Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: zimní, Téma: Kamarádky

Pozor na upíry!

Martina Babičová, věk: 44 let

Ano upíři existují a daří se jim skutečně dobře, vysávají ze svých obětí energii, kterou potřebují ke svému životu. Potřebují vás, musí se pořád nad někoho vyvyšovat, aby si zvýšili své vlastní ego.


No to snad ne! Už zase volá! Mám sto chutí ten mobil hodit z okna,ale …. je to přece kamarádka, tak to zvednu. Nestačím ani pozdravit a už to na mě chrlí: „To ti bylo tak úžasné, celou noc jsem tančila, já měla tolik tanečníků! Všichni chlapi byli ze mě úplně v tranzu, říkali mi, jak jsem krásná, jak krásně tančím, že mám kouzelný úsměv, a že se jim moc líbím a chtěli by mít takovou ženskou, jako jsem já doma. To se jim ani nedivím, ty jejich manželky, nebo co to bylo, tam seděly jako pecky.

A mně to opravdu moc slušelo, měla jsem na sobě ty nové rifle, co jsem si koupila ve středu za čtrnáct stovek, víš, jak jsem ti říkala ty eSka, co mi byly ještě v pase volné a prodavačka z toho byla úplně paf a říkala mi, že tam čekaly právě na mě, že mi skvěle padnou, protože mám úžasnou postavu, a k tomu jsem měla … pomalu oddaluji telefon od ucha a snažím se taktně hovor ukončit, daří se mi to až minimálně po půl hodině, když už zoufale vykřiknu, že se mi připaluje oběd. Uf! 


Jdu si udělat kafe, jsem totálně vyčerpaná a dokonce mě i rozbolela hlava. Mobil pro jistotu vypínám, další podobný hovor bych asi už dnes nezvládla.

Taky to znáte? Taky máte za kamarádku upírku? Ano upíři existují a daří se jim skutečně dobře, vysávají ze svých obětí energii, kterou potřebují ke svému životu. Potřebují vás, musí se pořád nad někoho vyvyšovat, aby si zvýšili své vlastní ego. Do háje se taková kamarádka posílá jen velice těžce, vždyť je to přece tak milá a hodná holka, takže dál pokorně nasloucháte jejímu samolibému tlachání a máte tendenci se vedle ní cítit jako hroch z obludária, po kterém ani pes neštěkne, zatím co ona je snem všech mužů z blízkého i dalekého okolí.  A nakonec vám vnutí pocit, že ještě můžete být ráda, že máte tak skvělou a úžasnou kamarádku, která vás má přece ráda a mileráda vás seznámí i s nějakým tím chlapem, o kterého samozřejmě zrovna nemá zájem. Myslíte si, že přeháním? Já třeba vedle té mé kamarádky přibrala šmahem deset kilo, stačilo, abych se na jídlo jen podívala, zatímco ona jen kvetla, já byla čím dál podrážděnější, bez nálady a chuti do života. No není divu, když tu si ze mě brala ona!


A jak z toho ven? Velice těžce. Upíři jsou totiž také velmi skvělými manipulátory a ani si neuvědomujete, že si na nich pěstujete závislost. Takže dál zvedáte telefony a posloucháte hodinové hovory o tom, kde zase ten váš upír byl hvězdou večera, chodíte na nesmyslné sebestředné tlachání ke kávě, kde o kvalitách vaší úžasné společnice samozřejmě musí slyšet celá kavárna. Vy jen mlčíte a kývete hlavou jako to ušaté zvíře, protože ke slovu se nemáte šanci dostat.  A když přece jen, tak je od vás vyžadována pochvala na nový svetřík nebo účes. A vy stejně jen celou dobu přemýšlíte, jak co nejrychleji odejít domů, protože vás to tam samozřejmě nebaví. Ať řeknete cokoliv, své upírky se hluboce dotknete, ona vás vytáhne ven na kafe a vy jste tak nevděčná! No jestli vy jí náhodou tak nezávidíte. Co? No přece tu její super postavu, perfektně zařízený byt, skvělé děti …. A je to opravdu vše tak úžasné? Nebo se za tím jejím neustálým vychvalováním skrývá jen léčení nějakého mindráku?


Nepřemýšlejte nad tím, nemá to cenu, tak i tak budete jen nevděčnice nevděčná….

Udělejte to jako já. Jednoho dne jsem řekla: „A dost!“  Ať si o mně myslí, co chce, na jejím názoru mi stejně nezáleží, já jsem jen obyčejná ženská, co má obyčejné starosti a nemusím být ve všem hned IN, nemusím nikomu předvádět perfektní život, nemusím nikomu dokazovat svou „dokonalost“ a netoužím po tom, aby po mě šílela veškerá mužská část obyvatelstva našeho města.

Takže upírko moje milá Sbohem!  Měj se krásně a za kamarádku si najdi stejnou upírku, jako jsi ty, budete si skvěle rozumět, pokud se ovšem nakonec navzájem nesežerete. Ale to už není moje starost, já na takové hlouposti nemám čas, jdu totiž na kafe s KAMARÁDKOU.


 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing