Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: letní, Téma: Erotika

Ona a já

Ála Vachušková, věk: 49 let

Je to letní příběh z jedné mé dovolené u moře, kde jsem se znovu dostala do kontaktu se svým tělem i duší, se svým ženstvím...Příběh o probuzení vášně a lásky v dlouholetém vztahu.Za slovem "ona" se skrývají dva významy, které nebudu prozrazovat.


Poprvé se s ní setkám na internetu. Vypadá tak nádherně v zelené a oranžové, září mnohem víc než všechny ostatní na fotce. Zdá se mi tak veselá a přátelská a já okamžitě vím, že bude navždy mojí přítelkyní.
V létě se rozhodnu vzít ji na dovolenou do Chorvatska, kam s mužem jezdíme kempovat každý rok. Zelený ostrov, tichý kemp ukrytý v borovém lese...Tentokrát jsme tři, ale muž souhlasil a těší se, že bude mít čas pro sebe, že si se mnou nebude muset povídat nebo dělat romantické fotky na břehu moře jako každou dovolenou předtím. Poslední dobou je radši sám. A tak trávím většinu času s ní... Ráno, když vylezu ze stanu, čeká na mě ve stínu borovic, pohupujíce se jemně v mořském vánku. Jsem s ní celý den: při četbě knížky, odpočívajíce po koupání za poledního žáru, stulená v jejím náručí, když je mi smutno i v posvátných chvílích podvečera, kdy se rudé slunce pomalu noří do temně modré hlubiny moře. A nejraději jsem s ní nahá...Láskyplně mě houpá...a v určitém okamžiku jakoby ten pohyb splynul s něčím v mém břiše a já na sekundu cítím spojení, splynutí něčeho hlubokého ve mně a něčeho venku. Pocit absolutní jednoty. Možná to je dávný pocit z dělohy, pocit spojení s matkou, pocit bezpečí... Muž se k nám občas přidá, ale není to tak pohodlné. Nepotřebujeme nikoho dalšího. Jednou dokonce trochu žárlí. Je to té noci, kdy za ním nepřijdu spát do stanu. Zůstávám s ní... Je hvězdnatá noc, úplněk se odráží na tmavé hladině, cikády přestanou bzučet a jediný zvuk kolem jsou vlny, které mě šplouchavě uspávají...
Když se brzy ráno probudím, cítím zvláštní klid. Moře je jako stříbrné zrcadlo, pomalu svítá... On sedí dole na břehu v lotosové pozici a medituje. Zavřu oči a jen tak ležím... A najednou vidím letícího orla (nebo orlici?) a vím, že jsem to já. Letím a hluboko pode mnou ubíhá krajina. Cítím prostor a svobodu...a pak vzrušení... Nedělám nic, přichází to samo a je to silnější a silnější... Když otevřu oči, vidím ho, jak stojí nade mnou. Beze slova mi dá ruku mezi stehna a začne se mě dotýkat. Vzrušuje mě to víc a víc... Odcházíme spolu do stanu a milujeme se... Milujeme se tak jako nikdy předtím.
Probudíme se, až když slunce nakukuje přes kopec a mezi námi je něco jinak. Jdu si na břeh zacvičit a přivítat moře jako každé ráno, dřív než dorazí první plavci. Moře ráno má v sobě něco očistného, je nabité energií Luny, ženskou energií, a tak se jen potichu zrcadlí a já se do něj nahá nořím jako do hojivé lázně... Voda je teplá a hebká jako balzám a já se nechám hladit...Odpoledne pak se Sluncem dosáhne jangové, mužské kvality. Začne se vlnit a ožije všemi možnými loďkami a čluny, barevnými lehátky, bílými plachetnicemi a výskotem dětí a já přijímám jeho výzvu a skáču do něj po hlavě.
Za poledního žáru ležím pod borovicí a jsem zase s ní. Tulíme se k sobě, můj dech se zklidňuje, tělo se uvolňuje a pomalu roztává... On si u stolu čte. Na očích sluneční brýle a na hlavě klobouk z mořské trávy - sama jsem mu ho vybrala. Líbí se mi...jeho opálená ramena a jemná ruka s dlouhými prsty, která obrací stránku za stránkou. Jako kdyby to vycítil, najednou si ke mně přisune křeslo, jeho ruka mi vjede pod sukni a začne jí laskat. Pomalu ji otevírá, lístek po lístku jako květ. Cítím, jak vlhnu... Dotýkám se jí, až začne měknout a tát, až je jako šťavnatá broskev, jejíž šťávu mám mezi prsty. Dívám se mu do očí a on se dívá do mých...... Cítím něco, co jsem necítila už strašně dlouho, v břiše mi poletuje tisíce „motýlků", teplo se mi rozlévá všude kolem a moje srdce jako by zářilo.... Pak se dotkneme jazyky a líbáme se a pak si kleknu a vezmu ho do pusy. A lízám ho a saju... až do konce. A cítím přitom lásku, pokoru a zároveň obrovskou sílu.
Odpoledne se jdeme zchladit do baru. Red Hot Chilly Peppers a studené Ice Coffee. Sedíme těsně vedle sebe a on mi šeptá, že ho vzrušuju, jen se na mě podívá. Je to vzájemné, kdykoli se naše oči setkají, ucítím v břiše „motýlky". Po 15 letech vztahu! Je to zázrak a já cítím vděčnost. Vnímám teplo jeho opálené kůže, vlasy se mu ve slunci měděně lesknou. Lehce se mě dotýká na ruce a krku a každý jeho dotek jakoby rozezníval tisíce strunek ve mně a ladil mě jako hudební nástroj. Od moře fouká lehký vánek, nebe je modré a borovice zelené. Všechno je tak jednoduché, přirozené...Čas se zastavil a já zažívám něco, co jsem si nedovolila žít tak dlouho. A ona mi pomohla.
Avšak každá dovolená jednou skončí. Vrátili jsme se domů, do našeho městského bytu s velkým balkonem. Muž chodí do práce, ale já mám volno, a tak si mohu dál užívat teplé letní dny, odpočívat na balkoně, houpat se a snít o moři. Ona je tam se mnou - moje přítelkyně, hamaka... A když se muž vrátí večer z práce, usínáme spolu a ne vedle sebe jako dřív.


 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing