Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: podzimní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Kladivo na čarodějnice

Miroslava Rösslerová, věk: 33 let

Co se stane, když člověk najde zálibu v nadpřirozených silách? A je vůbec možné, aby něco nadpřirozeného bylo možno vyvolat? Jsou toho jen plné seriály a nebo je TO něco i kolem nás? Fejeton přibližuje, co se může stát, když si člověk najde zálibu v okultismu a magii.

Kladivo na čarodějnice aneb nadpřirozené světy

Kdo by nechtěl zažít něco výjimečného? Všude se teď o tom píše…čarodějnice, upíři, duchové nebo andělé. Romány jsou toho plné a stávají se bestsellery. Ale co když něco nadpřirozeného opravdu existuje? Síly silnější než my, které když už nedokáží ovládat nás, tak alespoň dokážou dát najevo, že tu jsou a dokáží zacloumat našimi emocemi. A nemusí jít vždy pouze o ty srdeční. Už od mala, jsem na to něco, věřila. Místo toho, abych četla dětské knížky, hltala jsem knihy o drogách, sexuální výchově a psychologii. Ve čtrnácti jsem byla oblíbená mezi holkami, protože jsem si věděla rady s každou jejich bolístkou, dokázala jsem jim poradit, utěšit a vždy jsem měla po ruce řešení. Není divu, že jsem měla touhu zajít ještě dál. Touhu nahlídnout do jejich životů i z jiné strany. Ani nevím, kdy se to přesně stalo a já se pustila do hry s kartami a svíčkami. Zkupovala jsem knihy o čarodějnictví a magii ve velkém, a že v Anglii této literatury bylo požehnaně. Svíčky, mi hořely všude. Rituály jsem prováděla v uzavřeném kruhu, který jsem si místo písku vysypávala rýží.
Co je to rituál? Záleží na tom, kterou knihu si přečtete, ale v podstatě se představivosti meze nekladou. Tak dlouho jak máte kolem sebe uzavřený kruh, můžete provádět téměř všechno, odříkávat zaklínadla, nebo jiné mantry, tancovat, zpívat, vyvolávat nadpřirozené síly nebo masturbovat. Záleží jen na vašich preferencích. Já dělala od každého trochu…od něčeho i trochu víc. Nic, co se v kruhu odehraje, nevadí tak dlouho, jak dlouho je kruh uzavřen. A když říkám uzavřen, tak tím myslím opravdu vysypán od jednoho konce k druhému. Nic a žádný předmět nesmí zasahovat do jeho středu!
Já ve skrytu duše měla pouze jedno přání. Až budu připravena, přivolat si svou životní lásku. Člověka, který mi bude odevzdaný,
který mě bude milovat, chápat a bude stát při mně až do konce mých dní. Samozřejmě o mamince a tatínkovi nemluvím. Ano, byl to muž, po kterém jsem prahla. Můj princ na bílém koni, který měl spíš vlastnosti víc jak ženská než chlap. Ale, byl tam.
To přání mě dohnalo tak daleko, že jsem si jednoho dne - unáhleně, vysypala kruh a s ručně vytvořenými panenkami, provedla kouzlo k přivábení takového partnera. Ale ouha…jsou tři pravidla, která se musí dodržet a která se mě povedla naprosto přesně- ignorovat. Uzavřený kruh, neznámý princ a figurky uschovat na místě, kde je nikdy nikdo nerozdělí. Hlavně nepohřbívat!!! Kruh jsem měla otevřený, protože jsem ho, pro nedostatek místa, vedla pod nábytkem a zasahovala do něho postel jednou svou nožkou, kouzlo jsem provedla na kluka jménem Ed, kterého jsem znala asi dva týdny a bavila se s ním asi dvě hodiny a abych to dovršila, figurky jsem pohřbila. A to rovnou do odpadků!
Nikdy bych nevěřila, kolik zážitků jedno provedené kouzlo může přinést. Když pominu, že Ed se už nikdy neozval a do teď jsem bez toho pana „dokonalého“, největší legraci přinesl otevřený kruh. Pojem uzavřený kruh není v knihách jen pro legraci. To jsem pochopila v momentě, kdy se v domě začaly dít věci, které jsem si nedovedla vysvětlit. Přišlo to téměř nepozorovaně, začalo to nevysvětlitelnými stíny tam, kde být nemohly, větrem v místnosti, kde nebyla otevřená okna, vůní květin v zimě, pocitem, že mi někdo dýchá na krk, když jsem šla po schodech, nebo stála u zrcadla a sledovala jsem v něm odraz své tváře a končilo to tím, že mi NĚCO v noci sedávalo na dece a létajícími talíři, když jsem si do domu pozvala někoho, na kom mi záleželo.
Zpracovat takové události chvilku člověku trvá, a když má dost odvahy a začne pátrat po tom, proč se takové věci dějí, povede se mu i nezbláznit se z těch nevysvětlitelných záhad, které každá hrdinka románu ustojí bez mrknutí oka. Já se ptala a po odpovědích prahla. Bylo mi vysvětleno, že pokud nedojde k plnému uzavření kruhu, síly, které jsou uvnitř vyvolávány, mají otevřenou
cestu do našeho světa. Kruh odděluje tyto dva světy, nadpozemský s pozemským, které nesmí být narušeny. V případě, kdy kruh není celý, nebo je narušený, síly mohou ven, do světa živých a pak zde straší, dokud nejsou opět odvolány. Síly, které jsem vyvolala já, mě jak jsem postupem času zjistila, díky bohu, chránily. Ale rozhodně, jako domácího mazlíčka, bych si je nepěstovala. Odstěhováním nic nekončí, je to pouze způsob jak síle, která místo ovládá uniknout, čemu ovšem člověk uniknout nemůže, jsou pocity, které tyto události vyvolají a které se přestěhují s vámi.
Trvá, než se v novém místě zabydlíte, získáte v něj důvěru a nabudete síly v noci zhasnout lampičku. Trvá, než se člověk odváží pustit si někoho k tělu a přivést si ho do svého domu, aby s Vámi sdílel prostor, který nemusí být vždy jen váš. Stále očekáváte, že to něco se objeví, přijde si pro vás. Takže, než se rozhodnete stát se čarodějnicí, nebo než se rozhodnete přát si potkat upíra, který vás učiní nesmrtelnými, (protože ruku na srdce, nechat se kousnout někým jako je Edward Cullen nebo Damon Salvatore, by za to stálo), zamyslete se! Co když se vaše setkání s nadpřirozenem nevyvine dle vašich představ? Co když vás to nebude chránit, ale naopak psychicky ničit?
Myslím, že já už se rozhodla. Raději budu obyčejnou holkou z města, než Bellou, Elenouu nebo kýmkoli, kdo žije ve světě upírů a jiných nadpřirozených bytostí, protože vím, že občas jsme jiným světům blíž, než si myslíme! A tohle vědomí mi naprosto stačí ke spokojenému životu.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing