Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Rodina

Tady žiju, tady myslím, tady jsem

Antonie Nováková, věk: 18 let

Žiji ve městě, které je označováno jako plně znečištěné, špinavé, hnusné. Souhlasím, ne že ne, jen jsem se pokusila najít alespoň některé plusy, které by mohli pomoct nejen cizinci z jiného města, ale také člověku, který se zde narodil. Neboť ti nadávají na Ostravu nejvíce...


,, O.S.T.R.A.V.A - sem toho city šampión,
tuto město nikdy nespi a to ti rikam NA BETON !!!

Přátelé, mohla bych Vám povídat hodiny a hodiny o tom, jak je Ostrava úžasné, čisté, tiché, klidné město plné lidí, kteří jsou upřímní, hodní, laskaví, vroucní, zdvořilí a bla bla bla. Ale to musíte hledat jinde. Já vám podám pohled na třetí největší město České republiky zcela jiným způsobem. Podívám se na něj pohledem Rudy z Ostravy, který ví, o čem „repuje".

,,A dysik sem byl hornik, jo na Dubině faral,
tož ale vytahli mě zpátky, dyž nastal tam ten zaval."

Ostravě se přezdívá Černá a má to svůj důvod! Ale klídek, kamaráde, ten hlavní důvod není proto, že po ulici chodí občané, které tady nikdo nechce. Kteří si netvoří zrovna nejlepší pověst. Říká se jí tak proto, že se zde kdysik těžilo (po ostravsku fáralo) černé uhlí. Každý, kdo neměl těžké buty a černý ksicht, byl zkrátka out!

,,Černá džungle a velkej méjdan,
svý sny tu neskrejvám... „

Ostrava je město, kde si své sny může plnit každý. Ať už je mu deset, padesát nebo sto. Nabízí plno vychytávek a zábaviček na zabití času. Můžete zde běhat různé runy, chodit na pááárty na Stodolní, navštěvovat kulturní záležitosti jakými jsou divadla Bezruč, Dvořák nebo Myron. A nebo krátka jít na shoping do Karolíny - moderního nákupního centra přezdívaného Fukušima.

,,Jo, chytíš mě kámo, na tym placu, co Bazaly se menuje,
do řiti sem šel na Baník, nejlepší Baník na světě !!!

Bazaly jsou sice zavřené, ovšem na vítkovickém stadionu Baník našel náhradní domov. Tohle ale není pro žádné slabé žaludky, hoši! Nadávky padají jedna za druhou, častěji než goly Baníku do soupeřovy branky. Poslední v tabulce, poslední v lize, avšak Baníček to nevzdává!

,,Tvá ruka ve vzduchu pro tohle BIG CITY.
Svý sny a přání, splníš si vždycky tady-
Nenajdeš lepší flek a život džungle,
zapal zipák nad hlavu a všichni spolu jedem..."

A tak ti, kámo, říkám, že nenajdeš lepší město! Řekni mi, co Ti tady, kruci, chybí? Máš tu vše, co bys mohl chtít. A pokud zde máš i rodinu a přátele, tak si nemáš nač stěžovat! Pak tě i to hovno, které můžeš najít uprostřed svinovského nádraží, a teď nekecám - fakt tam je, nemusí zneklidňovat...Nepodařilo se dékodovat přiložený PDF soubor, prosím doplňte vložením Vlastní text.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing