Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2019, Kolo: jarní, Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám zadarmo ujídají ze společného krajíce. Avšak tento i médii přiživovaný názor je víc než scestný...

Zase ti důchodci...
Zase nám ukrádají ze společného krajíce! Takových a podobnýh zvěstí jsou plná média.
Jak jsen se důchodcům přidá byť jen hlaíř, už to jede.
Přitom se přidává až když si to jinde xkrát zase vezmou zpátky.
Tak si říkám co se to s námi děje, co jsme to za lidi, Copak důchodci jsou jen něco jak obtížný hmyz?
Vždyť ti lidé celý život pracovali a nemohou za to, že ne pouze za tohoto režimu, ale i v režimu nebo někdo dokonce i režimech minulých. Ti lidé něco vytvořili, nějaké hodnoty za sebou zanechali. A tohle má být vděk? Štvanice proti nim?
Vždyť většina těch důchodů nechal v té celoživotní práci kus, ne-li celé své zdraví a nyní v důchodu živoři „z ruky do huby".
Že na co důchodcům, že raději mladým...že mladí na důchodce doplácejí...
Jistě, žije se dnes těžko, ale ne pouze mladým a rodinám s dětmi. A také -. všichni jednou zestárneme, i ti, kteří dnes proti důchodcům tolik brojí a živí nevraživost vůči nim.
Ale za čí peníze ti mladí studovali, z čích peněz se jim platili zahraniční pobyty a stáže? Už i školka a základní škola taky něco stojí a na tu si rozhodně žáčkové sami nevydělají.
Ale doposud jsem nezaregistrovala, že by proti nim byla společností vedena kampaň v tom smyslu, jako že společnost vyžírají, že ujídají ze společného krajíce.
Jistě, nejde házet všechny do jednoho pytle, ale zdrogovanci, sprejeři - to nejsou jen staří lidé, naopak, troufnu si říct, že převažují ti nižšího věku.
Přesto proti nim média nevedou ani zpola takovou kampaň, jak proti důchodcům, když se jim vláda konečně rozhodně přidat nějakou tu korunu.
Jistě, média mnají informovat, o všem. Jenomže poslední dobou naývá čtenář dojmu, že tuto svoji funkci zaměňují za rozeštvávání společnosti, udržování nesnášenlivosti mezi jednotlivými skupinami, ať věkovými, zájmovými, pracovními a v neposlední řadě i politickými.
Tak si tak říkám, jak by to na světě asi vypadalo, kdyby všichni novináři světa současně dostali na měsíc dovolenou, nejlíp někam mimo Zeměkouli - to by byl na světě ráj.

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing