Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: jarní, Téma: Erotika

MOZKOVÝ ORGASMUS

Blanka Vykydalová, věk: 58 let

A jejda! Co „erotického“ si pod ním představit? Většina lidí ví, menšina tuší, co je orgasmus. Někteří už o něm také slyšeli. Ale mozkový orgasmus?

MOZKOVÝ ORGASMUS

A jejda! Co „erotického“ si pod ním představit? Většina lidí ví, menšina tuší, co je orgasmus. Někteří už o něm také slyšeli. Ale mozkový orgasmus? Mozek bez orgasmu, prosím, může být. Ale jak bychom si ho mohli užívat bez mozku? Pravda, při takové taškařici, zdá se, je mozek vypnut. Naštěstí chvíli po sopečném výbuchu opět nastartuje.

Jenomže já mám na mysli zcela jiný orgasmus. Jdu na něj přes uši. Také to tak máte, že jsou vám některé zvuky velmi příjemné? Já například miluji něžně klokotající a přes mechem potažené kameny přeskakující potůček. To tichounké bublání, klokotání, zurčení, cinkilinkání, zvonění, šplouchání. Ách, to mi běhá mráz po zádech. Nebo jedu vlakem a spolucestující paní se v rohu našeho kupé začne hrabat v kabelce. Cosi hledá, ale nenachází. Jsem jí za to vděčná a přeji si, aby ještě dlouho hledaný předmět nenacházela. Ty hluboké, duté a šustivé zvuky, kdy pouzdro na brýle klepne o mobil, nebo peněženka se stále smýká v ruce a svačina v mikrotenovém sáčku teď zrovna překáží, jsou úžasné. I klíče v hlubinách kabelky nemají ten rušivý, pronikavý cinkot a pomalá jízda zipu při rozepínání kosmetické taštičky mě dostává. Aha, paní hledá rtěnku. Podle hmatu třídí momentálně nepotřebné od nezbytně nutné rtěnky. A najednou konec seance! Rtěnka je nalezena a použita. Ticho. Přistihuji se, jak mi začíná být paní nesympatická. Nečekaně ukončila mou meditační chvilku, kdy jsem až fyzicky vnímala zvuky jejího hrabání, lechtalo mě v zádech a někdy příjemně zamrazilo za krkem. Pootevřela jsem jedno oko, abych zjistila, že hrabání skončilo. To bylo stejně kruté, jako když děcku vezmete rozlízané lízátko. Děcko řve, já ne. Já tiše trpím.

Ovšem vychutnávám si další příjemné zvuky. Balení do papíru nebo do igelitového pytlíku. Občas, cítím-li abstinenční příznaky, zajdu do obchodu s textilem. Chodím a dělám, že si vybírám. Vnímám ten nádherný šustivě křupavý zvuk, kdy prodavačka vybaluje trička z igelitových sáčků. Opět mi projíždí nesmírně příjemné šimrání po zádech, které mi stoupá po krku až do hlavy. Po chvilce soustředěného lelkování jsem uspokojena a s blaženým úsměvem odcházím.

Ne, nejsem sama s touto úchylkou. Zjistila jsem, že ji má mnoho lidí, ale tak nějak se s ní nesvěřují. Proč lidé například na poradách, školeních, semi nářích stále do něčeho ťukají, klepou nebo cvakají propiskou? Důvodů může být více. Netrpělivost, nuda, nervozita, nebo poslech rytmicky uklidňujících zvuků. Věřím tomu, že se o některé zúčastněné pokouší spánek, zvláště, je-li porada po obědě. Není sladšího spánku, než být něčím příjemným ukolébán. Kojenci by mohli vyprávět. Jenže nemohou. Oni zatím pouze pijí mléko, někteří i mami nčino a to bez reptání. A jak si tak poslouchávám zvuky mému uchu libé, dopracovala jsem se k informacím, které mi otevřely nejen uši, ale i oči. Poprvé i ústa. Už vím, co to je!

MOZKOVÝ ORGASMUS. Už jste někdy slyšeli zmínku o ASMR? Možná ne. Jde o Autonomous Sensory Meridian Response, nebo-li o samostatnou smyslově meridiánovou reakci. Tento termín vystihuje příjemné a libé pocity mravenčení, šimrání nebo mrazení v zádech při vhodném podnětu. Ne ne, tady nejde o erotiku v pravém slova smyslu. Vždyť poslouchání šumění pěnivého nápoje, prohrabávání se v krabici s korálky, škrtání sirkami, mačkání celofánu, přelévání vody či stříhání papíru je tak nevinné. Ale nejde jen o manipulaci s předměty. K vyvolání příjemných pocitů patří i šepot. Zvláště ženský. Nejde ani tak o obsah šeptaného, jako o relaxaci. Vůbec nevadí pustit si šeptající video v cizím jazyce. Ale pochopitelně, že ne všichni budeme odvázaní ze stejných zvuků. Pro někoho je otáčení novi nových stránek sousedem v metru nesmírně rušivé, jiný spokojeně klimbá. A co teprve nehtíkem po polystyrénu…!
V posledních letech se na youtube vyrojilo nesmírné množství ASMR videí. Jejich pestrost je nekonečná. Někdy až zírám, co slyším. Jsou tam videa různé kvality, některá i bez. Mám svá oblíbená, která si pouštím před spaním a někdy sladce usínám dřív, než skončí. Nespavci by je mohli vyzkoušet namísto tabletek a lékaři by mohli videa předepisovat na recepty. 
Říká se, že muži se rádi dívají a ženy rády poslouchají. Já s touto myšlenkou souhlasím. Takže pánové, dívejte se a přitom nám do ouška šeptejte svým horkým dechem něco krásného. Jenže to už zavání skutečnou erotikou, že?


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing