Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: jarní, Téma: Kamarádky

Proč?

Stepanka Lustova, věk: 20 let

Zamyšlení nad tím, proč se někteří lidé chovají k ostatním hůř, než by měli. Popisuji zde nepříjemný zážitek s mojí kamarádkou.

Proč?
Měla jsem kamarádku. Podotýkám, měla. Už se s ní skoro nestýkám. Není mi totiž jasné, proč se někteří lidé chovají tak, jak se chovají. Chodily jsme spolu na základní školu. Byly jsme čtyři nejlepší kamarádky. Když jsme se po deváté třídě rozloučily, zůstaly jsme jenom dvě. Pro jednu jsme nebyly dost dobré a bohaté, další si našla zkrátka nové kamarády. Říkala jsem si, že když držíme spolu i dál, tak už to něco znamená. Že až dostudujeme střední školu, pojedeme spolu někam do zahraničí na bezvadnou dovolenou. Věci se ale nevyvíjely tak, jak jsem si myslela. Našla jsem si přítele a měla jsem pocit, že kamarádka mi to přeje. Snažila jsem se jí věnovat dost času, i když to pro mě nebylo jednoduché. A tak šliy roky dál a všechno se zdálo být v pořádku, až na to, že já jsem byla se svým přítelem už asi 3 roky, zatímco ona narážela na hlupáka za hlupákem. Nevím, jestli to bylo tím, že mi záviděla nebo tím, že mě prostě neměla ráda, ale postupem času se začalo mezi námi vše měnit.
Ze začátku to byly jen malé náznaky, jako že mi nikdy nenapsala první, jestli nemám čas na oběd nebo jak se mám, ale jen když něco potřebovala. Později mi začala dělat různé naschvály a celé to potom vyvrcholilo na moje narozeniny. Asi týden před mými narozeninami jsme šly společně na oběd a přemýšlely, co bychom mohly dělat. Říkala jsem jí, ať nic nevymýšlí, že stejně nejspíš přijde s něčím můj přítel, a že se můžeme vidět třeba den po narozeninách. Trvala ale na tom, že udělá party u ní doma, a že pozve naše kamarády a kamarádky ze základní školy, a že bude skvělé je vidět po tak dlouhé době a dozvědět se, jak se mají a co dělají. Zdálo se mi to jako dobrý nápad, a tak jsem souhlasila. Dál už jsem to neřešila, nechala jsem přípravu oslavy na kamarádce. To byla ale velká chyba. Když přišel ten den, nepřišlo mi totiž od kamarádky na mobil přání k narozeninám, ale oznámení, že oslava se konat nebude, protože se jí nechce. Udiveně jsem koukala na telefon a říkala si, jak je to možné. Vždyť to byly moje narozeniny, můj den a jí se teď nechce? Volala jsem jí tedy s dotazem, jestli se nestalo něco špatného. Jenže nestalo. Podle hlasu jsem poznala, že je jí to prostě úplně jedno. Byla jsem zklamaná, ale co se dalo dělat, přítel vymyslel jiný program a hodili jsme to za hlavu. Asi za týden na to jsem se ale dozvěděla, že se plánovaná party konala, ovšem beze mě. Kladla jsem si teda otázku: Proč?
Chtěla mi jen zkazit moje narozeniny, nebo jsem jí začala lézt na nervy? Jaký byl důvod? To jsem se nikdy nedozvěděla. Usoudila jsem totiž, že nemám zapotřebí ztrácet čas s někým, komu na mně ani trochu nezáleží. Dodnes mi ale není jasné, jaký k tomu všemu měla důvod. Nakonec jsem usoudila, že některým lidem nejspíš záleží jen na sobě. Že dělají věci, na které mají zrovna náladu a nezáleží jim na tom, jestli to bude někoho dalšího mrzet nebo trápit. Podle mě je to ale velká chyba. Samozřejmě že každá žena musí mít nějaký čas pro sebe a udělat si občas radost. To ano. Ale snažím se řídit heslem, že to, co uděláš pro sebe, si nikdo nezapamatuje, ale to, co uděláš pro jiné, to zůstane v jejich paměti.
Tím by se podle mě měli řídit všichni lidé.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing