Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2017, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Lék na nespavost

Jitka Kubešová, věk: 56 let

Máte potíže s usínáním jako já? Nechcete brát prášky nebo nefungují? Co takhle vyzkoušet takový netradiční uspávací prostředek, o jakém je řeč v tomto fejetonu?

Mám už delší dobu problém s usínáním. Vyzkoušela jsem všechny možné osvědčené babské recepty. Různé „zaručeně uspávací" čajíčky a odvary. Když jsem do sebe jednoho večera obrátila sklenici teplého mléka s medem, místo přicházejícího snu se mi obrátil žaludek. Noc jsem strávila na záchodě a o krásných snech jsem si tak akorát mohla nechat zdát. Dobrá, babské recepty nezabraly. Rozhodla jsem se, že vyzkouším něco z nepřeberného množství opět „zaručeně přírodních" pilulek. Efekt to mělo ale jediný. V mojí skříňce na léky již nebylo místo, jak se v ní vršily krabičky různých velikostí uspávacích prostředků a peněženka zela prázdnotou. Moje tělo na tom ale bylo stále stejně. Odmítalo usínat, aby díky blahodárnému spánku načerpalo síly a mohlo dojít k obnově buněk mojí šedé kůry mozkové. Dobře, když nepomohlo nic z přírody, musí holt nastoupit lékařská věda.
Paní doktorka si mě měřila s povytaženým obočím přes obroučky svých mírně zastaralých brýlí. „Hmmm, takže říkáte, že nemůžete usnout, je to tak?", opakovala po mně a rozvážně pokyvovala hlavou. „A vyzkoušela jste něco z přírodní lékárny?", zeptala se a mně se chtělo začít smát. Jo, vážená paní, vyzkoušela, mám toho plnou skříň, jenže bez úspěchu. A moje šedá kůra mozková již vážně touží po obnově buněk. Jenže co jí to budu vysvětlovat. Tak jsem sbalila recept, kterým mě vybavila na cestu a hned v první lékárně jsem zakoupila malou nenápadnou krabičku s ještě menšími světle zelenými pilulkami. Berte maximálně jednu tři hodiny před usnutím a zapijte velkým množstvím vody. Hmmm, tak jo. Dnes to hned vyzkouším. Bylo sedm večer, slupla jsem jednu z deseti zelených pilulek z platíčka. Bylo osm a nic se nedělo. A pak už jsem nevěděla já o tom, co se děje. Když se mnou následují den v jedenáct hodin třásl syn: „Mami, vstávej, ty dnes nejdeš do práce?" rozesmálo mne to natolik, že jsem nebyla k zastavení. „Mami, není ti nic? Připadáš mi jako nadrogovaná". Měl pravdu. Ty zelené pilulky působily jako „tlumič" absolutně všeho. I vlastní zodpovědnosti. Rychle pryč s nimi.
Byla jsem opět na začátku. Večer jsem si už ze zoufalství lehla na sedačku v obýváku. „Miláčku, dnes žádný seriál, dnes je fotbal, důležitý zápas, víš", sdělil mi s nadšením můj partner. Bylo mi to jedno. Chtěla jsem spát a když to nejde, rozhodla jsem se, že se budu koukat na fotbal.
Liga mistrů, zápas mezi FC Barcelona a Realem Madrid. No, alespoň, že na ty Španěláky je hezký pohled. Když zabrala kamera v detailu Cristiana Ronalda, svaly na stehnech mu jen hrály. Na jeho pevný zadek byl vážně hezký pohled. Začínalo mě to zajímat. Ano a první slibná šance přišla ve dvacáté minutě zápasu. Hlavní hvězda madridského celku nepřipustila žádné sebemenší zaváhání. Jeho rána levačkou z hloubi pokutového území prosvištěla těsně kolem branky protivníka. Nevadí, tak příště fešáku. Ten první výkřik „ Góóóól", jsem slyšela už jen jakoby z dálky. Ronaldo totiž už byl v mém snu, ale góly v něm nedával. A tak se stalo, že mým osvědčeným prostředkem na usnutí se staly fotbalové zápasy. Zafungovaly jako lék na moji nespavost. Mělo to několik pozitivních stránek najednou. Já jsem konečně začala usínat a docela dobře spát. Dalším pozitivem byla skutečnost, že můj partner získal pocit, že s ním trávím o poznání více času, byť jen zdánlivě společnou účastí na sledování fotbalových zápasů. Takže nakonec byla spokojenost na obou stranách. Jaký prostředek proti nespavosti máte vy?


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing