Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Ovečka

Barbara Gorroňová, věk: 26 let

Mám kudrnaté vlasy, přátelé mi občas říkají ovečka a to zvířátko je mi sympatické. Ovečky bývají součástí stáda. A co já? Ta asociace mě nedávno tak trochu vyděsila.

Neoblékám se podle současných trendů. Nečtu módní časopisy. Nezajímá mě, co se podle návrhářů a módních ikon má a nemá to které léto nosit. Proč? Za prvé mě to nebaví, tohle téma prostě není moje hobby. Za druhé, díky tomu můžu nosit to, co je mi opravdu pohodlné a taky to, co lichotí mé postavě. Proč bych se cpala do kalhot zúžených u kotníků, když zkracují moje už tak dost krátké nohy? Svým způsobem jsem pyšná na samotný fakt, že tak nějak jdu, jak se říká, mimo hlavní proud.

Nedávno přišel jeden příjemně teplý den, tak jsem vyrazila se psem. Sedím na lavičce a užívám si pauzu. Podívám se na svá chodidla a vidím palec a ukazováček oddělený gumovým proužkem, který se mi trochu nepříjemně zarývá do kůže. Jak je to dlouho, co u nás tzv. žabky přišly do módy? Pět, šest let? V té době mi přišly odporné. Nepohodlný, většinou gumový hnus, co zvýrazňuje prsty u nohou tím, že jim dá fakt nevzhledný tvar. „To nikdy nebudu nosit!“ říkala jsem hrdě v době žabkového boomu nejednou.

Zhruba dva roky jsem trendu nošení žabek úspěšně odolávala. A teď? Sedím v parku a mám je na sobě. Ne poprvé, dochází mi, minulé léto jsem pořídila hned dvoje. A co je na tom nejhorší? Netuším, jak se to stalo. Prostě to přišlo. Nosím žabky. A ani nevím, jestli se mi teď líbí nebo ne. Každopádně už mě tolik neodpuzují jako dřív.

Samotný žabky nebo úzký gatě jsou mi celkem ukradený, ale… Proč právě mě nějaký „hloupý“ módní hit přiměl slevit ze svých názorů? Ba dokonce úplně obrátit postoj, kterým jsem si byla jistá? Co když někdo nebo něco určuje i má důležitější rozhodnutí než to, v čem si vyjdu do parku? Třeba jakým způsobem se chovám k rodičům. Jakému muži řeknu ano. Na jakou pracovní nabídku zareaguji. Jaký politický směr podpořím. Kam do světa se vydám. Kde se usadím. Možná jen podceňuju módní „agenty“ určující trendy. Možná pocit, že se v životě rozhoduju sama za sebe, je už jen pocit.

Vždycky jsem si myslela, že jsem z těch, co si za svými názory stojí. Když si vybavím žabky na mých nohách, cítím se zvláštně. Jako kousek puzzle. Ne unikátní kousek, ke kterému se nikomu nedaří najít zbytek skládačky. Kousek puzzle, který přesně zapadá do jednoho velkého kýčovitého obrazu.

Jsem tedy ovečka. Bílá, stádová. Ach jo. Na druhou stranu, hebké bílé ovečky jsou vlastně krásné.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Past na tchýni.

Miloslava Černá, věk: 80 let

Přečíst

Pro seznámení s rodinou mého bratra jsme vybrali nabídku společného víkendu na chalupě, kterou si náš táta na penzi zrekonstruoval. Všichni...

Téma: Rodina

Šílená Pejskařka

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Pes nejlepší přítel člověk, ale největší nepřítel přítele. O tom, jak se z normální obyčejné holky stane šílená...

Téma: Rodina

Konečně společný výlet

Dagmar Tomášková, věk: 55 let

Přečíst

Jak se nám podařilo ušetřit čas na výlet a jak dopadl s nezvaným společníkem...nebo spíš společnicí...

...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing