Home Fejetony
2020
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2020
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2020
Archív fejetonů
2013 - 2020

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Kamarádky

Holka, volím si tebe!

Tereza Rückerová, věk: 19 let

Krátký text a hlavně zamyšlení o tom, kdo v našem životě by měl ujmout post nejlepší kamarádky, kterou budeme všude tahat sebou, bude o nás vědět naprosto kompletně všechno, a kdo se naopak na trůn absolutně nehodí a hrozí, že nám v nejlepším potrhne nohy, rozbije vztah, který mezi sebou máme, a zabouchne za vším dveře bez jediné slzy. Fejeton je psán z mého pohledu a z mých zkušeností, se kterými ovšem může souhlasit více žen. Kdo je ta lepší a hezčí kamarádka a kdo naopak je ta ošklivá labuť, kterou nikdo nechce? Kdo o tom vůbec rozhoduje? Ony samy, či muži?

Jak si vlastně vybíráme, kdo bude naše kamarádka a kdo se jí nestane? Přemýšlely jste někdy nad tím, dámy?
Vždycky jsem si s někým padla do oka, řekla si „Jo, ta je milá, s tou se budu kamarádit." a bylo to. Buď jsme kamarádky doteď, nebo v okamžiku, kdy se někde potkáme, házíme na sebe hnusné až vražedné pohledy s chutí vrhnout se té druhé po krku. V ten moment se ze mě stane tygřice, která jde i přes mrtvoly.
Většinou mé přátelství s druhou stranou skončilo s pomluvami, hádkami, zesměšňováním té druhé a děláním si naschvály. No buďme upřímné samy k sobě, kdo to někdy nezažil?
Když jsem byla malá, neměla jsem ráda, když se s mojí nejlepší kamarádkou, už od školky, bavila nějaká jiná cácorka. Měla jsem vždy pocit, že mi ji chce přebrat a já zůstanu na celém světě sama. Byla jsem tehdy majetnická a trochu i naivní a také jsem byla schopna se všemi i poprat, jen abych měla svoji kamarádku jen a jen pro sebe. Když si teď vzpomenu na to, jak jsme se na základní škole hádaly a mlátily, většinou to bylo kvůli klukům (kvůli komu jinému by to taky mohlo být), musím se smát, protože to nám bohužel (nebo bohudík?) vydrželo až do dospělosti. Každá máme již svého prince na bílém koni, ale v okamžiku, kdy máme dámskou jízdu a potkáme nějakého chrabrého rytíře, začneme se hašteřit o tom, koho by si vybral.
To se dostávám k dalšímu, velmi často řešenému tématu. „Jsem já ta ošklivější kamarádka?" Odpověď zní: ANO! Protože kamarádky vždy řeknou, že ta druhá „je přeci jako hezčí, že se jí dnes absolutně nepovedly vlasy nebo že má hrozný make up". Vždy musí vychválit tu druhou, ale zároveň shodit samu sebe, protože čeká, že jejich kamarádka to vyvrátí a naprosto popře. Zajímavé je, že většinou se shazují ty kamarádky, které jsou hezčí, zvláštní. Ale k tomu, abychom určily a konečně uzavřely boj „o tu hezčí z nás" nemůžou rozhodovat jen ony. Potřebují k tomu chlapa. Jenže chlap bohužel hodnotí krásu spíš penisem, než očima. Co takhle nejvíc ženu poznat a pak teprve určit, které je hezčí? Vždyť krása není všechno, i charakter je důležitý.
Určitě jste již poznali, že já jsem byla vždy v pozici té ošklivější.
Teď si tak říkám, stojí mi někdo, kdo řekne, že jsem hezčí jen proto, že čeká, že to naprosto popřu a vyzvednu ego té druhé, za to, abych s někým takovým sdílela veškeré své trable, zážitky, sexuální zkušenosti i podivnosti? Odpověď je ANO!
Protože přeci nesejde na tom, která z nás je hezčí, ač si to v ten daný moment obě myslíme, ale jde tady o to, aby nás dokázala podržet, nakopat zadek tomu debilovi, co nám zlomil srdce, když jsme byly na základce nebo abychom měly s kým trávit ty dny, kdy jsme absolutně k ničemu, pořád bychom se jen cpaly sladkým, kyselým a na závěr slaným a stěžovaly si, jak nás neskutečně bolí podbřišek.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2020, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing