Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Kdo nenakupuje se slevou, jako by nežil

Vladislava Kočvarová, věk: 33 let

Náš zákazník, náš pán aneb bez kartičky do obchodu nelez. Jak se u nás kultura pomaličku mění na coolturu nakupovací.

Kdysi postačila občanka, zdravotní karta a řidičák.

Dnes, kdo nemá všelijaké slevové kartičky, jako by nebyl, kdo nenakupuje se slevou, jako by nežil.

Zákazník se ocitá uprostřed slevového pole a mířeno je na něj různými věrnostními klubovými kartami, slevovými kartami, akčními kupóny, slevovými kódy, slevovými kupóny na nové nezlevněné zboží, slevovými kupóny na vybrané zboží nebo na veškerý sortiment, kupóny na slevu při nákupu nad xxx Kč, kupóny na dárky, slevovými letáky, letáky na akční nabídky, slevovými poukazy, vouchery, lepícími body, nelepící body, zvířátkami a jinými, někdy i těžce definovatelnými figurkami do různých sbírek...

A tak vzniká zábava a nové kulturní vyžití ´´sbírá celá rodina´´.

Obchodní domy mohou v klidu pořádat své celoroční finančně hubnoucí pobyty pod názvy jako listopadový předvánoční výprodej, prosincová vánoční nadílka, lednové povánoční obří slevy, únorová valentýnské akce, březnový jarní úklid, dubnová vypráskaná velikonoční nabídka, květnové rozkvetlé slevy, červnový happy days, červencové hot hot hot days, srpnová přílivová vlna slev, zářijový wild sale a říjnové mega happy hours...

Ještě k tomu přihodit větší než malé množství slev na velkoobchodní ceny a celoroční rodinný program ve volných chvílích je vyřešen.

Počasí je k nákupům vždy příznivé, klima klimatizované, přeháňky hrozí jen u dětí a u šerpů. Ti, jsouce obtěžkáni nákupem, nemají moc možností kam uletět. Ale i tyto přeháňky se dají chytře zahnat, pokud se mužům přiloží k hrdlu nejbližší Take Away pivní pípa a děti se s náhubkem vhodí do koutku s pestrobarevnými kuličkami. S náhubkem pro případ, že by si dítě nesnedlo s jinými, jemu podobnými tvory, v poklidu hrající si v kuličkovém moři na delfínky. A u mužů, kteří jsou vyklidněni pivem, nehrozí takové riziko sebevražedných skoků z butiků s dámským oblečením.

Na druhou stranu, takový rodinný výšlap, v dnešní uspěchané době, v klidu nahradí vysokohorskou tůru. A zaslouženým bonusem se stává vytoužená nízkohorská ´´sleva´´. 


Dětské oči už tak nerozzáří vidina plápolajícího ohýnku a opékajících se buřtů, jako spíše nového iPadu. A iBuřty ještě nikdo nevynalezl.

Lidé navíc nejen rádi nakupují, ale také se rádi druží. A právě dalším bonusem těchto výletů je, že aniž by rodinky museli umět hrát golf, přesto mohou patřit do různých VIP klubů. Postačí pouze prodat své osobní údaje ďáblu, a to, jak se s nimi obchoduje na černém marketingovém trhu, se už samozřejmě neřeší. Přitom je to docela výhodný business.

A proč se taky zabývat nějakými osobními údaji, když k těmto třem papučím dostaneme čtvrté zdarma.


Vdnešní době totiž platí motto: ’’Ukaž jaké máš slevové kartičky, a já ti povím, kdo jsi’’. 

Osobně mám s kartičkami problém, neustále opakující se dotazy, zda mám a zda chci, ve mně vyvolávají alergické reakce, málem slyším i své chlupy růst. Divím se, že už nechodíme povinně na implantování čipů. Prodejci by ihned pomocí čtečky byli schopni zobrazit veškerou historii nákupů a slev, a mohli by tak poskytnout i slevy individuální.

Pro mě bohužel platí motto: ’’Tak dlouho se chodí bez kartičky do obchodu, až se jednoho krásného dne s kartičkou z obchodu odchází’’. 

Zkrátka dpovědi nemám a nechci mě začaly vyčerpávat. Jediné východisko z tohoto začarovaného kruhu bylo obětovat svou duši na oltář kartičkového Boha a upsat se vlastní krví. 

A tak jsem si pořídila svou první kartičku do obchodu, ve kterém jsem nejčastěji nakupovala. Je to vyhodný kšeft obzvláště pro introverty, nemusíte se už škrobeně usmívat a vše je tak nějak jednodušší. Už nestojíte ve frontě u pokladny a nemodlíte se, ať se Vás nikdo na nic neptá, zkrátka ihned vytasíte slevovou kartu, pak slevový kupón, pak platební kartu, kterou samozřejmě co nejrychleji přiložíte k terminálu, jen aby jste se vyhli dotazu, zda je bezdotyková, potvrzení o transakci hodíte nenápadně prodavačce za kasu, vysypete si hrst slevo-nálepek za tričko a prcháte.

Během tohoto procesu  vás navíc do zadku pošťuchuje vozítkem nedočkavý důchodce se slevovou encyklopedií ´´Slevy všech zemí spojte se´´ a kapesním průvodcem ´´Slevy do kapsy´´. 

Věřím, že  večer v hospodě U kejháku se sejdou jak vášniví sběratelé hub, tak i tito vášniví  sběratelé slev a chlubí se svými úlovky. Protože sdílená radost je radost dvojnásobná. Jednou třeba v té hospodě budu s nimi sedět taky. 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.10. až 31.12.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Erotika

Erotické prádlo aneb přece nebudeš TAKOVÁ

Lucie Jeřábková, věk: 48 let

Přečíst

Každá z nás někdy touží po erotickém prádle, chceme překvapit svého partnera a zvednout si vlastní sebevědomí. Někdy se nám to povede,...

Téma: Zaměstnání

Vždy perfektně upravená

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Šaty dělaj člověka. Upravená, neupravená, oblečená, neoblečená. O tom, co se Vám může přihodit v práci a jak se některé věci můžou...

Téma: Kamarádky

Zlatá česká klasika

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

O tom jak může vypadat klasická česká dovolená s přáteli na kolech. Šumava projetá křížem krážem, ušlapané nožičky a otlačený...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing