Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: podzimní, Téma: Rodina

Kouzlo vděčnosti

Zdeňka Rumlová, věk: 40 let

Obavy, hněv, zášť a podobné emoce se nazývají "negativní", protože vás obírají o energii, ale také o čas. "Kouzlo" vděčnosti Vás ochrání. Udělá Váš život spokojenější. Začínáme čáry máry... JSEM VDĚČNÁ, ŽE........(stačí doplnit). Jsem vděčná že, jsem zdravá,mám rodinu, práci, střechu nad hlavou atd. Funguje to. Denně jedno opakování. A změnu pocítíte.

Není to tak dlouho. Co jsem byla negativní. Vše mě rozčilovalo. Iritovalo mě.  Počasí. Budíček do  deštěm zkrápěného rána. A můj obličej se protáhl. Jako bych pila. Ocet. Procedila jsem kysele. A chčije a chčije.

Naopak slunný den. Vyvolal stejnou reakci. Úplně na chlup. Škaredila jsem se. Od bílého rána. Až do večera. Vedro k padnutí. To byla voda na můj mlejn. Nespokojenosti.

Stačilo málo. Dveře zavírající se před nosem. Od přeplněné tramvaje. Stačily. Abych, vyletěla , jak čertík z krabičky. „To se snad může stát jenom mě.“ litovala jsem se. Proklelý tramvaják.

Cesta autem. O nic lepší. Chodci. „No, co tam lezeš.“ Duchu prskám na dámu v letech. S jízlivou poznámku. Na její adresu. Bába v přechodu leze po přechodu. Táhlý zvuk klaksonu. Podtrhl mou nelibost. Vůči ní.

Mezilidské vztahy?! Dá se to tak nazvat? Protivný vrátný dívaje se významně na hodiny. No co! Musela jsem čekat. Na další tramvaj. Říká můj pohled. Ratatata. Zmlkni.

Popletenou kolegyni. Čílím se. Do koho, to pánbůh duši dal. I kráva by to pochopila. Ona ne. Tupoun tupá. Krev se ve mně vaří. Neberu si servítky.

Korunu tomu nasadí.Oběd v jídelně. Neboť ta bramboračka byla moc bramborová. Takovou šlichtu. By ani pes nežral. 

Zkrátka a dobře. Pořád něco. Na čem jsem viděla mouchy. A následek. No komu jsem co udělala. Že zrovna já mám takový osud. Blbé nálady šéfové zažít na vlastní kůži. To je hustý. Vše je špatně. Peskuje ! Immer vere. Od příchodu. Po práci. Skrz oděvy. Líčení. Grimasy. Po odchod. Dostávám to sežrat. I s nášupem navíc.

Tak dost! Bouřím se. I řeznický pes má lepší mravy. Než ona. Cvak. I než já. Já jsem to nejdůležitější.Chci spokojený život. 

Učím se být vděčná. Děkuji za : rodinu a děti. Práci co mě baví. Za střechu nad hlavou. Zdraví.Lásku.  Hurá prší. To porostou houby. Dnes je teploučko.

Ventiluji stresy: Procházkou lesem. Je nejlepší antidepresivum. Čerstvý vzduch.  Zeleň. Houbové aroma. A pár koilometrů v nohou. Zaručeně zbaví duši bolístek.

Maluji. I přes varování. Učitelky. „No takové čmáranice. Nikdy nebudeš umět malovat.“ hanila mé dětské dílky. A já tak ráda kreslím, kreslím. Ve směti čar a tvarů. Utápím trápení. Vyčmárám se.

Píšu. Vypisuju se. Slova tančí na papíře. Občas je zdobí. Verš. Jako kudrlinka. Jindy jen tak propustím skrz příběh. Okovy smutku z duše. 

Jen malinko mě mrzí. Že nákaza dobrou náladou nepostihla i mou rodinu. Rodiče klejí na osud. Žehrají. Kritizují. Malé důchody. Drahota. A ti doktoři. Parchanti. Banka nás obírá. No jo vy Pražáci. Vy i žijete. Na náš úkor.

Přítel jde proti všem.  Mám pokračovat?! Ale to bych musela zbytek fejetonu vypípat. No když jinak nedáte. „Ten šéf je debil. Totální idiot.“ A ta jeho to je pííííp. Má píííp jak štyrskej valach Chápš to je úplně blbá. Řinčí pln zlosti.  No, komu jsem co udělal. Brečí. Proč se mi to stalo.  No já se na to píp. Lamentuje.

A co já na to? Usedám ke psaní. Líčím Vám moje tažení. Ke spokojenějšímu životu. Nechávám litery skotačit svižný walz mých myšlenek.  


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Erotika

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing