Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Mužům se stárne líp a nebo ne?

Jana Brůžková, věk: 37 let

To naše soužití je nevyčerpatelné téma, a i když mužům třeba rozumíme, nemůžeme si pomoct. Prostě se chováme tak, jak to zrovna cítíme. Takže muži, nehledejte v tom logiku!


Všechny ženy chtějí být krásné, neboť krása umí život pěkně usnadnit. Netvrdím, že krásné ženy jsou i šťastnější, ale běžný život je pro ně trochu jednodušší. A pak se vdají za nejdrzejšího muže, protože ti normální se je bojí i oslovit, ale to je na jiné povídání. Pro příklad uvedu perfektní příhodu se škodou 120, která furt chcípala. A vždy si uměla  vybrat skvělé místo, nebo to bylo v mých nohách? Jednou  takto zhasla na Harfě (opravdu frekventované pražské křižovatce). Spolujezdkyně má krásná kamarádka se zářivým úsměvem a hustými blond vlasy se začala vydatně usmívat z okýnka, dle mého povelu. Potřebovala jsem klid, abych přesycené auto opět nahodila. A uhodli jste, nikdo nezatroubil,  ani nenadával. Trvalo mi to věčnost. Všichni nás líbezně zipově objeli. Být tam sama, či vézt zrovna svou babičku, tak tam stojím ještě teď.

A s přibývajícími léty se krása udržuje hůř a hůř. ( Toho jsou si výrobci krémů dobře vědomi, proto jsou tak pohádkově bohatí na rozdíl od našich manželů). Ale muži si zvykli na pěkný pohled, 

a s jiným se špatně smiřují. Takže žena žije život v podvědomém strachu z každé vrásky. Lehce se říká, ať se nad to povzneseme. 

Jenže muži to nemají o moc lehčí. Pokud nejsou metrosexuální, tak je nějaká ta vráska a vypadlý vlas nerozhodí. Mají však svoje trápení. Myslí si, že ve věku 45+ je čas už být bohatý, nebo alespoň dobře zaopatřený a špatně se smiřují s tím, že jejich platové ohodnocení nestouplo do očekávaných výšin. Avšak nároky stárnoucí manželky a dospívajících dětí i tyto výšiny hravě předčí. To se nemůžete ženě divit, většina jejich přítelkyň už byla v Dubaji a děti jsou se starou  lyžařskou výbavou a „historickým“ tabletem dosti out. Možná, že jsme byli jako děti šťastnější, když většina z nás měla stejné boty a další oděvní krásy z našich národních podniků. 

A muži jsou pod tlakem (domácího) okolí nuceni zatahovat se do svých ulit, lépe řečeno i se svými ulitami odtáhnout za klidem.

Ženy chodí z domova za porozuměním- jdou se někomu vypovídat a muži chodí někam, kde naopak vůbec povídat nemusí. My ženy, všechna ta místa dobře známe a je jen na nás jak se k tomu postavíme. Někdo má hospodu, někdo fotbal, jiný rybaření atd.. ve skutečnosti neznám chlapa, který by svůj ventil neměl. Zato bohužel znám plno žen, které ho nemají. Přes práci, vaření, praní a uklízení nám pára vychází přímo z hlavy, jako z papiňáku, co v něm zrovna vaříme. A pak se vyventilovaný a věčně hladový muž diví, že přišel rovnou do toro arény a ne k bíle prostřenému stolu s večeří. Stačí jen lehce ukázat červenou barvou a rodeo začíná. Chtě- nechtě. To je ta naše ventilace, místo vypovídání přímo vykřičení, (chudáci chlapi). Nastává klid, bylo by lepší zajít si zacvičit, ale kde na to  brát čas a energii. Spíš se chceme vyrovnat našim babičkám, které ke každému  jídlu o dvou chodech přidaly s úsměvem ještě moučník. Tak se večer co večer pachtíme v kuchyni a u toho kontrolujeme úkoly. Vlastně ani nemáme moc času přemýšlet o tom našem stárnutí. Tím líp. Pravdou zůstává, že dříve či později každá mít vrásky budeme, a většina mužů také nezbohatne. Můžeme se alespoň radovat z nedokonalých večeří, průměrných známek našich potomků, napůl uklizených bytů, včasné výplaty, nových bot a dobrého vína… Doufám, že jednou budu jako má babička, oblíbená, pěkná, jako pohádková, se všemi chody na prostřeném stole a s dědou možná ne bohatým, ale spokojeným.


Obraz dnešní doby je dokončen, tak teď je jen na nás, kam se posuneme dál.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing