Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: letní, Téma: Muži

Novodobí milionáři

Marie Magdalena Klosová, věk: 65 let

Z obchodníčka se stal majitel.Umí to vzít pevně do rukou,a to za správný konec.Stále je dobrým obchodníkem,jen už firmu neřídí,ale "pouze má".Prosperující firmu.Je šikovný.Hromadí peníze i čas.Co s nimi,s ním?Dostal se k tomu šikovně. Byl obchodníčkem v jedné firmě s energiemi. V prosperující firmě. Byly to doby začátků prosperujících firem a zároveň jejich rychlých konců. To byl i tento případ.

Mladý muž, velmi mladý muž, který se v obchodování našel, na nic nečekal. Byl šikovný, rychlý a poučený. Ti, kterým prodával, ho znali, a tak přikývli být i nadále jeho zákazníky. Dřív, než se ostatní stačili vzpamatovat, začal, prozatím někde potichu a v ústraní, růst nový dodavatel energie. Netrvalo dlouho a jeho světlo zaplavilo kraje české i moravské, vyjelo i na Slovensko.

Z obchodníčka se stal majitel. Uměl to vzít pevně do rukou, a to za správný konec. Stále je dobrým obchodníkem, jen už firmu neřídí, ale "pouze má". Prosperující firmu. Je šikovný. Hromadí peníze i čas. Co s nimi, s ním?

Pro děti, které si mezitím pořídil, nestačí české školy. Je zapotřebí jim "dodat" něco navíc. Možná punc výjimečnosti? "Uvězní" je tedy i s jejich mámou na druhém konci Evropy, v městečku, kde nedávají dobrou noc lišky, ale hukot vln tříštících se o skály. V tomto odlehlém, po 9 měsíců nikterak přitažlivém, tudíž liduprázdném, místě, se jeho ratolesti dobrovolně nedobrovolně seznamují s jedním z nejmelodičtějších jazyků. Tatínek roste svými úspěchy, má to přece velmi dobře vymyšleno a zorganizováno, rodinné svazky chřadnou. Děti rostou a možná by se raději viděly poblíž své babičky a dědy v podhůří moravských hor. Táta má jiné představy. Evropa je velká a jazyky bohatá.

Mezitím zbývá stále dost peněz a času. Je třeba myslet na kratochvíle. Mezi vrcholky nejvyšších evropských hor se najde paneláková "světnička" netrpělivě čekající na nového majitele. Potřebuje vyklidit a zařídit. K tomu účelu jsou vybraní tři zdatní firemní muži. V plně naloženém autě, nový nábytek se veze z Moravy, zdolají téměř dvoutisící kilometrovou vzdálenost tam a tutéž zpět a ještě vyklidit a zařídit. Dny jsou krátké, nastavují se nocemi. Pro zaměstnance této světelné firmy žádný problém. Jsou přece rychlí jako světlo a téměř nic je nemůže zastavit.

Jejich šéf má zatím stále dost času a peněz na nové "nápady". Bude stavět novou firmu. Vypadá to, že vlastníma rukama. Kupuje traktor a získá společně se "svými" muži řidičské oprávnění pro tento stroj. Kam s ním chtějí jezdit? Pro začátek objíždějí "dědiny" kolem, zajedou i na oběd do vyhlášené restaurace. Stylové, ne?

Tím to nekončí. Je třeba dovézt ještě vlečku z Čech. Jak jinak než za traktorem? Dva ze tří zdatných mužů odhodlaných ke všemu, usedají střídavě za volant parádního traktoru "nové generace" a ujíždějí do Čech. Jeden z nich se v doprovodném vozidle plouží sotva čtyřicítkou za zemědělským strojem.  Dvěstěpadesátikilometrovou vzdálenost zdolávají za 10 hodin. S vlečkou zpět a v noci je to ještě o něco déle. Nad ránem jsou doma. Zítra je čeká opět den plný překvapení. O nápady zde není nouze. A zatím ani o peníze a o čas.

A tak se kupují drahá a luxusní auta, která se na příkaz velitele - majitele mění v drahé součástky, aby z nich pod rukama oddaných "zaměstnanců" vyvstala vozidla zdokonalená a originální, dle dětských snů, fantazie a představ svého majitele.

Peníze i čas je třeba nějak utratit. O to tady jde.

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing