Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: podzimní, Téma: Muži

TEN PRAVÝ

Blanka Faltová, věk: 58 let

V čem jsou muži jiní, než ženy? Ve všem? Možná! S klidným svědomím lze ale říct, že muži nejsou o nic horší než ženy. A ženy o nic horší než muži. Zdravý mozek je schopný tento fakt akceptovat. Vytvořit podmínky pro vzájemnou toleranci, respekt a obdiv. Pro lásku. Srdce již není tak otevřené každému. Cítí, že dva k sobě musí bezpodmínečně pasovat, /jako klíč do zámku/ jinak láskou nepromluví. A to ani tehdy ne, kdy rozum není proti fyzickému sblížení. To jde zcela mimo něj. Muž a žena se doopravdy najdou teprve v lásce. Tady si nejvíc porozumí.Představte si, že je vám třicet. Jste žena. Věčně s něčím nespokojená. Proč? No to je právě ono,…nevíte! Přemýšlíte, v čem je ten zakopaný pes. 

A pak vám to najednou dojde. Kamarádky jsou šťastně zadané. /Alespoň se tak tváří! / A vy? Zase sama! 

Ložnicí vám prošel snad regiment uchazečů, ale ani jediný nezažehl v srdci požár. Nezpůsobil tu divokou explozi vášně, po které tolik prahnete. 

Slyšíte od kamarádek, jak jim to ve vztahu klape a najednou si připadáte divná. Závidíte jim.  Dokonce i těm méně hezkým, šedým myškám, o kterých jste si myslela, že o ně chlap nezavadí. 

K čemu vám je sexi postavička? Krása? Když pořádný chlap nezabral?


To je zdá se i můj případ. Sedím nad zápisníkem plným mužských jmen. Žužlám hrot propisovací tužky a počítám, kolik smrtelníků, jsem od sebe za deset let hledání „toho pravého,“ odehnala.  

Ani nevím, proč jsem si sem všechny ty „neřády,“ zapsala jménem. Jo, byli to neřádi! Kdyby ne, byla bych už dávno vdaná, nebo ne?

K negativnímu pohledu na muže, mě dohnal asi hned první kluk, se kterým jsem se vyspala. Jmenoval se Michal. Plna očekávání jsem s ním asi po měsíci chození, skončila v posteli… a? Nuda! Nic převratného se nedělo! Tahle nevýrazná osobnost, mě málem unudila k smrti. Zaječí milování uspalo. 

A tohle, má být všechno?  Kladla jsem si po zbytek večerů stále stejnou otázku, ale odpověď nepřicházela. Dokonce ani mnohem později, když Michala nahradil Honza, pak Kamil…Libor…

Ale,… jak jsem měla zastavit ty svoje obsedantní myšlenky?  

Přemýšlela jsem při těch „směšných pohybech,“ o ledačems, jen ne o sexu. Dokonce mě napadlo, jestli nejsem frigidní. Jinak orientovaná. Nebo jen studená potvora, co neumí nikoho milovat, jen sebe. 

Notes se jmény padlých bojovníků mě strašil již i ve snu. 

Mým jediným cílem asi bylo, přijít na kloub veškeré mužsképodstatě . 

Prstem jsem přejížděla po seznamu jmen a snažila se vybavit si všechny ty známé tváře. Většina jich ale dávno splynula s nudnou šedí minulosti. 

Tak třeba Igor. Vejce na nožičkách? Jo! Trpěl obžerstvím, jak jsem mu vyčítala. Vyluxoval denně celou ledničku, aniž by do ní sám něco přidal. Pod narostlým panděrem, jsem neobjevila nic, co by vzbudilo můj respekt. 

Napadlo mě, čím vlastně muži budí respekt? Někteří již tím, že nosí kalhoty. Jiní si ho ale nezískají, ani když je svléknou. 

Jako tady ti…neměli mi co nabídnout. Vyklubali se z nich absolutní nuly.

…Žvanil, rejpal, alkoholik, workoholik, lenoch, hračička, manipulátor, chytrolín, despota, držgrešle, snob, náfuka, vejtaha, ješita, lhář, násilník…

Seznam negativních vlastností, zdaleka nekončil,… ale mělo cenu, to číst? Připomínat si své zklamání? 

A jaká jsi ty? Ozval se hlas svědomí. Dokonalá snad?  Jak tě viděli ti, jimiž jsi pohrdala? Zeptala ses jich?


Na poslední stránku jsem připsala jméno – Petr. 

Poznali jsme se teprve včera. Díval se mi dlouho do očí… 

Nevím, co mělo chvění v mé hrudi znamenat…každopádně srdce dělalo přemety, když mě políbil a zašeptal: „Našel jsem tě lásko!“

…Chytrý, krásný, hodný, něžný…stále vzrušený…konečně MUŽ, jakého jsem si přála! 

Jen jediného se bojím:  Kdy se probudím? 
.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing