Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: podzimní, Téma: Zaměstnání

Všichni freelanceři jsou prostitutky

Kristýna Kubátová, věk: 23 let

Někteří lidé jednoduše nemají moc dobré povědomí o tom, co to znamená být freelancer. A tak se sama sebe ptám. Má cenu to vůbec řešit?

Všichni freelanceři jsou prostitutky

Začátkem tohoto roku jsem začala podnikat jako textařka na volné noze (jinak řečeno freelancer). Nepamatuji si, že bych to tehdy jakýmkoliv způsobem prožívala. Obešla jsem prostě úřady, koupila si šanon a napsala na něj faktury 2014. Rodiče oplakali mé rozhodnutí dál nestudovat a začali se soustředit na vysokoškolskou kariéru mé mladší sestry. Život se vrátil zpět do zaběhlých kolejí… nebo jsem si to alespoň myslela.

Po prvním nadšení z bezchybné životní volby začaly na povrch vyplouvat, do té doby pečlivě ukryté, pravdy. Od rána do večera jsem byla doma, zavřená ve svém vlastním světě plném popisků spodního prádla, článků o hubnutí a cvičení na orbitreku. Vtipné na tom bylo, že jsem v té době přestala nosit podprsenku (protože doma se člověk bez dmoucích ňader jednoduše obejde), přestala jíst zeleninu a jediným cvičením pro mě byla cesta do obchodu a zase zpět.

Jen výjimečně jsem vyrazila do společnosti mých studujících přátel. A víte co?  Nesnášela jsem je. Bylo to, jako kdybych propadla králičí norou a skončila na místě, kde se všichni proměnili v otravné kloboučníky. Na světě pro ně nebylo jiné téma než škola a lidé, co v ní buď studují, nebo učí. Já jsem nepatřila do žádné z těch dvou skupin. V jejich očích jsem byla nezaměstnaná holka, která má za nejlepšího kamaráda hrníček na čaj.

Stejné to bylo ostatně všude. Moje rodina moc nechápala, co že to píšu. Kamarádky mě tajně litovaly a jediný, kdo se ke mně choval stále stejně, byly moje kočky (protože dvě kapsičky žrádla denně jsou vždy zárukou skálopevného přátelství).

Nic z toho mě nijak zvlášť netrápilo, na druhou stranu ani netěšilo. Naštěstí jsem měla brzy potkat někoho, kdo mi pomůže se s nechápavostí a nevědomostí ostatních vyrovnat.

Na začátku června jsem se já a moje tři kamarádky vydaly do víru tanečních klubů našeho hlavního města. Koncem večera plného tance a předražených koktejlů k nám přitanči jeden kluk (dvacetiletý číšník z Moravy) a přidal se do naší party.

Když jsme pak v pět ráno jeli všichni spokojeně unavení směr Strahovské koleje, začal se vyptávat, čím se živíme. Tak jsem mu to řekla. "Jsem na volné noze…“ Ani jsem nestačila doříct, co na té volné noze vlastně dělám a už jsem věděla, že něco není v pořádku.

Podíval se na mě jako na nějaký zvlášť ošklivý druh můry a povídá. "To by mě nenapadlo, že potkám v klubu prostitutku. Nevypadáš na to."

V tu chvíli zastavila tramvaj na naší zastávce a já jsem beze slova vystoupila. Nějak jsem neměla sílu mu to vysvětlovat. Stály jsme tam všechny čtyři na tramvajovém ostrůvku a mžouraly slepenýma očima do vycházejícího slunce. A to byl ten moment, kdy se všechny události uplynulých měsíců vyjasnily. Moment, kdy mi došlo, jak zbytečné je komukoliv vysvětlovat co a proč to dělám. Bylo čtvrt na šest ráno, lidé kolem nás spěchali do práce a já jsem dostala největší záchvat smíchu za celý svůj život.

Trochu za to mohla únava a zcela určitě zbytkový alkohol. Hlavním spouštěčem však bylo zjištění, že je možné potkat člověka, pro kterého jsou všichni freelanceři prostitutky.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing