Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: jarní, Téma: Muži

Atlas

Simona Weidenhofferová, věk: 48 let

My ženy bychom pak jednoduše vzaly tu příručku do ruky, nalistovaly příslušného muže podle obecných popisů a obrázků a už bychom věděly, jaký druh se to před námi producíruje.

Dovolte mi začít prostým zvoláním….Muži !!! Kolik jich najdeme druhů na celé planetě. Muž – prezident, muž – rolník, muž – podnikatel, muž – snílek, muž – despota, muž velký, malý, vlasatý nebo s hlavou holou jako koleno, s dlouhými vousy či s tváří vyholenou a hladkou jako miminko, muž s velkými svaly jako Atlas nebo ten třasořitka, co bydlí u nás za rohem a má ruce jako hůlčičky. Muž sličný či škaredý, dobrosrdečný nebo zahleděný do sebe, rozesmátý nebo mračoun. Muž s kravatou a bez kravaty, s kloboukem i bez klobouku, s penězi i bez peněz, muž -  manžel, muž – vdovec, muž -  sukničkář  nebo i ten, co vzdychá po mužích. Jak se v nich má chudák ženská ve všech vyznat? Proč lidi sestavují Atlas zvířat, lokomotiv, ptáků, vlajek světa nebo Atlas hub a nikdo nikdy nesepsal Atlas mužů??

My ženy bychom pak jednoduše vzaly tu příručku do ruky, nalistovaly příslušného muže podle obecných popisů a obrázků a už bychom věděly, jaký druh se to před námi producíruje.

Autor tohoto atlasu by opravdu mohl vycházet z už zmíněného Atlasu hub. Například Hřib satan - Muž nerudný, nejedlý, nic si s ním nezačínat. Nebo Hřib smrkový – Muž ušlechtilý, jedlý, výborný pro život. Každá žena by takovou obrázkovou příručku nosila u sebe, ve městě, na venkově, v lese, na plovárně, v bance, prostě kdekoliv. A už by jí nezaskočili muži nikdy nepřipravenou. Ty tam by byly probděné noci plné pláče nad špatným výběrem nového muže. S kamarádkami bychom se mohly bavit výhradně o módě, dětech a nákupech a ne do nekonečna omílat stále stejné nářky na téma naši muži. A muži by se pak snažili, aby byli v Atlasu zařazeni mezi ty jedlé a výborné. Ubývalo by těch despotů, sukničkářů, nevěrníků a žárlivců, protože by je každá žena hned prokoukla a byl by o ně zřejmě pramalý zájem. Muži by se museli rekvalifikovat na ty žádané, oblíbené druhy, které se líbí obecně ženám. Nosili by jim jen tak květiny, skládali poklony, byli galantní a veselí, dávali by přednost přáním a potřebám žen. Plakali by s námi u romantických filmů, které by měli nejoblíbenější ze všech, rozeznávali by barvy jako je lila, růžová, karmínová a kanárkově žlutá. Znali by značky naší kosmetiky a nikdy by nezaváhali při výběru našeho oblečení. Věděli by, kterého herce zrovna obdivujeme a snažili by se stylizovat do jeho podoby.

Brali by nás na výstavy koček, do mořských akvárií, na výstavy orchidejí a netoužili by s námi jít na fotbalový nebo hokejový zápas. Líbily by se jim módní přehlídky a povídání o miminkách, růžové mašle a znali by všechny typy kočárků. Doma by vařili, myli nádobí a televizní ovladač by je vůbec nezajímal, takže by vydržel roky neopotřebovaný, používaný jen ženou. Víte, kolik bychom ušetřily ročně za baterky??

Muži by doma nechodili jen v trenkách a vytahaném tričku politém pivem, poházené stránky novin by přestaly hyzdit byt, špinavé ponožky a další kusy oblečení by už neměly nikdy místo pod postelí nebo gaučem. Okenní tabulky by už nikdy nedrnčely kvůli hlasitému sborovému  GÓÓÓÓL !!!!

No řekněte, ženy, nebyl by tohle ráj….????????


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Muži

Rande?

Marie Kratochvílová, věk: 38 let

Přečíst

Jít či nejít na rande? V určitém věku to prostě patří k životu. A já jsem ráda, že tuhle éru mám už za sebou. Pokud bych měla sepsat...

Téma: Kamarádky

Trapné okamžiky jiných

Věra Kratochvílová, věk: 65 let

Přečíst

Vždycky mě sobecky potěší, že na to nejsem sama. Co se týče trapasů, moje kamarádky mi zdatně sekundují. Komu se podaří nechtěně osprchovat při sedu...

Téma: Kamarádky

Chtěla bych být krávou

Blanka Vykydalová, věk: 58 let

Přečíst

Chtěla bych být krávou, nikoli chci být kráva! Mám k tomu několik důvodů. Například jsem narozená ve znamení Býka. A s monogramem...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing