Home Fejetony
2020
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2020
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2020
Archív fejetonů
2013 - 2020

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Kamarádky

"ČESKÉ LVICE"

Slávka Frančíková, věk: 37 let

Kdo to jsou "České lvice?" Ženy s velkým Ž! Odvážné, statečné, obdivuhodné, úspěšné a inspirující. Jsou to matky, dcery, manželky, sestry, kamarádky... jsou všude okolo nás. Važme si jich. Važme si sebe!


„České lvice" jsou Ženy s velkým Ž. Obdivuhodné, odvážné, inspirující, podnikavé, šťastné, spokojené, zamilované, charismatické, stylové, úspěšné... Jsou to dcery, vnučky, matky, sestry, manželky, kamarádky, kolegyně... Mají v sobě obrovskou dávku šarmu, šmrncu, sex apelu a přitažlivosti. Umí být dokonalé ve své přirozené kráse. Dokáží se prosadit, poradit, zaujmout i chránit. Jsou talentované, zdravě sebevědomé a mají se rády. Touží vyniknout v tom, co je baví, co je smyslem a posláním jejich života. Jsou zkrátka skvělé. Být součástí téhle báječné komunity je fascinující a ohromující. Je až neuvěřitelné, kolik síly se v jedné takové křehké ženské bytosti ukrývá, co všechno dokáže zvládnout a mnohdy i vydržet a strpět.
Pro mne jsou těmi pravými „Českými lvicemi" jednoznačně moje babička a maminka. Babička na mne dohlíží již více než jeden rok z „nebeské výšky" a svými nezapomenutelnými moudrými radami provází mé kroky životem dál. Milovala jsem ji celým svým srdcem a duší pro její čistotu, lásku a obětavost. Nikdo nikdy nedokáže její místo v mém životě nahradit. Babička prožila neuvěřitelně bohatý život. Vedle dědy, se svými syny i s námi, vnoučaty. Ač žili v době postižené válkou, komunistickým režimem a bez možnosti cestovat, přesto byli neskutečně šťastní a spokojení.
Svou maminku zbožňuji pro její velké srdce. Obdivuji ji pro její statečnost, smysl pro zodpovědnost a nikdy neutuchající vášeň pro všechno živé, co na téhle planetě existuje. Ve svém věku je neuvěřitelně vitální, energická a plná elánu. Když jsem byla malá, brávala mne s sebou do práce. Těšívala jsem se na soboty, kdy maminka dostala službu a já zase holínky. Celý svůj život zasvětila oddaně zaměstnání zootechničky. To je ta žena, která s vášní sobě vlastní šla za svým snem a úspěchem. A já tolik toužila jít v jejích stopách. Nakonec osud chtěl jinak. A tak se ze mne nakonec stala recepční. Začala jsem chodit na sobotní služby také, jen v kostýmu a lodičkách.
Patřím do maminčiny početné smečky a jsem na to náležitě hrdá! Ne každý má to štěstí mít úplnou rodinu, cítit se milována a milovat s upřímností sobě vlastní. Moje kamarádka Vladěna mne mojí maminku vždycky záviděla. Ne snad proto, že by ta moje byla krásnější, chytřejší nebo hubenější. Ale proto, že ona tu svou nikdy nepoznala. Vlaďku jsem potkala na internátě. Okamžitě se z nás staly kamarádky, přítelkyně a důvěrnice. Obě jsme dojížděly z domova. Jen Vlaďka z toho dětského. Nevěděla jaké to je povídat si s mámou. Říkat jí o svých dětských snech, prvních láskách, (ne) úspěších ve škole a starostech s módou. Dospěla stejně jako já. I když ochuzená o láskyplné maminkovské objímání, hlazení po vláskách a předčítání pohádek na dobrou noc, však o to silnější, houževnatější a odvážnější. Dnes je z ní ta nejbáječnější
Já jsem lvice, jako že opravdu LVICE. Jsem narozená ve znamení lva. Charakterem tuhle šelmu i připomínám. Přirozeně chráním svou smečku svých mláďat i svého samce. Ke svému životu potřebuji teplo, slunce a lásku svých nejbližších. Mám radost, že mohu být inspirací svým dcerám. Pomáhat jim kráčet po cestě životem. Být pro ně tou pravou „Českou lvicí".
Má rada na závěr zní:
„Co může být pro ženu přitažlivé více, než-li patřit mezi České lvice!"


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2020, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing