Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Česko hledá spisovatelky

Jana Henzlová, věk: 45 let

Hodnotí se v soutěžích začínajících spisovatelek pouze kvalita psaní? Co všechno jsou lidé schopni udělat pro „úspěch“a co jim takový úspěch do budoucna přinese?

Léta bylo mou touhou psát. Už na gymnáziu jsem toužila vystudovat fakultu žurnalistiky a psaním se živit,ale osud tomu tak chtěl , že si svůj sen mohu začít plnit až teď-v pětačtyřiceti letech. Na obživu to sice nebude, ale jako koníček to určitě lze realizovat.
Letos v zimě jsem náhodně na internetu objevila soutěž Česko hledá spisovatelky. A tak jsem se ihned zapojila a napsala svůj první fejeton. A potom jsem plna nedočkavosti sledovala, jak se bude líbit. Tuto skutečnost jsem samozřejmě oznámila svým dvěma dcerám, které pro mě prý i hlasovaly - doufám, že mi obě přidělily minimálně 100 procent  Držela jsem se se svým prvním fejetonem v procentuálním hodnocení dlouho poměrně vysoko,téměř na 100 procentech.Až....
Svůj druhý fejeton jsem vytvořila a vložila do soutěže těsně před koncem zimního období. O něm jsem nikomu z rodiny neřekla, téma je až moc osobní. Navíc jsem byla zvědavá, jak bude vypadat hlasování neovlivněné dvěma hlasy mých dětí. A co se nestalo...prásk...25 procent. Od té doby si mého dílka nikdo nevšiml, zřejmě už se tedy fejeton stal pro některé „zdravě soutěžící" nezajímavý.
I u prvního fejetonu jsem však ve stejné období začala pociťovat zvýšený zájem v hodnocení (do této doby se samozřejmě nic nedělo, sem tam přibylo nějaké to přečtení, hodnocení však zůstávalo stále nezměněné). Asi je každému z Vás jasné, že hodnocení s přibliživším se koncem soutěžního období klesalo procento po procentu směrem dolů.
Soutěž se tedy pro mě stala zajímavou nejen z literárního,ale i z psychologického a strategického hlediska. Neměla bych přizpůsobit svou taktiku a zasílat svůj příspěvek do soutěže až na začátku nového soutěžního období? Budu tak mít lepší šanci na úspěch. Nikoho v té době nebudu zajímat a na konci období už bude nade mnou tolik fejetonů, že se ten dobrák, který hlasuje s cílem poškodit ostatní soutěžící, k mému fejetonu třeba ani nepropracuje. Vše tomu odpovídá, situace se opakuje i nyní, po čtvrt roce: fejetony vložené ke konci jarního období mají všechny mezi 10-30 procenty...
Já jsem však odjakživa paličatá (bohužel mi to většinou nic dobrého nepřináší). Věřím totiž ve spravedlnost poroty a navíc nemám ambice vítězit, ale účastnit se. Proto zasílám své dílko do soutěže dnes: 10. června. Pokud bude zveřejněno, stihnu konec období a.k.o.r.á.t.
Přeju si v této záležitosti pouze dvě věci:
a/ať vyhraje skutečně ten nejlepší,
b/ať ti, o kterých je zde řeč, dočtou text až sem a pochopí, že se zde píše právě o nich.
Hodně štěstí a hezký den všem dobrým lidem!


 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing