Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: letní, Téma: Rodina

Jak jsem sháněla náhradní bradavku

Lenka Hlinovská, věk: 29 let

Kojení je dar, který předáváme svým dětem.Kojení je radost. Je to úžasná věc. Symbióza mezi matkou a dítětem. Při kojení dochází k prohloubení vztahu mezi matkou a dítětem. Jedná se o absolutní propojení. Propojuje nás s našimi dětmi… Ano, ano, to vše je velmi krásné, ale napadlo vás někdy, jak krásné je kojení, pokud vám bůh nenadělil správně tvarované a vyhovující bradavky?

Jak jsem sháněla náhradní bradavku

Ráno jsem vstala, nakojila Maxíka a ten za chvilku usnul. „Jupí“, měla jsem čas, udělat si něco dobrého k snídani. Mezitím jsem si umyla moje nepostradatelné kloboučky na kojení neboli náhradní bradavky a dala je vyvařit. Za chvíli jsem ucítila zápach pálící se gumy. Z mých náhradních bradavek se staly černé škvarky. Do hrnce jsem totiž k náhradním bradavkám zapomněla dát vodu.

Hm bezva. Co teď? Musím zachovat klid. Podívala jsem se na hodiny. Měla jsem hodinu a půl na to, abych vypravila obě děti, sebe, sehnala náhradní bradavky a dala je vyvařit, než se Maxík vzbudí na další kojení.

Usadila jsem děti do auta a rozjeli jsme se do nejbližší lékárny, do vedlejší vesnice. Moc šancí jsem si nedávala. Kloboučky nemají, prý jsou jen na objednání a byly by až druhý den. No bezva! Nemůžu čekat do druhého dne, to by buď Maxík umřel hlady nebo já bolestí. 

No nic. Rozhodla jsem se, že pojedeme do města, do lékárny, kde jsem vždycky všechno sehnala. Přijeli jsme do města a šli do lékárny. Všude za vitrínou měli nejrůznější dudlíčky, lahvičky a jiné kojenecké věcičky. Tak si říkám: „Bezva! Tady budou mít ty kloboučky!“ Kloboučky neprodávají, jedině na objednání. „Zachovej klid, zachovej klid.“, říkala jsem si. Opět jsem pracně usadila obě své milované děti do auta a zpocená se vydala hledat své bradavky do dalšího města.

Připadala jsem si jako v nějakém akčním filmu, možná v „Mission impossible“, neboť jsem neustále kontrolovala hodinky. Vteřinová ručička nemilosrdně zkracovala čas do vybuchnutí bomby. Ano bomby, protože Maxík byl načasovaná bomba. Když by nedostal přesně za 2 hodiny mléko, vybouchnul by vztekem. Měla jsem už jen půl hodiny na to, abych sehnala bradavky a dala je vyvařit. 

No nic, tak ho v autě nakojím pro jednou bez náhradní bradavky. Bude to bolet, představovala jsem si, ale nedá se nic dělat.

Cesta byla horká, asfalt se roztékal pod koly. Srdce se mi rozbušilo, když jsem opět zkontrolovala hodinky. Maxík ještě klidně spal a druhé dítko bylo ještě klidně klidné. Dorazila jsem do jiné lékárny a snažila jsem se nehystericky zeptat paní lékárnice na náhradní bradavky. „Ano, máme.“, odpověděla paní lékárnice. Nabídla mi jen jeden nic moc klobouček na kojení za dvacku. Raději jsem ho vzala, co kdybych nesehnala tu přesně vyhovující, padnoucí, nepostradatelnou, náhradní bradavku?

A tak jsem se vydala znovu po stopách náhradní bradavky. „T-t-t-t-ttt“, čas vypršel. Bomba vybouchla. Maxík začal brečet, pak řvát. Do toho mi druhé dítko sdělilo, že chce kakat. „Hm, bezva.“ Zaparkovala jsem u krásného parčíku a sháněla nějaké místo, kde by mé druhé milované dítko mohlo vykonat potřebu. Všude kvetly barevné kytičky, trávníček byl precizně posekán. Lavičky byly plné babiček a dědečků. Nádhera. Maxík neustále monotónně řval. No nic, nebudu se stresovat.                                         

V tom pěkně udržovaném parčíku jsem našla keř a neuměla jsem si představit, že bychom tam s druhým dítkem měli zanechat „to něco“, ale domů to brát nebudu. Druhé dítko asi vycítilo, že mi zrovna není do zpěvu, tak se jen naštěstí vyčůralo a kakat se mu přestalo chtít.

Dobrý, jednomu dítěti jsem splnila potřebu, tak ještě tomu druhému. Začala jsem v autě kojit bez náhradní bradavky, protože jsem tu bradavku za dvacku neměla přeci vyvařenou. Maxík se na mne podíval s výrazem v obličeji, jako že jsem asi zbláznila? Co mu to dávám za bradavku? Je to vůbec bradavka? A tak jí jen tak ochutnával a spíš si s ní hrál. To by si také v tom autě s ní mohl hrát třeba dvě hodiny, v tom nesnesitelném vedru. 

No nic, opět jsem děti usadila do auta. Než jsem se usadila já, začal Maxík řvát tak, jako by mu někdo řezal hlavu. Zrovna kolem našeho auta šly dvě postarší dámy a nezpustily z nás oči. Připadalo mi, jakoby si říkaly: „ No jo, mladá matka, dvě děti, nezvládá“. Raději jsem auto rychle nastartovala, neboť jsem se bála, že na mne zavolají sociálku.

Vyřízená jsem přijela domů, dala vyvařit náhradní bradavku za dvacku a nezapomněla jsem k ní dát do hrnce vodu! Rychle jsem šla přebalit Maxíka. Přebaluji, přebaluji a zase cítím již dnes dobře známý zápach pálící se gumy. „To snad není možný. Co se to zase kruci děje? Vždyť jsem tam vodu dávala ne? To jsem už tak blbá?“, říkala jsem si. Běžela jsem ke sporáku, koukla na něj a zjistila jsem, že jsem zapnula jiný vařič, na kterém nějaký dobrák nechal plastový kolíček na prádlo. Bezva, všude šílený zápach. 

Náhradní bradavku za dvacku jsem nakonec úspěšně vyvařila a Maxíka pak konečně nakojila.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing