Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Návštěva finančního úřadu

Hana Vodičková, věk: 55 let

Myslela jsem si, že mě v mém věku nemůže zase až tak nic překvapit. Ale může. Stačila mi k tomu jedna nedobrovolná návštěva finančního úřadu.

Návštěva finančního úřadu


Přišly mi složenky na zaplacení daně z nemovitosti. A protože jsem si řekla, že nebudu podporovat předraženou Českou poštu a dávat neskutečné peníze za podání složenek, rozhodla jsem se jít daň zaplatit přímo do pokladny na finanční úřad.

V pondělí – úřední den – mám v plánu za prvé: nechat si v jedné z kanceláří vysvětlit sumu, kterou mám na složenkách vyčíslenu, a za druhé: zaplatit tuto sumu v pokladně.

Vstávám brzy, abych stihla být na úřadě první. Po rychlé snídani sedám na kolo a jedu směr finančák. Parkuji kolo do stojanu a už v té chvíli mi k uším doléhá nepříjemný vysokofrekvenční pískavý  zvuk.

Stoupám po venkovních schodech, vstupuji do budovy, čekám na výtah – pískání neustává. Jedu výtahem, vystupuji ve 2. patře – ten zvuk se rozléhá po budově stále. Po schodech ke mně vystoupá starý dědoušek a celý udýchaný se hlasitě ptá: „Jsem tu správně na daních?“

„Jo jo, správně…“ odpovím mu celá nervózní a taky hlasitě, protože je tady ten všudypřítomný pískot.

Začíná se o mě pokoušet migréna.

„Ale jestli jdete platit jen složenky, tak to musíte o patro níž na pokladnu,“ dodávám. Dědeček pokýval hlavou a odešel o patro níž.  Furt to píská…

V osm hodin jsem vpuštěna do kanceláře č. 200, kde s úřednicí řeším problém složenek. Tady to nepíská, uvědomila jsem si. Už to konečně někdo vypnul.

Po chvíli jednání jsem odkázána na pokladnu o patro níž. Jen co vylezu ze dveří kanceláře, zase slyším pískání. Migréna už tvrdě nastoupila a je jasné, že dnešní den bez prášku na hlavu nedám.

Cestou po schodech o patro níž vidím frontu asi 20 lidí a mezi nimi stojí ten můj dědoušek. Dveře na chodbu, kde se nachází pokladna, jsou stále zavřené, a tak čekám s tlupou ostatních platičů na mezipatře. 

„Tady něco tak strašně píská“, řeknu po chvíli. „Nebo se mi to zdá?“ připouštím, že by to mohl být můj interní problém…

„Jo, jo, píská… je to nepříjemný,“ přidá se pár lidí z fronty.

„Co to?“ zeptá se mě můj dědeček. „No že tady něco píská…“ říkám mu hlasitě. Pousmál se a sáhl si na ucho. Zvuk na vteřinu ustal, ale potom to zase začalo. Ha – má naslouchadlo, všimla jsem si.

Protivný zvuk se rozléhal celou budovou dál. Úřednice konečně otvírá dveře a vpouští nás na chodbu k pokladně. Dědoušek je asi pátý na řadě. Cítím, že mě ten zvuk přivede k šílenství, ale asi nejsem sama, lidé se otáčejí, ošívají, dokonce zastaví jednu z okolo procházejících úřednic. Ta o ničem, co by to mohlo být, neví, jen pokrčí rameny a zmizí.

Děda u okénka platí a potom odchází dlouhou chodbou, okolo té dlouhé fronty naštvaných lidí. A jak se tak pomalu vzdaloval, vzdaloval se s ním i ten pískavý tón……….

A teď mi to sepnulo – on měl špatně seřízené to naslouchadlo! 

Konečně platím u pokladny svoje složenky.  Spěchám pro kolo a ujíždím domů, kde do sebe kopnu prášek proti migréně. 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Erotika

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing