Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2018, Kolo: jarní, Téma: Rodina

Milostné trable otce

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Jaké to je, když Váš otec trochu Casanova. Hledá štěstí v životě. Jak prožíváte jeho nešťastný výběr životních partnerek. O tom, jak jsou některé situace nestandardní a vymykají se společenským normám a přesto jsou pro někoho naprosto normální a v pořádku.

Milostné trable otce
Všichni to občas známe. Žijete si svůj poklidný, pohodový život bez nijak vzrušujících milostných zážitků a snažíte se nevybočovat ze společenského normálu. Proč taky? Máte přece svého otce, který tohle zvládne i za Vás. A kde začít? Po rozvodu Vašich rodičů. Ze začátku jste z toho smutní, že nemá Váš otec žádnou přítelkyni a najednou Vás představí „nové mamince". Nová maminka je ze začátku velice milá, ochotná a časem nesnáší všechny hezčí ženy v jejím okolí, tedy i Vás samotnou. Jsou spolu krásných pár let a vše vypadá ideálně. Jenže „nová maminka" má stále větší finanční požadavky a otce začne finančně vysávat. On chce dítě, ona už jedno dítě má - jedináčka, takže proč si pořídit další. Proč by měla nakupovat, když je doma na pracáku, když on jezdí kolem obchodu každý den po 12 hodinové směně. Na tom přece není nic špatného.
Na scénu přichází vdaná paní - sestra „nové maminky", která velice touží po dítěti a má s manželem velice volný vztah. Volným vztahem se dá popsat vztah, kdy Vás představí jejímu manželovi, vypijete společně víno a ještě Vám navrhne, že u nich můžete přespat. Vše je pro ně naprosto normální. Manžel o všem ví, ale chce, aby jeho ženo byla šťastná a hlavně mu uvařila, uklidila byt a vyprala posr... trenky. Vdaná paní se již několik let marně snaží o dítě s manželem i jinými muži, ale bezúspěšně. Několikrát se pokusí o umělé oplodnění, ale bohužel vždy potratí. Lékaři ji řekli, že v životě neotěhotní přirozenou cestou. To, ale neznají mého otce. Vdaná paní nejenže otěhotní, ale dokonce přirozenou cestou bez použití hormonů či jiných léků. Zázrak. A tak se Vám narodí nový sourozenec, který vlastně není Váš sourozenec, protože jeho regulérním otcem je manžel vdané paní. Takže vzniká prazvláštní milostný čtyřúhelník, kdy má Váš sourozenec najednou nějak moc tatínků, babiček a dědečků a vlastně není jedináček. Máte všichni rádi toho malého rozkošného kloučka, který se Vám moc podobá. Jenže manžel přestane být v pohodě a vlastně začne žárlit na toho malého kloučka, který zaměstnává jeho manželku. Proto ho nenapadne nic lepšího, než prodat veškeré vybavení bytu i byt a vykašlat se na dítě i manželku.
Otec se jich ochotně ujme. Vlastně je rád, že to takhle dobře dopadlo. Ikdyž je láska jeho života v nesnázích. Velmi ochotně za ně platí dluhy a užívá si svého nového dítěte. Věnuje se mu a užívá si s ním každý volný den, neboť ví jaké je to přijít o dítě po rozvodu. Ale na scénu se vrací Vaše původní „nová maminka", která nepřekousne, že má dítě s její sestrou a všemožně škodí. Zvoní na byt několikrát denně od 7:00, telefonuje na všechny dostupné mobily, esemeskuje všem známým i rodině. Vypisuje se o tom, jaký je Váš otec hajzl, jak se na ni vykašlal a jak ji podvádí s vlastní sestrou. Po čase otočí a začne být zoufalá a tak Vám píše k svátku, narozeninám, na veškeré velké svátky - Velikonoce a Vánoce. Ale Vy už jste tak znechucení, že ani neodepisujete. Nedej bože, když ji nechtěně „náhodou" potkáte tváří tvář a snažíte se chovat jako, když se nic nestalo.
Problém nastává, když matka Vašeho nového brášky najede na staré koleje a užívá si tajně s jinými muži. Byla na to zvyklá u bývalého manžela, tak proč se vlastně omezovat. Nastává kolečko, kdy se s Vašim otcem rozchází a zase dává dohromady po celý rok. Pohár trpělivosti, ale přeteče a tak přichází definitivní rozchod. Ale na to paní není zvyklá a tak začíná kolotoč ne esemesek, ale telefonátů, jak je Váš otec hajzl, jak se tahá s jinýma a jiná další špína. Už jste po těch letech zvyklá.
Doufejme, že příště bude mít Váš otec více rozumu a štěstí.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing