Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Zítra se uvidí...

Hana Němečková, věk: 65 let

Co nejefektivnější naplánování dne je poměrně umění. Ještě větší je pak tento plán dodržet. Alespoň pro mě... Asi proto odborníci doporučují plánovat pouze 60% dne, zbytek připadá na nečekané události...


Zítra se uvidí...

Ráno vstávám s hlavou plnou plánů, které pro jistotu promýšlím den předem. Vždycky před spaním. Rovnám si je podle svého nejlepšího přesvědčení a s nadějí, že druhý den vše proběhne hladce. Bože, co já všechno musím udělat! Stihnu to vůbec? Zapochybuji jen krátce. S vírou, že toho určitě zítra zvládnu hodně, se mi tak sladce usíná. Těším se! A jaký je ten plán?

Začnu hned po snídani. Poklidit je samozřejmost, to ani plánovat nemusím. Pak vynesu peřiny na zahradu, svléknu povlečení, počasí je totiž přesně na velké prádlo. Před obědem stihneme s mužem zajet nakoupit. Bude míň lidí, je to tak lepší. Po obědě pověsím vyprané a půjdu si vyfotit řeku. Bůhví, jak krásně modré nebe dlouho vydrží a u soutoku je tak nádherně! Na zítra mám uvařeno, hurá! Mám tedy čas navíc, takže stihnu na zahradě vyfotit hmyz. Miluji makro. Slunéčka kladou vajíčka, s včelami se roztrhl pytel, pavouci se vyhřívají na sluníčku a konečně přilétají motýli. Zelené korálky mandelinky mátové se ve sluníčku lesknou jak drahokamy, pestrokřídlec se vyjímá na růžových karafiátech, čmeláci strkají sosáky do modrých květů šalvěje, lomikámen je plný rušníků a nad všemi se třepotají pestřenky. Nevím, koho z nich zachytit dřív. Doufám, že nebude foukat vítr, dokáže totiž pěkně pozlobit! Taky vyvážu rajčata, ostříhám odkvetlé skalničky, pohnojím muškáty. Prádlo krásně uschne, vyžehlím večer při sledování televize. Nejprve si ale neodpustím zhlédnout nafocené. Musím vymazat motýly bez tykadel, rozmazané pavouky, neposedné čmeláky, někdy se nepovedou, jsou rychlí. Večer po žehlení bych chtěla vyšetřit trochu času na návštěvu digitalizovaných archivů. Genealogie je báječný koníček!
Tak to by bylo. Dobré plánování je polovina úspěchu...
Vstávám. Pro jistotu si ale nejdříve pustím PC, podívám se na radar, zda opravdu nebude pršet a plán mohu bez obav z deště splnit. Mám radost, předpověď nezklamala, venku je tak, jak ukazuje radar. Oblačno pouze na Šumavě, u nás obloha jako nad Jadranem. Ještě se podívám na oblačnost nad Evropu, co kdyby se přece jen něco přihnalo? Moment, á, zprávička na skype. Odstraňuji Počasí.cz. „Ahoj", píše mi sestra. „ Co děláš, co vaříš, jak je u vás?" Zdravím, odpovídám na otázku a pak další a další. Trochu jsme se zapovídaly. Se sestrou je vždycky o čem povídat, znáte to. Ptá se na maminku, která bydlí se mnou. „ To víš, musím být neustále ve střehu, potřebuje péči po celý den." Mám den naplánovaný, ale jeden nikdy neví, co mu do toho přijde. O maminku se starám v průběhu, mezi vším, co dělám. Tak jsme si pěkně se sestrou popovídaly, chystám se vypnout PC. Novinky, ještě jsem nečetla novinky! Bože ten čas letí! Stačí jen titulky. Hm, toto je zajímavý rozhovor! Dočtu si ho... Málem bych zapomněla na horoskop!
Ale, ale, nějak to uteklo. Tak to už na nákup nepojedeme, však to do zítra vydržíme. Vlastně ani nutně nic nepotřebujeme. Teď rychle ohřát oběd. Peřiny vynesu zítra, předpověď je stále nadějná. K řece dneska dojít taky nestihnu. Ale co, soutok mi neuteče. Po obědě honem na zahradu, bzučí to zde jak v úle. Tolik objektů na focení! A jeden zajímavější než druhý. Je mi tady tak nádherně, ani nevnímám čas... Jako v ráji... Karta se plní a plní. Už se těším na prohlížení.
Mezi vším svačina a než se jeden naděje je potřeba chystat večeři...
Konečně jsem si sedla. Tak hurá do archivů za předky, ať se mi strom rozrůstá.
Dobrý plán je polovina úspěchu, ale dneska to trochu nevyšlo. Nevadí. Před spaním si zase všechno promyslím a naplánuji, elánu mám dost. A zítra se uvidí. Hlavně musím vyprat ložní prádlo. Po snídani zapnu PC a podívám se na radar...


 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing