Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: letní, Téma: Muži

Ty jsi tak šikovnej!

denisa lencová, věk: 40 let

Jestli nevíte, jak na muže, pak čtěte. Já to sice také nevím, ale vím, jak je důležité neztrácet nadhled a humor v manželství, protože muži jsou…prostě muži.

,,Ty jsi tak šikovnej“

Jsou manželství, ve kterých to klape. A pak jsou pochopitelně ta, ve kterých to neklape. Hodnocení, do které kategorie spadá to Vaše manželství, nechám na Vás.  Vždy jsem si ale myslela, že to, zda manželství funguje či nikoliv, závisí na obou zúčastněných stranách. Ale světe div se, není tomu tak. Pro fungující manželství je zapotřebí pouze: pravidelný sex, pravidelný přísun teplého jídla a znalost ,,tyjsitakšikovnejštiny“. První dvě kategorie jsou jasné, třetí vysvětlím. To, jak Vaše manželství funguje, záleží na tom, jak dobře ovládáte řeč, kterou se s Vaší drahou polovičkou dorozumíváte. Je to tzv. ,,tyjsitakšikovnejština“. Je to jazyk, kterým se doporučuje mluvit převážně doma, ale výhodné je občas tuto řeč použít i jinde, např. v zaměstnání. Touto zvláštní řečí jsou nadány výhradně příslušnice něžného pohlaví. Některá tuto řeč převezme zcela automaticky již v dětství,  na základě vzoru své matky, jiná se ji naučí časem. Pokud žena není touto řečí nadána, bude mít pravděpodobně v manželství problémy. Pokud ji bude ovládat, bude její manželství fungovat. Možná zaznamenáte jistou podobnost se stylem komunikace, kterou mluvíme na děti, pokud chceme, aby něco udělaly. Ano, souhlasím, jistá podobnost tu je. Zde samozřejmě v žádném případě nechci poukazovat na nijakou podobnost mezi dětmi a muži. To bych si nedovolila. 

Tuto řeč, jak již bylo napsáno, můžeme používat i na děti v mladším školním věku. Pořád nerozumíte? Ok, jdeme na to. Teď budu hovořit o zcela průměrné ženě (není myšleno nijak hanlivě, ale pouze statisticky) a o zcela průměrném muži (platí totéž) mezi 30 a 45lety s dítětem či dětmi ve školním věku. Znáte to…(dokonce jsem o tom přesvědčena).

Vy (žena):

6:00hod budíček (Váš). Koupelna, ranní hygiena, něco namalovat na obličej (doba času strávená před zrcadlem je přímo úměrná investici  do výplňových materiálů či botoxu), něco s vlasy a rychlá káva, příprava snídaně pro děti a manžela.

6:30hod budíček děti a budíček manžel. Opakovaně se vracíme, abychom muže/děti vzbudily. Na manžela:,,Ty jsi tak šikovnej, že jsi vstal.“ Na děti můžeme použít totéž, pokud nejsou v pubertálním věku. Pokud ano, můžeme si ulevit: ,,Sakra, vstávejte už! Nemám u auta vrtuli!“

6:30-7:30hod oblékání sebe a dětí, manžel se obleče sám ( v případě důležité pracovní schůzky je ale nutné připravit oblečení den předem). V mezičase vyndávání potravin z lednice, které si ostatní stolující nemohou vyndat sami. Na manžela: ,,Ty jsi tak šikovnej, že sis přisunul talířek, dokonce sis sám namazal chleba a nalil čaj.“ Chceme-li do práce dorazit včas, dětem děláme vše automaticky, bez řečí, pokud nechceme podněcovat k případné, bezvýznamné a časově velice náročné diskusi.

7:30hod odvoz dětí do školky/školy a odjezd do práce. Na manžela před odjezdem: ,,Ty jsi tak šikovnej, že přijedeš z práce brzo.“ 

8:00hod vyložit děti ve škole.

Hurá Hurá Hurá. Pro leckterou ženu je 8,5 hodinová pracovní doba oproti tomu, co zažívá doma, jistý druh relaxace. 

8:00-9:00hod začátek pracovní doby. Pracovní náplň dle pracovní smlouvy, v mezičase, pokud nějaký je, vyřizování rodinných záležitostí – telefonát babičce a dědovi, druhé babičce a dědovi, případně dalším příbuzným v seniorském věku (kontrola životních funkcí), objednávání sebe a dětí k lékařům, shlédnutí slev na slevových portálech a bulváru. Tohle všechno vykonáváme tak, aby si toho nevšiml nadřízený, v horším případě ambiciózní pětadvacetiletá bezdětná nadřízená. 

12:00 – 13:00hod oběd a konverzace na téma muži. Pokud máme tu smůlu a jsme ženský kolektiv. Pokud jsme v kolektivu koedukovaném, můžeme téma střídat. Vtipy o blondýnách jsou už ale opravdu hodně oldschoolová záležitost. 

16:00 hod odchod z práce a odjezd do školky/školy vyzvednout dítě/děti a přesun dětí na kroužek.

16:00-17:00 hod děti vyložit na kroužku a v mezičase vymyslet co bude k večeři a nakoupit suroviny (volíme zpravidla ,,rychlovky“ typu špagety).  

17:00- 17:30 vyzvednout děti.

17:00-18:00hod ,,Ty jsi tak šikovnej, že jsi přijel brzy“, vítáme manžela.

17:30-19:00hod příprava večeře, servírování večeře, dávání použitého nádobí do myčky. V mezičase úkoly do školy. Během večeře děkujeme muži (ne nahlas) ,,Ty jsi tak šikovnej, že jsi neprudil děti hádkou o tom, jestli je lepší Katy Perry nebo Metallica“.

19:00-21:00 úklid (pokud se ještě udržíte na nohou) a  ukládání dětí k spánku. ,,Ty jsi tak šikovnej, že jsi mi  udělal kafe“.…aha, to je tvoje kafe. 

21:00-22:00hod Klid. Ticho. Ó pane Bože, jak já jsem šikovná, že jsem zvládla další den bez kolapsu. 

Pokud se Vám zdá, že muže není nutné tak často chválit, vězte, že je. Nemyslím si to já, myslí si to totiž oni. Jedno z klasických klišé, které Vám muž při provalení nevěry sdělí jako důvod svého ,,odskočení“, je právě nedostatek sexu, teplého jídla a hlavně nedostatečného chválení. 

Také Vás napadá, proč Vás nikdo nepochválí za to, že jste dala nádobí do myčky, vytřela podlahu a  uvařila večeři? Proč? Protože tak to prostě je. Ale mám dobrou radu. Pokud Vám vadí, že Vás nikdo nepochválí, pochvalte se samy. Protože to stejně nikdo jiný za Vás neudělá. 


 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing