Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Jak jsem hledala chlapa, z kterého bych se posadila na prdel.

Ivana Fejfarová, věk: 26 let

Fejeton vypráví o vlastní zkušenosti autorky se seznamkou. A jak tato zkušenost přinesla nový pohled na věc. Není důležité kolek lidí potkáme, ale jak kvalitní ty vztahy jsou. Za každou cenu nemusíme být princezny.


Znáte to, někdo vám řekne, že jste krásná a hned vám poposkočí sebevědomí na vyšší level. Bohužel, ne vždy se zrovna najde někdo takový na ulici, a chlap, který by vás o tom ujišťoval se tam obzvlášť hledá těžko. Moje cesta hledání toho pravého nebrala konce, a sebevědomí se těžce blížilo k nule. Rozhodla jsem se jít štěstí trochu naproti, a  zároveň si rozšířit obzory. Přihlásila jsem se na seznamku. Hledám chlapa, a přece za to hledání nebudu platit, tak jsem se rozhodla pro bezplatnou variantu a už jsem zakládala účet. 

Vybrat co nejhezčí fotky bylo opravdu těžké.  Zvláště, když jediné fotky, které máte, jsou fotky z akcí, kde se sice krásně smějete, ale make up máte, jak kdybyste vylezla právě ze sauny a kamarádky vám řekly, že ty černé kruhy pod očima, jak se vám roztekly linky, přece vůbec nejsou vidět. V telefonu jsem nalezla pouze fotografie, kde odhaluji kousky svého těla a myslím si, jak jsem děsně sexy. Ano, fotky pro bývalého milence. Cestou nejmenšího odporu jsem se rozhodla nafotit nějaké to selfíčko. Špulení pusy před objektivem se mi náremně dařilo, najednou bylo fotek kupa. Akorát ze špatného úhlu, z téhle strany přece vypadám tlustší. Nakonec se zdařilo a pár slušně ucházejících fotek bylo na světě. Jak se ukázalo záhy, tohle byla ta jednodušší část. 

Koho hledám? Co je to za otázku, je přeci jasné, že ideální protějšek a ne jenom kamaráda..zaškrtávám Chci randit, zlatá střední cesta. Jak vypadám? Blondýna, plnoštíhlá...to tam psát nemůžu, takhle toho pravého nenajdu. Píšu - blondýna, normální postava, zelené oči. „Napište něco o sobě.“ Co je tohle za kolonku, přece po mě nemůžou chtít, abych napsala něco sama o sobě, to si přeci musí každý zjistit sám jaká jsem. Tuhle kolonku úplně vynechávám. Začínám být silně nervózní, pořád to po mě chce nějaké informace a ty potenciální partnery nevidím nikde. Vzdávám to, ostatní otázky přeskakuju a nahrávám profil. Než jsem se stihla rozkoukat, jak celá seznamka funguje, padla na mě únava. No co, můj vyvolený mi určitě neuteče, nechávám pátrání na ráno.

 Ani dospat jsem nemohla, jak jsem se těšila až si prohlídnu všechny ty potencionální partnery. Ještě v polospánku se přihlašuji na onu seznamku. Jeeee, on mi někdo psal? Jeeee, mě psalo 10 lidí? Tak to jsem nečekala, že to půjde takhle rychle. No jo, ale jak teď vyberu toho pravého? Kouknu na první zprávu, Tomáš 28, sympaťák, ale jedno oko mu jde šejdrem, přeskakuji, ignoruji. Snad ten další bude lepší. Michal 32, ten už by aspoň podle věku mohl vědět co chce, to bude ta správná partie. „Ahoj, princezno“, píše. Odepisuji, a za chvíli se naše konverzace rozjede ve velkém stylu, vypadá to dobře, to je určitě chlap pro mě, píšeme si celý den a já mám radost, že to opravdu zabralo. Večer před spaním mi posílá fotku. Proč mi proboha posílá fotku svého nahého zadku? Aaa, počkat, ještě k tomu něco připisuje: „Už jsi někdy strkala chlapovi prst do zadku?“ Tak to ne, na to nemám, dávám ho blokovat a raději už jdu spát. 

Dobře, včerejší seznámení úplně nevyšlo, třeba bude dnešek šťastnější. Opět píše Tomáš 28: „Je alespoň slušnost odepsat.“ Tak na tohle nemám, některý lidi nemají soudnost. Během dne jsem prohodila pár vět s některými chlapci, ale žádný zázrak. Mělo to jednu velkou výhodu, moje sebevědomí rostlo rychlostí blesku, čím víc chlapů o mě jevilo zájem, tím víc jsem se cítila dobře. Proběhlo i pár pokusů o rande, ale žádný pro mě nebyl dostatečně dobrý a reprezentativní. Já si přece můžu vybírat. 

Zajímavý postřeh ze seznamky jsem registrovala již na začátku používání účtu. Potkáte zde v zásadě pouze pět druhů chlapů. První chlap – chce vás dostat pouze do postele. Jak se to projevuje? Posílá vám fotky svého přirození a od vás očekává totéž, pokud na jeho hru přistoupíte ocitnete se v pasti. Tento typ chlapů je dle fotek hodně přitažlivý a není těžké se zamilovat na první pohled. Druhý chlap – zoufalci, kteří se prostě jinak seznámit neumí. Tento typ chlapů nevylézá ze své ulity, na chatu se zdá jako výborný vtipálek, ale pokud se s ním setkáte naživo, veškeré vaše představy se rozsypou. Tenhle typ chlapa je prostě odkázán na to, žít sám ve své ulitě. Třetí chlap – věčný kecal. Nemá čas se sejít, protože je pořád v práci a v práci, jeho soukromí život není žádný. Pokud si potřebujete popovídat bude tu vždy pro vás, ale nepočítejte s tím, že se s ním někdy setkáte osobně. Čtvrtý chlap – nechce si psát a raději vás hned pozve ven. S takovýmto typem chlapa dokážete randit delší dobu, než zjistíte, že nedokáže žít jinak než s vámi. Je to přísavka, která nemá vlastní zájmy a koníčky, a jakmile vy si žijete vlastní život, tak se strhne vlna výčitek. Na tenhle typ obzvlášť pozor, je těžké ho od sebe odehnat. Pátý chlap – konečně ten pravý? Pátý typ chlapa se tváří jako ten pravý, je společenský, je vám s ním dobře, plánuje s vámi budoucnost a hledá příležitost se s vámi jakkoli setkat. Vypadá to, že i na seznamce se dá najít pan božský, ale nenechte se oklamat zdáním. 

Potkala jsem chlapa typu 5, chlapa, z kterého bych se posadila na prdel. Byl tak jiný, říkala jsem si, pozorný, vtipný, dokázal mě překvapit. A já miluju překvapení. Jedno rande, druhé rande, a pan božský byl můj. Během jednoho týdne jsem s ním téměř i bydlela. Barvila jsem si společnou budoucnost a on barvil budoucnost se mnou. Nikdy jsem nebyla na peníze, a tak mi nevadilo, že nevydělává moc peněz, chtěla jsem trávit čas s ním a bylo mi jedno kde a jak.

Byla jsem princezna, která se vznáší na obláčku. Ignorovala jsem fakt, že na první rande přišel s plechovkou piva v ruce a měla jsem pocit, že ta jiskra v očích je díky mě, a ne díky brku, které si předtím dal. Rozuměli jsem si, to mi stačilo. A zamilovala jsem se. Taky skáčete z obláčku na obláček, když jste zamilované? Ani mi nedocházelo, že jsem za něj začala platit pár drobných účtů, účet za telefon, pokutu za metro, další účet za telefon, další pokutu za metro.  Lítala jsem si vysoko v oblacích a nebyla schopná racionálně myslet, sama sobě jsem se měnila před očima. Do práce jsem chodila naštvaná, kamarády jsem vyměnila za večery u filmu s Ním, měla jsem přece tak dlouho hledanou pozornost. 

Jednoho dne jsem čekala na autobus a přišla mi zpráva, že si musíme promluvit. Že hodně přemýšlel, a uvědomil si, že nepřeskočila z jeho strany žádná jiskra. Tak on se se mnou dva měsíce tahá a pak mi napíše, že nepřeskočila jiskra? Najednou se mi začali hlavou honit všechny myšlenky a vzpomínky, uvědomila jsem si jak se mi po těchto jeho slovech šíleně ulevilo a spadl ze mě veškerý stres, který mě tížil. Najednou mi bylo jedno, kolik peněz jsem mu půjčila a kolik energie do toho vztahu dala, byla jsem ráda, že mě nechal jít. A já dál můžu jít po své cestě za štěstím. Autobus přijel a já nastoupila zamyšlená, ale s úsměvem na rtech, že jsem měla takové štěstí a ten zoufalec se mě pustil. Najednou jsem cítila jak padám z jednoho toho obláčku dolů, a sedám na tvrdou zem. 

„Stalo se vám něco?“ Slyším nad sebou cizí hlas, procitám ze svých myšlenek a uvědomuji si, že se mi to nezdálo, ale že jsem si opravdu sedla na podlahu v autobuse. Jak jsem si celá zamyšlená chtěla sednou na prázdnou sedačku, neuvědomila jsem si, že je ještě tak půl metru za mnou a suverénně jsem si sedla. Při mém štěstí jsem se na tu sedačku však netrefila. I když už na seznamce dávno nejsem a ani nebudu, a peníze, které jsem panu zoufalci půjčila, nejspíš nikdy neuvidím, můžu alespoň v klidu říct, že jsem poznala chlapa, z kterého jsem si doslova sedla na zadek.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing