Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: jarní, Téma: Rodina

Jak jsem psala fejeton

Brigita Komjathy, věk: 37 let

Fejeton o tom,jak jsem se pod tíhou okolností snažila zpracovat vámi zadaná témata..Fejeton nemá vyhraněné téma..zahrnula jsem do něj všechna..Neustálým přemýšlením o tom co napsat jsem dospěla k názoru,že tak to bude nejlepší,snad to projde..

Jak jsem psala fejeton…

Už čtrnáct dní zírám na monitor počítače ve snaze „něco vypotit“,abych se mohla stát  „slavnou spisovatelkou“ a ukončila tak své momentální životní tápání..Ale znáte to,když se musí,nebo by se mělo,tak to většinou nejde..Koukám na témata ke zpracování.Začneme pěkně popořadě..
Rodina..
To je tedy téma,pro mě rozhodně šité na míru..V mých vztahových uzlech a propletencích mám dost velký problém nalézt orientaci sama,natož,aby je dokázal pochopit někdo cizí..Rozhodně by toto téma bylo námětem pro velmi tučnou knihu,každopádně nevím do jakého žánru bych ji zařadila. Zřejmě by se jednalo o růžovou knihovnu s hororovými prvky,končící jako detektivka,ve které nebyl pachatel odhalen..
Další téma kamarádky..
U toho se docela usmívám,protože v poslední době přicházím do stavu,kdy se mi kamarádkami stávají úplně cizí ženy,které řeší podobné problémy jako já a jsem naprosto nadšená,jak jsou ženy schopné a dokážou stát při sobě..Toto téma by se zřejmě zvrhlo ,protože se poslední dobou zabývám vyloženě ženskými úvahami a nerada bych působila,jako nějaká hysterická feministka zavrhující muže..Prostě kamarádky a vůbec ženy obecně jsou pro mě momentálně v životě nepostradatelné..
Zaměstnání..
To je teda oříšek..Představa toho,že mi za pár měsíců končí mateřská,já zůstala sama s dvěmi dětmi a sponzorské dary od státu i mého skoro bývalého muže se zúží na nezbytně nutnou částku k přežití,mě tedy rozhodně neuklidňuje..Ale protože jsem „holka šikovná“,již se mi v hlavě klube bussines plán šitý na míru..Každopádně si myslím,že v této fázi je naprosto přirozené a žádoucí začít podnikat,neboť ženy pod tlakem často vymyslí i nemožné..
Pokud bych se rozhodla popisovat úroveň českých „sekáčů“,tak bych si rozhodně vybrala téma moda,které úzce souvisí s tématem nákupy a záliby…Vždyť co může ženu více potěšit, než když si trošku“pohrabe“ a vyrazí ve zbrusu novém značkovém oblečku za pár kaček.?Co na tom,že je to starý model..Kdo to sleduje?  Euforii z úlovku mi nikdy nikdo nevezme.. A navíc,když pak důsledkem stresu,či kvůli jiným okolnostem změním svou hmotnost,pak obleček s klidným srdcem,bez skřípění zubů,pošlu dál..
Téma muži bych nyní zařadila mezi „tajenkovou četbu“,kde stále hledám indicie,ale ještě ani jednou jsem to nerozluštila,natož něco vyhrála..Představa toho,že jsem se ze „světa“ vrátila domů z outěžkem a bez manžela,následných pár let strávila hledáním manžela,posléze se provdala, povinula další dítě ,další dvě přijala a následně se opět rozváděla ,je myslím ještě složitější a komplikovanější na pochopení a přijetí,než toto mé předlouhé nesrozumitelné souvětí..
Myslím,že tématem muži bych mohla obšťastňovat tak leda časopisy “MOJE PSYCHOLOGIE“,nebo „MYSTÉRIA TAJEMNA“..
Říká se“to nejlepší“ na konec..Erotika…Fakt hezky to zní..V tomhle jsem zamrzla zřejmě někde v pubertě u romantického filmu..Erotika je pro mě stále spojena se slovem romantika,což v praxi znamená,že pokud mě chce protějšek patřičně eroticky naladit,zhasne světlo ,nechá svíce zaplanout,situaci dokreslí romantickou hudbou a vyzve mě k tanci,který následně skončí na loži posetém růžovými plátky(není podmínkou)..Ideálním ukončením bylo,když k ničemu nedošlo,protože jsme se při našem prvním intimním sbližování začali smát a nešlo s tím nic dělat..Smích trval než jsme usnuli,protože při opětovném pohledu na toho druhého se vlna smíchu spouštěla tak nějak samovolně..Byl to můj nejkrásnější a nezapomenutelný „erotický“zážitek..
Teď už snad jasně chápete,jak obtížné bylo pro mě napsat fejeton na vámi zadaná témata..

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing