Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: jarní, Téma: Muži

Milujete-li něco, nechte to odejít

Veronika Křesťanová, věk: 33 let

Každá z nás touží poznat pravou lásku. Zažívat po boku milovaného muže krásné chvíle, plné něhy a pochopení. Proč se někdy realita tak moc liší od našich představ? Je vůbec možné najít svého „prince na bílém koni“?


Každá z nás touží poznat pravou lásku. Zažívat po boku milovaného muže krásné chvíle, plné něhy a pochopení. Proč se někdy realita tak moc liší od našich představ? Je vůbec možné najít svého „prince na bílém koni“?

Lidé jsou různé blbé a pitomé, jak se o lidech jednou vyjádřil Jan Werich. Spousta z nás to zná, nechceme být sami tak raději skáčeme ze vztahu do vztahu ve snaze překonat pocit osamění. 

Má kamarádka před nějakou dobou ukončila vztah se svým dlouholetým přítelem. Ve snaze trochu ji utěšit a podpořit v nelehké životní situaci, jsem se u ní zastavila s tím, že ji vytáhnu na víno. „Promiň, dnes se mi to nehodí, domluvíme se na jindy. Dnes mám rande a vypadá to moc dobře“, významně na mě zamrkala. Co dodat, pouze to, že za necelý měsíc s dotyčným začala bydlet a po dalších třech měsících ohlašovala další rozchod. 

Partner sice zafungoval jako dočasná náplast, ale nedal kamarádce možnost vše si v hlavě v klidu urovnat a promyslet. 

Být nějaký čas pouze sama se sebou, nám poskytuje prostor najít sebe sama, svou vlastní vnitřní sílu a pochopení, že se o sebe umíme postarat sami. Nepotřebujeme muže jako berličku, o kterou je sice pohodlné se opírat, ale bere nám tu možnost být svobodný.

Je to vždy něco za něco, důležitá je rovnováha. A to za každé situace. I když je to občas velmi těžké. 

Už jako malé holčičky jsme poslouchaly co se má a co by se nemělo. „Až budeš velká, vdáš se, budeš mít děti a domácnost.“ Ačkoli možná ne zcela vědomě, žijeme pod tlakem společnosti. A pokud se neplní zavedená dogmata, přichází jednoho dne otázky typu „A už máš přítele?“ nebo „Kdy bude svatba?“  Tikot biologických hodin nezastavíme a tak se některé z nás vrhají do vztahu ve snaze vyhovět daným požadavkům.  A i přesto, že nejsme zcela spokojené, nechceme si připustit, že jde možná jen o pouhou iluzi vztahu. 

Někdy až nezdravě lpíme na něčem, co nám již nic nepřináší. Toužíme si druhého udržet zuby nehty. Přecházíme se zavřenýma očima prohřešky našich partnerů, jen aby se s námi nerozešli a my nezůstali sami. 

Chceme vlastnit, žárlíme a spoutáváme jeden druhého, co kdyby nám ho někdo „sebral“, co bychom si sami počali?

„Pavel chce jet na pánskou jízdu do Krkonoš, byl by týden pryč“, svěřila se mi jednou moje kamarádka.  „Víš, mně se to moc nelíbí, kdo ví, co tam budou dělat. Co když podlehne nějaké přítulné ženské a podvede mě?“ vzdychala zkroušeně.

Ačkoliv někoho možná napadne známé rčení: důvěřuj, ale prověřuj, bez důvěry se bohužel ve vztahu neobejdeme. 

Myslím, že každý z nás ve skrytu duše ví, zda žije s tím „pravým“. Jde jen o to, přiznat si, že tomu tak být nemusí. 

Je třeba naslouchat svému vnitřnímu hlasu a neupínat se příliš na stávající vztah, protože „pan pravý“ může přijít kdykoliv, pokud mu dáme šanci a prostor.

 „Milujete-li něco, nechte to odejít, vrátí-li se to, je to vaše, pokud ne, nikdy to vaše nebylo.“

Něco na tom bude.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá letní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.7. až 30.9.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Sárinka

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Rodina je dobrá, když ji máme, ale čas od času je docela zdravé si od ní odpočinout a pak jsme si vzácnější.

...

Téma: Kamarádky

Psí velmoc

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

O tom, že jsme se stali častými majiteli psých mazlíčků, které nahrazují i kamarády a kamarádky mnohým z nás. A nejen to, ale i cit...

Téma: Rodina

Sucho

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Možná si řeknete, že problém sucha pod téma rodina nepatří. Jenomže - jenomže nedostatek vody a nutnost šetření z ní se dotýká úplně...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing