Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: zimní, Téma: Móda, nákupy, záliby

KAM S NÍ ? aneb Háček, věc veřejná

AGA GREY, věk: 45 let

Záležitost je to zcela triviální, přitom životně důležitá. A tak nějak se týká nás všech ... Ale má to háček. Tedy spíše nemá ...

 

 Záležitost je to zcela triviální, přitom životně důležitá. Jistě i vy jste občas v rámci nákupní horečky nuceny použít veřejné WC –v  restauraci, v nákupním centru, prostě kdekoliv v terénu. Na tom ostatně není nic divného, musíme tam všichni. 
Netvrdím, že jsme zbohatlíci, kteří s sebou neustále vláčí své zlaté cihličky, ale sem tam nějaká taška, kabel(k)a přes rameno či igelitka s nákupem tak nějak patří k věci, zvláště po úspěšném drancování výprodejů.  Vyrazíme-li ovšem do terénu bez doprovodu, který zavazadlo věrně podrží čekajíc před hajzlíkem, mnohdy vyvstává problém a my pátráme, kam s ní ( s taškou, samozřejmě). Jsme-li nuceny vykonat potřebu, vyžaduje to součinnost našich horních končetin, s tím nic nenaděláme, ani oděv sám nepovolí. Usedáme-li ( či spíše krčíme-li se nad veřejnou mísou v pozici hrbatého psa konajíc svou potřebu svobodně v parku) nezvládáme současně mít přes rameno kabelku, byť by byla od Vuittona a zároveň v paži pevně svírat jiné příruční zavazadlo.
Jistě, není problém jej odložit – ale kam, probůh?
Silnější nátury hnány vyprazdňovacím pudem s ním prostě mrsknou na matičku zem  - ano, na tu zem, kterou prošlapaly ne stovky, ale tisíce párů obuvi, nesouc věrný vzorek ulice zbrocené plivanci či dokonce (povětšinou) psími exkrementy - a přiznejme si, že jsou mezi námi i takové, které polohu aktivního hrbáče ve veřejných komnatách dosud dokonale neovládají a při vyprazdňování měchýře prostě ucmrndnou mimo. Odložíme-li tedy zmíněná zavazadla na takto dekorovanou podlahu viz výše, štítíme se následně své milované tašky, dokud ji nedopřejeme řádnou očistu. Jedná-li se o pouhou igelitku, tato letí do koše i  v těch nejspořivějších rodinách a jistý odpor pojímáme i k jejímu obsahu, ač tento byl chráněn v igelitovém nepropustnu. Drahé kabely pečlivě omýváme, přičemž remcáme, že navlhnou a opakovaně se tážeme :  Proč?
Proč na většině veřejných WC nejsou v 21.století, kdy běžně nakupujeme parcely na Marsu a vesele digitalizujeme vše vůkol, zcela obyčejné háčky či odkládací plochy? Vždyť i ty opice v klecích se mají na co pověsit. Proč je provozovatelům podobných zařízení tak cizí logické myšlení? Odpověď je možná prostá – takový háček, to je přece investice. Pořizovací cena činí cca pár korun plus manipulace a montáž. Kdosi musí zadat pokyn, kdosi jej musí realizovat. Ovšem, aby k uvedenému došlo, kdosi by musel i logicky uvažovat.
Anebo je to jinak. Provozovatelé veřejných hajzliků s sebou zpravidla při kontrole provozu zavazadla nevláčí, tudíž neznají naše utrpení. Anebo to bude pouze tím, že tyto záležitosti řeší muži, kteří brilantně zvládají močit s kabelou kolem krku či kufříkem v zubech, případně jim je srdečně ukradeno, kam co fláknou, jen když se jim uleví – a  špína je přece přirozená. 

Anebo je to všechno úplně jinak ?

Ráda se to konečně dozvím !


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing