Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: letní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Ženy a móda

Sylva Pejšková, věk: 43 let

Jde o krátké zamyšlení nad módou a věkem tj. nad tím, co nás ženy trápí již po staletí a nikdy nás trápit nepřestane. Pokus o to shodit se a nebrat se tolik vážně a taky si víc věřit, i když už nám není náct, ale daleko více. Jde o humorné pojetí nás žen i módu a také o to nebát se a více si věřit.

Ženy a móda
Je snadné zaujmout v mládí, kdy máte mladou pěknou tvář i postavu a čas sledovat módu i všechny módní trendy. Každý z nás má odvahu vzít si na sebe všechno, co frčí a letí a nepřemýšlí ani tak o tom jak v tom vypadá, ale spíš jde o to, zda se mi to líbí nebo ne. V mládí chcete šokovat a vyrazit někomu dech a vytřít zrak a nebo přímo otřást celým světem.
Kolikrát i dnes my starší ročníky chceme otřást ve svých čtyřiceti letech světem a taky to dokážeme, ale musíme nejdříve doma pořádně zatřást svými muži ve stylu ( oslíku otřes se) nebo rozbít své prasátko či vyplenit své kreditní karty. A teprve potom možná pohled na nás někým zatřese nebo to s ním přímo sekne či ho vyděsíme k smrti.
Určitě je dobré v každém věku sledovat módu, ale každá žena by měla znát svou hodnotu a vědět v určitém věku, co jí sluší a mít svůj styl. Každá z nás je přeci dámy originál a máme výhodu zkušeností, znalostí a svůj osobitý šarm, charisma a také něco umíme, takže každá z nás je zajímavá a krásná. Už sice nám není osmnáct let a nejsme mladé, ale také už nemusíme ani nechceme podléhat módnímu diktátu a jako každá moderní žena víme, že móda a styl vyjadřuje nebo by měla naší osobnost, pokud tedy nějakou máme. Žena oduševnělá a se smyslem pro humor se nemusí bát zaujmout. Závidím v tomhle francouzským ženám, kterým nechybí právě ta odvaha jako bohužel chybí kolikrát nám českým ženám. Naše ženy mají také šarm a charisma, ale někdy se bojí a schovávají se v davu za své muže či fádní oblečení či uniformy (kostýmy).
Móda nás nemá omezovat ani svazovat, ale má nám dávat svobodu vyjádřit jaká jsme osobnost i náš názor. Vezměte si příklad třeba z Coco Chanel a dalších, kteří předčili svou dobu a udávali módní styl. Nezáleží na věku ani módě, ale záleží jen na Vás, co se zítra bude nosit a pokud tepláky, tak jen s grácií a humorem a hlavně vkusně. Pokud máte odvahu vzít si na hlavu klobouk, proč ne, ale pozor na velikosti v tomto případě hodně záleží a to jak vaší tak i klobouku. Mějte na paměti, že čím větší klobouk tím musíte být vyšší, abyste nebyli k smíchu. Nikdo z nás asi nechce vypadat jako pohádková postava typu „ dědeček Hříbeček" z pohádky Mrazík!?
Každá žena může být krásná a stačí tak málo!? Jen být sama sebou, být se sebou spokojená a mít se ráda, věřit si a potom dámy to nejdůležitější, korunou všeho je přeci Váš „úsměv." Potom je už jedno, co máte na hlavě, ale důležitější je, co máte v ní a pokud máte i smysl pro humor, tak šup, šup holky ať je to na vás na první pohled taky vidět. Proč si i ve starším věku nevzít ke kostýmu tričko se smajlíkem v dobré náladě nebo oživit své tmavé barvy nějakým pastelovým doplňkem ať už šátkem či kabelkou?!
I Já se bez mučení přiznávám, že jsem milovníkem černé barvy, ale od té doby co se mi narodil ten můj největší poklad dcera Terezka, tak nosím i veselé barvy ( tedy byla jsem donucena). Protože ať chcete nebo ne děti nás vnímají jako celek a hrozně je ovlivňují barvy, které vyjadřují náladu a černá působí smutně ať chcete nebo ne. A Já nejsem ani nechci být smutná, spíš naopak i dcera je smíšek a má smysl pro humor, takže ona je můj důvod chodit více barevná (ač nejsem papoušek ani nebydlím v Riu). Dcera mě miluje a blbneme spolu a smějeme se, ale je i jako každé dítě kritikem a vím, co jí nejvíce na mě vadí. Nejvíce jí vadí, že mám skoro všechno ve skříni černé, takže je ráda, když si vezmu na sebe něco barevného nebo si něco v jiné barvě koupím. Říká mi, že jsem krásná a nejsem smutná, ale je se mnou sranda a jsem veselá, tak proč místo černé nenosím, spíš červenou nebo oranžovou barvu ? Tak jsem na to řekla, že tu barvu nenosím, protože se bojím a na to má dcera udiveně řekla : Ty, mami se bojíš barvy ??? Vždyť ty se nebojíš ničeho ani lézt po skalách a dokážeš dělat i pět věcí najednou a také studovat a pracovat a to vše zvládneš s úsměvem, tak jak to, že se bojíš barvy ??? Já na to, že to bude asi tím, že jsem stará. Ty, nejsi stará přesvědčovala mě má dcera, protože nejsi babička, ale maminka! To nevadí dodávám, ale stáří se pozná tak, že se bojíš vzít si na sebe cokoliv jako v mládí a víc přemýšlíš o tom, co si vezmeš ( ať už kvůli kilům navíc nebo kvůli svému věku a nebo kvůli zaměstnání) a přemýšlíš o vhodnosti víc, než je zdravé a nutné.
Když je člověk mladý, tak si pouze řekne líbí či nelíbí a čím ulítlejší a víc bláznivý, tak lepší a nemáme z ničeho strach a chceme vše vyzkoušet, takže nepřemýšlíme o tom, jestli to jde k našemu typu či postavě atd. Vidíte v módě i v životě se pořád máme, co učit. Třeba my starší se musíme naučit být více odvážné od těch mladých, protože když se tak v ulicích koukám a rozhlížím, tak milé dámy postavu na to máme!
Tak Já přeji Vám i sobě víc odvahy a slíbíme si, že nejméně jedenkrát v roce vyjdeme do ulic v něčem, alespoň trochu veselém či ulítlém, když nic jiného, tak někoho pobavíme a i své děti obdaříme dobrou náladou a smíchem. Ten den bych nazvala : „Dnem proti stresu aneb propagujte módu s úsměvem pro pohodový lepší den" ! Pokud jste pro, tak pojďte do toho s námi a třeba se to ujme každého třináctého v pátek, kdy budou mít pohodáři a ulítlý svátek ! Buďte cool a řekněte si jen, že kdo se stresuje je vůl ! Tak Vám přeji, abyste byli in a našli svůj styl a chytli druhý dech a povzdech nad tím, že nejsme mladé nechali v koupelně s ranní hygienou doma!!!!


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing