Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: letní, Téma: Erotika

Češky a sexuální turistika- pravda nebo mýtus?

Tereza Kosařová, věk: 23 let

Je pravda, že je běžnou součástí naší dovolené oddávat se sexuálním hrátkám s cizinci? A pokud ano, co nás na tom vlastně láká a proč to děláme? To je dle mého názoru otázka, kterou je nutno rozebrat. Skrývá se za ni totiž víc než jen touha po sexu a uspokojení.

Češky a sexuální turismus- pravda nebo mýtus?


O Češkách se prý proslýchá, že jsou známé svým přímořským sexuálním apetitem. Říká se tomu sexuální turistika. „Nesmysl,“ říkám si, „já taková určitě nejsem!“ A tak jsme s kamarádkou vyrazily na dovolenou do Turecka. Obě přesvědčené o své vlastní vysoké úrovni a ceně jsme na dotěrné výzvy tureckých samečků reagovaly pouhými posměšky s údivem, jak je možné, že na tohle nějaká turistka skočí. To je přece tak trapné a ubohé. Kam ty holky daly svou vlastní hrdost?! Takové ponížení… cítíme se pohoršeně za celé ženské pohlaví.

Uběhly 3 dny. Čtvrtý den jsme vyrazily na párty. Odpočinku už bylo dost, a tak přišel čas zvolit trošku divočejší zábavu. Samozřejmě ve vší počestnosti, o čemž jsme se pořád dokola humorně přesvědčovaly. Pak to ale přišlo. Lehce opité místními drinky pestré škály barev jsme začaly hodnotit místní chlapce. A jak to tak bývá, když není poblíž nikdo, kdo by odpovídal optimálním požadavkům, uchýlí se samička k nouzovému výběru. Asi tak bych odůvodnila to, že se má kamarádka zakoukala do jakéhosi „piráta“ podivné barvy pleti v nevzhledném ušmudlaném kostýmu. Tu ji přistál na stole drink zdarma, tu papírová růže, tu větrný polibek a já se začala cítit frustrovaně. Po 20 minutách zoufalství, že mě zatím nikdo ničím neobdaroval jsem vyrazila na promenádu. Pro ty méně znalé... promenáda znamená jít na toaletu demonstrujíc svou dokonalost, neodolatelnost, vášnivost a v neposlední řadě úroveň! Prostě a jednoduše prezentovat sama sebe, aby si Vás někdo všiml. Je to jeden z vyšších stupňů zoufalství, ale upřímně… která z nás už tuhle situaci nezažila?!

Moje promenáda nezůstala bez povšimnutí. Sexy barman nejspíš prokoukl moji taktiku a papírová růže mi přistála na stole do 2 minut. HURÁ! Sice jsem doufala, že přijde ten drink zdarma, ale co. Když je krize, je na čase vzít za vděk i menším gestem. Takže neváhám a na jeho dar reaguji vášnivým pohledem. Milostné tango se rozjíždí. Po pár minutách se kamarádka vzdálila se svým pirátem přes uličku k moři a já tam zůstala vyčkávajíc sama. Můj barman opuštěný stav po chvilce zaznamenal a v mžiku přiskočil. Povídali jsme si. Jmenoval se Mehmet. „Bože,“ napadlo mě, „to je jméno jak pro teroristu!“ Své myšlenky však v zájmu zapuzení zoufalství zahazuji a oddávám se vášnivému líbání. Přesouváme se také k moři. O pár metrů dál na lehátku vidím svou kamarádku v obětí s pirátem. Nechci netaktně zírat, a tak se věnuji Mehmetovi. Svlékáme se a jdeme do moře. No… myslím, že nemusím říkat, jak to dopadlo.

Další den ráno se budíme s morální kocovinou. Navzájem se ujišťujeme o tom, že to, co se dělo bylo způsobeno pouze a jen alkoholem, a že se o tom nikdy nikdo NESMÍ  dozvědět. To je přeci skandál! Pane bože! … O dvě hodiny později opět sedíme v tomtéž baru a objednáváme si gyros. Každá jedním okem sledujeme svého vyvoleného a doufáme, že zachytíme jeho pohled, jak nás po očku sleduje.  A opravdu se to děje. Každý s nich nám dává najevo svou náklonnost úsměvy a pohledy, nenápadnými doteky a romantickými gesty. Jsme na vrcholu blaha. Jsou z nás úplně vedle. Nejspíš je to tím, jak jsme naprosto úžasné a dokonalé. Jak je možné, že si toho nikdy žádný kluk u nás nevšiml? Jak je možné, že ani my dvě jsme si toho nikdy nevšimly? Tady ti dva to zjistili během jedné noci?!

A jsme u toho! Ačkoli jsme to poprvé braly jako vtip, Češky opravdu provozují sexuální turistiku. Ale ne z důvodu, že by byly nymfomanky, které nevydrží týden bez sexu. Pouze je nám v cizině nabídnuto něco, čemu se nám doma nedostává, a proto tomu nejsme schopny odolat. Je to obdiv. Uznání. Pocit dokonalosti. Pocit toho, že jsme sexy, krásné a neodolatelné, prostě perfektní. Ačkoli to, co nám cizinci dávají je v 90% případů založeno na mystifikaci a lži, kterou se nás snaží přimět k sexu, zůstává pravdou, že nám dodávají sebedůvěru! Cítíme se najednou tak jisté, tak krásné a je nám úžasně. Konečně se nám dostane toho, po čem toužíme. A v tu chvíli nevidíme, neslyšíme a ani nechceme vidět a slyšet. To by znamenalo postavit se čelem realitě a uznat, že to všechno je jen hra. Že vlastně nejsme tak dokonalé, jak se chlapci tváří. A nebo jsme? Proč vůbec dávat prostor pochybám?  Chceme aspoň týden v roce prožívat ten sen, po kterém celé dny toužíme a věřit mu. Tak proč si to prostě jen neužít?

Myslím, že je na čase otevřít tuto otázku a říci si na rovinu- Ano! Jezdíme provozovat na dovolenou sexuální turistiku. Jsem proto „kurva“? Možná. Ale možná by také bylo na místě zamyslet se nad tím, proč zrovna Češky tohle na dovolené provádějí a kde je vlastně ta příčina? Možná právě Češkám něco doma chybí, co jim jejich muži nedokážou dát. A proto to hledají u jiných. Není teda chyba vlastně u mužů? Neměla by se řešit primárně příčina než následek? Proto pokud se mužům nelíbí, že spíme s cizinci, ať jsou to animátoři, barmani či plavčíci, měli by se zamyslet sami nad sebou a začít se chovat tak, abychom nepotřebovaly hledat u jiných mužů něco, čeho se nám doma nedostává

 A pokud tohle čte některá z žen, která takové postoje a chování sexuálních turistek odsuzuje, tak prosím. Buď se kolem Vás motají muži, jež Vám dodávají takové množství sebedůvěry, že nemáte podvědomě potřebu ji hledat jinde. V takovém případě Vám gratuluji. Pokud to odsuzujete pouze na základě zavedených nepsaných norem chování- vykašlete se na to. Stojí za to to zkusit. Ten pocit, který zažijete, je totiž k nezaplacení.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing