Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Anděl strážný

Simona Weidenhofferová, věk: 48 let

No muži....jak se to vezme. Možná spíš zbožné přání. Ale já tomu věřím a vím, že mnoho ostatních žen taky.

Anděl strážný

Těší mne, jsem tvůj Anděl strážný.

Jmenuji se Amor Bílý. Ale nepleť si mne s tamtím polonahým Amorem, já žádný luk a šípy nemám, i když ochránit tě od špatné lásky, to bych snad ještě zvládnul.

Upřímně mezi námi  -  teda žádná brnkačka to s tebou není. Škoda, že si tam nahoře nemůžeme vybrat svého nového klienta sami. Rozhodně bych na první kouknutí zvolil někoho mnohem klidnějšího, to mi věř. Hned mi bylo jasné, že to s tebou nebude procházka nebeským sadem, a to jsem byl zaživa taky pěkné kvítko.
Ale za mých mladých let to bývalo úplne jiné, ach jo. Pěkné vzpomínání, to bys ale ty nepochopila. I když dneska máte spousty příjemných věcí, například to, jak málo chodí teď ženy oblečené. Ty malé plavky a minisukně, krátké šortky a tanga, až mi z toho vždycky zrůžoví celá křídla a musím dávat pozor, abych zůstal neviditelný.

To já teda jako mladý nezažil….to bylo vždycky vrstev oblečení, spousty hedvábí a krajek, košilek a spodniček…to než člověk ženu vyloupnul ze všeho toho textilu, skoro ztratil na sex chuť.
No tak dobrá, lžu, psst….ne, neztratil. Vlastně naopak. Vlastně to bylo hodně vzrušující, plné rozechvění a očekávání, plné zakázané chuti neznámého….Moct tak aspoň na chvíli ještě jednou zpátky do svého bývalého živého těla…co já bych za to dal !!
Jasně, to ty nemůžeš pochopit… tebe zajímají rychlá auta, vysoké skály a hluboká moře k potápění. Jako bys ani nebyla ženská. A ta hudba, Bože chraň !!!! Tuc, Tuc, tuc, tuc, bang, bang. bang, bang. 
Kde jsou smyčce a harfy a zvonivý zvuk trianglů, lehké vybrnkávání strun velkých i malých kytar. Kam se poděly ty hbité prsty lehce přebíhající po černobílých klávesách klavírů a varhan? Tomu říkám hudba, panečku!! Z té vaší moderní mtata mne akorát brní uši a třepe se celé tělo.
Proboha, nešlap pořád na ten plynový pedál svého Audi nebo jak se to tvé auto vlastně jmenuje. Jo, Audi, už to vidím. Chceš nás snad zabít, slečinko?? Brzdi přece! Nemohu dělat všechnu práci za tebe….jsem už z toho unavený.
A všimla sis někdy, probůh, co vlastně jíš? Kolik jedů si teď dáváte do těla?  Takhle kdybych žil já, jsem už dávno mrtvý….

Přiznám se, že dnešnímu světu vůbec nerozumím. A to mám někoho chránit.  Koukám, že se mi má velká křídla budou ještě hodit. Pro tvou informaci létám rychlostí 666 km v hodině. Já vím, je to divné číslo, ale já jsem si to nevymyslel. To asi ti u nás nahoře. Aby  naštvali ty dole, ale psst, o tom ani necekni. To je u nás tabu. Tohle a historka, jak Petr jednou ztratil klíč od nebeské brány. Neumíš si představit takovou melu…. No, hledali ho všichni celé tři dny. Ale to jsi ještě ani nebyla na světě.
Kristepane, takhle se parkuje ? Jsem z tebe blázen, děvče. Co dneska ženské všechno stihnou.
Třeba ty. Ráno vstáváš kolem páté, hodinu cvičíš na rotopedu, pak sprcha, vysušit vlasy a nanést makeup, vybrat si oblečení a běžíš do práce. Jedeš autem přes celé město, v centru se ještě stavíš na rychlou snídani a koupíš si kávu s sebou.
Pár minut před devátou vstupuješ do kanceláře a celý ten koloběh pokračuje až do šesti večer, kdy spolu s ostatními pospícháš do garáží a hurá domů.  Pak máš mít nějaký osobní život. Kde je například muž, děti, domácnost?
Je ti 35 let a jsi sama. Copak to je normální?
To už se asi nevdáš, slečinko… Za mých mladých let byly ženské v osmnácti dávno pod čepcem a čekali své druhé dítě. Tak to bylo v pořádku. Dnes je všechno vzhůru nohama. Chlapi doma vychovávají děti a ženské pracují, jen se z nich kouří…. Divná doba.

Řeknu ti, bude ti ještě pěkná práce s tebou. To mi byl Bůh dlužen, to mi věř. Pak abych dal křídla do čistírny a na generálku. Už vidím, jak u mne nahoře nebudou věřit, jaká to byla hrozná zakázka.
Štěstí je, že nás pořád sledují. jinak bych to snad ani neobhájil.
Tak hurá rovnýma nohama do toho !!!!freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing