Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: podzimní, Téma: Rodina

Chudák nevyskákaný chlap, je to v něm jak v koze!

Mária Uhrinová, věk: 52 let

Čím jsme starší, tím víc si uvědomujeme, že neexistuje definice na dokonalý vztah, že nikdo nikdy neodhalil, v čem tkví tajemství věrnosti, oddanosti až do konce života. Jasné odpovědi skutečně neexistují?!!!!

Chudák nevyskákaný chlap, je to v něm jak v koze!

V mládí člověk mívá mnoho kamarádů, ale pouze s některými udržuje spojení do dospělosti.
Sporadicky jsem se kontaktovala se spolužáky ze střední školy, s některými z vysoké, ale Martin byl něco zcela jiného.

Seznámili jsme se na brigádě, kde jsme pomáhali archeologům při průzkumu. Oba vysokoškoláci, každý z jiného konce republiky.Po návratu z prázdnin jsme v Praze občas zašli na kafe a dál byli kamarády. Registrovala jsem jeho dívky a bylo jich požehnaně.Dokonce několik najednou. „To víš, musím projít kvantitou, abych našel kvalitu,“ říkával, když jsem se na něj obracela s otázkou v očích.
Pak byla promoce a my jsme se dlouho neviděli. Odjel do rodného města, já zůstala žít v Praze. Psali jsme si, posílali fotky. Martin – světe, div se - se usadil a se ženou Ladou vychovával tři kluky.

Byla jsem ráda, že se našel. Jenomže co můžete skutečně vědět o člověku a o jeho životě  z několika málo dopisů? Navíc, když právě sami žijete svoje  plenkové roky, jste bez peněz a času je tak málo!? Pak jsme se po dlouhé době opět sešli. My dva a celé naše rodiny. Už dlouho jsem se tak dobře necítila. Kamarádem z mládí byl sice Martin, ale s Ladou jsme se doopravdy moc sblížily.
Ty roky, kdy ona dostávala  – coby máma tří kluků – fotky mých dvou holek, a  já obráceně, nás semkla. Byla zde ta oboustranná „závist“, že ona má, co já nemám, a opačně.
Po hezkém víkendu přišlo loučení a mě jakoby stále víc a víc něco znepokojovalo.
Ano, právě z ní, z Martinovy ženy, jsem cítila ten zvláštní smutek. Následovalo několik dalších návštěv a já cítila stále větší napětí. Pak to z Lady vypadlo: Martin má poměr a není to poprvé!
Jako správná zachránkyně rodinného krbu svých přátel jsem začala v hlavě spřádat plán, jak to Martinovi „vytmavím“. 
Ten večer jsem se zmohla akorát na e-mailový vzkaz Ladě:  „Moje milá, je mi to všechno moc  líto. Pokud se ale na to budeš dívat z hlediska psychologie, tedy nezpochybnitelné pravdy, která říká, že někteří chlapy, (žádní muži, tak vznešený titul jim nepřísluší, ani náhodou) jsou pouhopouzí primáti,  tudíž nepředstavitelně nechutní egoisté, a každá žena si toto jednou  za život (některé víckrát a opakovaně) potvrdí na vlastní kůži, tak to máš  vlastně už za sebou.
Přeji Ti dobrou noc a s pokřikem: “ Je to fakt jen  penis bez přirození!“ (cituji svou oblíbenou filmovou hrdinku), se loučím!“

Za několik dní jsem vyrazila za Martinem. Jenomže ani jednomu z nás už dávno není dvacet a všechno je o mnoho komplikovanější. Ostří mého hněvu se pomalu otupovalo a já nakonec ani nevěděla, co říct.
Vysvětloval, kličkoval. Bylo mi trapně za nás oba. Ale Martin začal rozvíjet jakousi teorii o „normálnosti“ mimomanželských vztahů: “ Lidský život je krátký, a když se do něho vejde vedle sebe několik partnerek, tak proč ne? Já přece svojí ženu miluji a s ní to nemá nic společného!“

Po několika měsících se Martin rozhodl, že odjede pracovat do zahraničí, „aby si vyčistil hlavu“. Lada zůstala se třemi chlapci – 11, 12 a 16 let - sama. Pak se na dálku rozvedli.
„Bokovka“ se rozhodla vrátit k manželovi a k rodině.  On se ještě stále hledá a mezitím „sbalil“ další ženskou. Asi v rámci hledání kvality…Moc mě to trápilo, a když jsem to vše smutná líčila mému muži, rozčílil se: „Co ti mám na to říct? Je to nevyskákaný chlap!
„ S údivem v očích jsem chtěla vysvětlit, co tím myslí.  Důrazně proto pokračoval: "Byl vždycky sukničkář?  Tak co se divíš?  On vlastně za to ani nemůže, je to v něm, jak v koze!“  A pak, abych nezapomněla, že žiju s historikem, dodal:
“ Moje milá nezapomínej, že kulturně-antropologický výzkum ukázal, že lidská společenství z 87 % byla, nebo dosud jsou polygamní.“
 
Čím jsme starší, tím víc si uvědomujeme, že neexistuje definice na dokonalý vztah, že nikdo nikdy neodhalil, v čem tkví tajemství  věrnosti, oddanosti až do konce života. Jasné odpovědi skutečně
neexistují! Ale lidstvo je bude hledat dál a dál.
No a mezitím se budou rodit nové děti, zplozené s těmi nezodpovědnými, bláznivými, nevěrnými…nevyskákanými chlapy.
freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Erotika

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing