Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Muži

Zralého nebo mladého muže?!

Zdeňka Rumlová, věk: 40 let

Staršího nebo mladšího partnera.Komu dáváte přednost, vy? A je vyšší věk známkou zralosti muže. A proč, mám pocit, že nyní žiji se" svým otcem". Pohled na výhody a nevýhody většího věkového rozdílu.Byl by život s mladíkem lepší?

Staršího či mladšího? Partnera? Partnerku? Jaký věkový rozdíl je nejlepší? Jeden dámský časopis zveřejnil dokonce i kalkulačku. „Ideální věk partnera“. Dosadíte jen ročník narození. Kliknout, na, spočítat. A?!   U mě. Maximálně sedmdesátiletý. Minimálně osmadvacetiletý. Vzorec je jednoduchý. Od svých let odečtete sedm. Výsledek! Vynásobte dvěma. Mladší variantu dostanete. Když dělíte dvojkou a přičítáte sedmičku.

Starší muži. Odjakživa mě fascinovaly. Rodiče kárali. Jednou skončíš přes LDN. S pytlíkem bonbónů. Copak se dá/ dalo odolat? Gentleman s prošedivělými skráněmi. Impozantní, že?  Novodobý Oldřich Nový. Další bod pro byly. Jejich životní zkušenosti. Okořeněné tím. Že vědí, po čem touží ženy. Něžní milenci. Zralé osobnosti. O, které se mohu opřít. Drželo mě to dlouho. Tak do čtyřiceti. Důvod: Podvědomé odmítání otce. Viděla jsem v něm jen floutka. Hospodského povaleče. Nevyrovnanou osobnost. Mladíka, zavřeného v kleci. Manželství a děti. Jenž marně, tloukl křídly. Do šprušlí. Nikdo nevyslyšel jeho úpěnlivý. Křik. Ani prosby. Jal se tedy klovat. Uvnitř.

Zpět k otázce. Juniora nebo seniora? Je pravidlem, že má být on vždy starší? Může klapat vztah. Mladý muž a zralá žena? Pán v letech a lolitka? A jaké je to ideální číslo? 

Showbyznys je plný. Příkladů. Věkově nevyrovnaných párů. Gottovi. Skoro čtyřicet let. Jandovi jen o roček víc. A to plodí děti. Skoro pohrobky. Dalo by se, posměšně říct.   A to nesmím zapomenout na Saudka, Kachyňu či Janečka. 

 Mladá žena. To je vítr do plachet. Bárky mužství. I z obyčejné lodičky. Vytvoří plachetnici druhé mízy. Ostře zdolávající vlny desetiletí. Aby se dostali do poklidného přístavu s ní. Zapomnění na stáří. Vzpruha. Inspirace. Příliv vášně. Návrat touhy. Odliv nemocí. Nemohoucnosti. Milé dámy, však čelí pomluvám. Mají svoji speciální škatulku. Zlatokopky. 

I opačný případ. Ona v nejlepších letech. A zajíček. A lá. Basiková, Bílá, Madona či Demi Moore. Vyvolává řadu emocí. Negativních. „Musí si ho vydržovat.“ „ Je to zákonné?“ Další fáma zní. „Neumí stárnout. Musí si dokázat, že je dvacítka.“  Ať je to tak nebo tak. Holobrádky přitahují jejich zkušenosti. Přehled.  Znalosti. Péče a starostlivost. Vidí v nich bohyně. Milují je takové, jaké jsou. A bonus. Dámy pookřejí. Omládnou. Zkrásní.  Jdou s dobou. Láska květe v každém věku. 

Teď jsem si vzpomněla. Na krásnou historku. Kamarádčin syn se zamiloval. Do její vrstevnice. S, ohromnou nevoli. To nesla. Takovou starou. Bábu. Klela na Osud. Ta mi práh domu nepřekročí. Vydala zákaz. Rezolutní. Byla však dopadena. Při činu. S „snachou“ si vyměňovala zkušenosti. Jak přežít. Klimakterium.

Partner je o osmnáct let zkušenější. Stejný ročník. S tátou. Vše je problém. Pro oba. Zapnout počítač. Caps Lock jejich skrytý nepřítel. Najít brýle. Zaplatit složenky. Vycouvat s autem. Vyřídit na úřadech. Cokoliv?  Vzpomenout si. Co je za den, rok. Velmi rádi nakupují.  Mlýnek na pepř. Který nelze otevřít. Další vrtačku do sbírky. K padesáti ostatních. Braky k ničemu. No nekup to. Stálo to pakatel.

Já. Nyní, zralá žena. Jsi, uvědomuji. Důležité je  splynutí duší. Ať s mladíkem. Či se staříkem.  A to se nechci rouhat. Děkuji za to, co mám. Jen bych nyní. Lovila ve vodách vrstevníků. Neboť tatínek stačí jeden.  A nevyzrálého junáka? Stačí puberťák v bytě.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Past na tchýni.

Miloslava Černá, věk: 80 let

Přečíst

Pro seznámení s rodinou mého bratra jsme vybrali nabídku společného víkendu na chalupě, kterou si náš táta na penzi zrekonstruoval. Všichni...

Téma: Rodina

Šílená Pejskařka

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Pes nejlepší přítel člověk, ale největší nepřítel přítele. O tom, jak se z normální obyčejné holky stane šílená...

Téma: Rodina

Konečně společný výlet

Dagmar Tomášková, věk: 55 let

Přečíst

Jak se nám podařilo ušetřit čas na výlet a jak dopadl s nezvaným společníkem...nebo spíš společnicí...

...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing