Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2017, Kolo: zimní, Téma: Kamarádky

Kamarádky nebo nekamarádky?

Jana Müllerová, věk: 45 let

Co všechno můžeme prožít s kamarádkami a bez kamarádek.Drobné radosti v životě ,jak si život užívat a nemračit se !Vždyť žijeme jen jednou, minulé životy si bohužel nepamatujeme!

Kamarádky Můžeme se možná obelhávat ,že kamarádky k ničemu nepotřebujeme...Zklamaly nás ,zradily,nebo dokonce podvedly,je hodně scénářů a katastrof... Ale díváme se tím pravdě do očí? Antidepresiva ani užírání se donekonečna nás z toho nevytáhnou,ani pod peřinou se nemůžeme schovávat donekonečna. Ano ,můžeme mít spolehlivého manžela ,ale spolehlivou kamarádku ,vrbu ,naslouchající naše denní starosti a problémy ,tlachání nesmyslů nad kávou nebo dobrým vínem nic nenahradí. Většině manželů se po několika letech manželství nechce ani do kina ,natož na nákupy, největší relaxací a koníčkem je pro ně poležení si na kavalci u televize.Tak proč mu to nedopřát a nenajít si jiné řešení .Takový výjezd do obchodního centra s pěti kamarádkami může připomínat nálet roje včel. Jedna má nové informace ohledně parfémů a kosmetiky ,takže díky tomu se necháme nalákat a utratíme společně s ní v parfumérii ranec i za něco co nikdy nepoužijeme .Jiná zas bloguje ohledně hadříků,takže přesně ví co je in a co ne. Další ví přesně která kniha je teď trhák tudíž další nálety znamenají těžké tašky a bolavé nohy ,a slevy ? to je úplně to nejhorší....To už ty kabele nemůžeme ani unést a nezbývá než vrátit se několikrát do auta. To ale nevadí a pak?....... co jiného teď udělat než si dát pauzu ,kafíčko ,cigárko a něco k zakousnutí?No to je pak balada na naše přetažené nervy. U toho probereme problémy z práce ,postěžujeme si na manžela ,děti ,probereme půlku naší ulice a pozastavíme se nad vkusem rodinky,která právě kráčí okolo nás. Domů přijedeme nechutně unavené ale spokojené a šťastné. Kam s tím už neřešíme ,přestože skříň se prohýbá do všech stran v základech i když je už napevno sešroubovaná a sklep bohužel taky není nafukovací .Radost si přece musíme udělat ,vždyť i ve všech motivačních knihách dnešní doby čteme ,že láskou musí člověk začít u sebe ,dopřát si a umět se obdarovat . Když se manžel zeptá co jsme dovezli jemu ,bohužel si většinou uvědomíme ,že na něj jsme úplně zapomněly. No co ...Snad příště....... :)
No není to úžasné? Dovede si někdo představit například výlet na kolečkových bruslích s manželem?
Já tedy ne. A úplně nejlepší je když se některá z kamarádek zajímá o astrologii nebo karty, to je pak provolaných hodin na téma diskuzí co nás čeká ,proč se to stalo a jak to dopadne.Dámské jízdy také nejsou k zahození ,ale může to zkazit žárlivý manžel jedné z nás který se nečekaně objeví s tím ,že jede s námi...No i to se stává, ale alkohol nám pomůže zapomenout, že vůbec sedí vedle nás ,když mu nevadí že ani do jednoho z témat se nemůže zapojit tak ať si sedí ..... Horší je když dojdou finance ,na to znám naštěstí taky řešení ,nenápadně vylifrovat manžela do jeho oblíbené hospůdky ,sraz u nás v osm večer .....
V dnešní uspěchané době je důležité nechat se vlákat (mimo práce a věčných přesčasů ) do jiných aktivit a radostí ,které se bez kamarádek neobejdou ,život je boj..Musíme se naučit si odpouštět a nedělat z komára velblouda .Zlost a nevraživost se špatnou náladou nám je zkracují život a ubíjejí nás... tak proč na ně vyhrazovat vůbec místo?? Lepší je podívat se ven ,všimnout si že svítí sluníčko a neodmítnout kamarádku ,kterou mám ráda i když dnes se mi to zrovna nehodí ,na procházku se mi nechce ,minule mě trochu naštvala ,vždyť jsem měla naplánováno uklízet ,nebo jiné zbytečnosti ,které se nám honí hlavou.....takže dost!!!!! Zamysleme se nad svým životem a snažme se ho žít ,jinak to není život !!!

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing