Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: jarní, Téma: Erotika

Venčení s příchutí pepře

Michaela Hantková, věk: 35 let

Kterak srdnatý mechanik s pepřovým sprejem v ruce zachraňuje páníčku na vycházce s pejskem od milostných projevů labradora aneb Jak se cítí znásilněná


Venčení je činnost jednak nutná (z pohledu psa), jednak relaxační (z pohledu páníčka). Většinou při venčení páníček zapomene na pracovní starosti, uspořádá si myšlenky a prostě a jednoduše se nadýchá čerstvého vzduchu. Pes mezitím přečte všechny milostné dopisy psané do trávy, fenkám odepíše sladce a konkurentům výhružně, občas zavrtí ocasem na kamaráda nebo zavrčí na nepřítele. Asi nikdo neočekává při krátké odpolední vycházce něco, co by vybočilo ze stereotypu běžných krátkých odpoledních vycházek. O to víc je pak překvapen, když se takové něco přihodí.

Jistě si dovedete představit, že volně pobíhající velký pes nevzbuzuje zrovna důvěru. A když vás dusot pacek 50kilového mazlíčka po dlažbě donutí se otočit po zvuku proti směru vycházky v domnění, že za vámi běží kůň, ztratíte veškeré reflexy i zdravý rozum. Hypnotizováni poskakující uslintanou mordou doslova zkameníte. Na rozdíl od vašeho drobného miláčka, který se na vodítku začne vzpínat a štěkat. Metry se postupně mění v centimetry a obluda je tady. Že jsou labradoři mírumilovní, vás v tu chvíli zrovna neutěší. Tele se nejprve rozhodne očuchat vašeho psa. Pak se mu postaví za záda a viditelně přemýšlí, jak ho uchopit a uspokojit své mrzké pudy. Věty typu: „Kde máš páníčka?“, „Fuj!“ nebo „Nesmíš!“ nezabírají. Mezitím zmítáte na vodítku svým vlastním psem tak, že se škrtí a následkem toho i zvrací. Když psisko zjistí, že fyziognomicky je váš pes na jiné (nižší) úrovni a také že jaksi podivně létá ve vzduchu, vrhne se na vás. A vy ucítíte neskutečně pevné sevření tlap kolem loktů a ta uslintaná morda vás opět hypnotizuje. Pohyby psa ve vás vyvolávají stud a odpor. Snažíte se psa shodit, přitom udržet rovnováhu a neupadnout pod zrovna jedoucí auto. 

Pátráte očima po spasiteli. A hle, blíží se, a hned dva. Mechanik z nedaleké autodílny a jeho klientka. Paní, na první pohled zkušená chovatelka, popadne tele v kohoutku a strhne ho ze své oběti, tedy z vás. Pes ovšem stihne jako Zorro do pláštěnky drápem vyrýt do kůže svůj podpis – velké dvojité L, labradozorr. Horlivý zachránce běží s pepřovým sprejem v napřažené ruce. Zásah je přesný a naprosto paralyzující. Bohužel na ne psa. Z mých očí se proudem vyvalí slzy, nemůžu se nadechnout, v ústech chuť pepře. I paní kašle. Zatímco nadržený pes běží vesele hledat svou další oběť.

Když se uslzená, s očima nateklýma, svěřuju kamarádce, řekne, že jsem neubránila svého psa, že mi už nebude věřit. A opravdu, moje zlatíčko je uražené. Poblité, přiškrcené, uražené a trucující v koutě. Takže vše je moje vina. Jak najednou rozumím obětem skutečného znásilnění. Že bych se na venčení oblékla příliš vyzývavě?

Celá roztřesená se uchýlím do opačného kouta bytu a přemýšlím. Asi si pořídím angorského králíka, nevenčí se a můžeme na sebe hledět stejnýma červenýma očima.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing