Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: zimní, Téma: Muži

Potvora nebo „hodná holka“

Daniela Fruhwirtová Hradská, věk: 30 let

Muži by rádi dokonalou ženu. Ovšem jaká je pro ně dokonalá? Divoká nebo plachá, citlivá nebo hrdá, sebevědomá nebo rozervaná, vášnivá nebo nežná? Nejlépe vše dohromady. A co z toho lze vyvodit pro nás? 

 

Někdy si říkám, jaké jen by nás ti muži chtěli mít?
Krásné, štíhlé – samozřejmě, ale chytré a hodné, s tím bych si už nebyla tak jistá. A jaké bychom tedy měly být? 
Každý muž by jasně a prostě řekl: „Přece hodná a pěkná“. Pěkná možná, ale pěkná potvora a hodná na doma, jako pohodlné oblečení, jako přezůvky, které když z domu odcházíme, vždy vyměníme za lepší. Ale tyto dvě možné osobnosti nejdou náležitě vtěsnat do jedné bytosti, i kdybychom se rozpůlily, samozřejmě pokud daná bytost není dobrá herečka nebo tak trochu schizofrenní. Tudíž mužům tedy nezbývá asi nic jiného než prostě ty dvě ženy mít. A když jednu z nich pán tvorstva nemá? Potom na tu chybějící aspoň myslí, anebo již není na tomto světě. Hodnou na doma a pěknou potvoru do společnosti nebo do postele.
Nevídáno, neslýcháno? Ale mužům by se zmiňovaná varianta jistě líbila, tedy proč ne!? Pokud je tomu obráceně, tak se většinou muži říká „podpantoflák“ (přitom „pantoflici“ doma nemá), ale nebojte někde svou „hodnou“ bokovku mít bude, aby si poopravil své pošramocené sebevědomí, ale ženu neopustí. Tak už věci na tom světě chodí, a tak se vše točí, a tak se to s pány patrně má. A my s těmi našimi muži, jak se říká, nemůžeme žít, ale nemůžeme žít ani bez nich.

Ovšem jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Po kom toužíme my, ženy slečny, vdané paní? Po hodném muži, který bude dobrý otec pro naše děti a vhodnou oporou rodiny nebude pít, kouřit, bude vydělávat dobré peníze a samozřejmě by mohl být i fajn milenec, ale stejně tak nějak v skrytu duše myslíme na nějakého toho pěkného darebáka, který u nás vzbudí horoucí, nehasnoucí vášeň. A mnohé z nás tuto myšlenku i zdárně realizují. Ty hodné na zmiňovanou představu asi jen myslí a ty potvory zkrátka realizují své touhy. Nemohu tedy špinit jen muže, prostě i naše ženská duše má své jing jang, a co nemáme, mnohem více chceme. 

Říká se, že hodná znamená „blbá“, ale možná takové ženy právě muži potřebují, potvory chtějí, hodné potřebují. Jenže ty, které potřebují, s těmi také chtějí žít.
Nejlépe je tedy být potvora, ale umět naladit si muže na něžnou i vášnivou strunu, aby malou lest neprohlédli. Pak se můžeme těšit z nějakého toho chomoutu nebo najít pana pravého dokonalého. Ale stejně se asi nedá dopátrat, co by jen ti chlapci chtěli více, potvora je přece jen víc „kus“ (krásná - úspěšná – sebevědomá či sexy, jak je libo) a není nic horšího, než když vám říkají: „Víš, ty jsi vážně moc hodná, ale…“ Brr, to je na zabití, ho nebo sebe, stačí si vybrat. Zmiňované „ale“, bude zřejmě nějaká krásná potvora, ovšem být „potvorou“ se prý dá naučit, dá se však naučit na muže být hodnou a vhodnou ženou, manželkou, milenkou, kdo ví… Jen ďábel ví a ďábel (Lucifer) je přece „s(pro)padlý“ vrchní anděl a taková asi může být potvora, tak trochu anděl, a tak trochu z(s)propadená sexy čertice. 

Ideální milenka a manželka? Asi neexistuje (a jsme opět na začátku), jelikož přezůvkám se taková žena nikdy podobat nebude a kdo by chtěl neustále pobíhat po bytě v podpatkách či značkových teniskách? Někdo by se možná našel, ale stejně se můžeme jen ptát, jak dlouho to potrvá, může se někdo kochat, může někdo být spokojený natrvalo, ovšem je a může být něco navždy? 

Tak jakou by nás jen muži raději – studená mrcha - nechtěná sprcha, živá kráska - věčná nejistota / sázka, hodná milá – nepřitažlivá.
 Bačkory si vždy ženy i muži vymění, no, a to ostatní později možná také…?


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing