Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: jarní, Téma: Muži

Milujete-li něco, nechte to odejít

Veronika Křesťanová, věk: 33 let

Každá z nás touží poznat pravou lásku. Zažívat po boku milovaného muže krásné chvíle, plné něhy a pochopení. Proč se někdy realita tak moc liší od našich představ? Je vůbec možné najít svého „prince na bílém koni“?


Každá z nás touží poznat pravou lásku. Zažívat po boku milovaného muže krásné chvíle, plné něhy a pochopení. Proč se někdy realita tak moc liší od našich představ? Je vůbec možné najít svého „prince na bílém koni“?

Lidé jsou různé blbé a pitomé, jak se o lidech jednou vyjádřil Jan Werich. Spousta z nás to zná, nechceme být sami tak raději skáčeme ze vztahu do vztahu ve snaze překonat pocit osamění. 

Má kamarádka před nějakou dobou ukončila vztah se svým dlouholetým přítelem. Ve snaze trochu ji utěšit a podpořit v nelehké životní situaci, jsem se u ní zastavila s tím, že ji vytáhnu na víno. „Promiň, dnes se mi to nehodí, domluvíme se na jindy. Dnes mám rande a vypadá to moc dobře“, významně na mě zamrkala. Co dodat, pouze to, že za necelý měsíc s dotyčným začala bydlet a po dalších třech měsících ohlašovala další rozchod. 

Partner sice zafungoval jako dočasná náplast, ale nedal kamarádce možnost vše si v hlavě v klidu urovnat a promyslet. 

Být nějaký čas pouze sama se sebou, nám poskytuje prostor najít sebe sama, svou vlastní vnitřní sílu a pochopení, že se o sebe umíme postarat sami. Nepotřebujeme muže jako berličku, o kterou je sice pohodlné se opírat, ale bere nám tu možnost být svobodný.

Je to vždy něco za něco, důležitá je rovnováha. A to za každé situace. I když je to občas velmi těžké. 

Už jako malé holčičky jsme poslouchaly co se má a co by se nemělo. „Až budeš velká, vdáš se, budeš mít děti a domácnost.“ Ačkoli možná ne zcela vědomě, žijeme pod tlakem společnosti. A pokud se neplní zavedená dogmata, přichází jednoho dne otázky typu „A už máš přítele?“ nebo „Kdy bude svatba?“  Tikot biologických hodin nezastavíme a tak se některé z nás vrhají do vztahu ve snaze vyhovět daným požadavkům.  A i přesto, že nejsme zcela spokojené, nechceme si připustit, že jde možná jen o pouhou iluzi vztahu. 

Někdy až nezdravě lpíme na něčem, co nám již nic nepřináší. Toužíme si druhého udržet zuby nehty. Přecházíme se zavřenýma očima prohřešky našich partnerů, jen aby se s námi nerozešli a my nezůstali sami. 

Chceme vlastnit, žárlíme a spoutáváme jeden druhého, co kdyby nám ho někdo „sebral“, co bychom si sami počali?

„Pavel chce jet na pánskou jízdu do Krkonoš, byl by týden pryč“, svěřila se mi jednou moje kamarádka.  „Víš, mně se to moc nelíbí, kdo ví, co tam budou dělat. Co když podlehne nějaké přítulné ženské a podvede mě?“ vzdychala zkroušeně.

Ačkoliv někoho možná napadne známé rčení: důvěřuj, ale prověřuj, bez důvěry se bohužel ve vztahu neobejdeme. 

Myslím, že každý z nás ve skrytu duše ví, zda žije s tím „pravým“. Jde jen o to, přiznat si, že tomu tak být nemusí. 

Je třeba naslouchat svému vnitřnímu hlasu a neupínat se příliš na stávající vztah, protože „pan pravý“ může přijít kdykoliv, pokud mu dáme šanci a prostor.

 „Milujete-li něco, nechte to odejít, vrátí-li se to, je to vaše, pokud ne, nikdy to vaše nebylo.“

Něco na tom bude.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing