Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: podzimní, Téma: Kamarádky

Jak na to?

Blanka Rešková, věk: 31 let

Řešit s kamarádkami téma hubnutí...je obyčejně na dlouho. nejlépe, se to řeší s lahví vína a nějakým občerstvením. Když ale chcete, jedno velké rozhodnutí, oznámit kamarádkám v práci? Napadá Vás pouze otázka...jak na to? Nejlépe je vypracovat si nějakou strategii a obrnit se trpělivostí, no ne? :)


Touto otázkou, se zabývám již od 2. 11. 2015. A o co jde? Ne, nebojte se o žádnou komplikovanou sexuální polohu. Nejde ani o žádný moderní DIY návod.

 Slyšeli jste někdy o bariatrické operaci? Vysvětlím to velmi zjednodušeně – jedná se o různé typy zákroků, v případě chirurgické léčby obezity.

Termín výše uvedený, byl termínem zákroku, prováděném na mě. Ano, jsem obézní a ano, rozhodla jsem se to řešit chirurgicky. Blázen, no ne?


 Jelikož jsem k tomuto rozhodnutí opravdu došla, nastala chvíle, kdy jsem s touto situací, musela seznámit své kolegyně a kamarádky v práci. Ale jak na to? 

V pracovním kolektivu, mám kolem sebe v 90% ženské. Všechny jsme kamarádky a nelze říct, že bychom si vyloženě lezly na nervy. Rovnováhu udržuje pár chlapů s černým humorem, který vždy trochu rozčeří stereotypní ženské kecy.


Holky – říkám jim všem holky, nehledě na věk, jsou mladé i staré, vyumělkované i ty, co by si zasloužili být pozvány do těch úžasných pořadů o proměně. Sportovkyně, na kterých sport opravdu poznáte ale i takové, které o něm rády mluví, samozřejmě mu zcela rozumí ale prakticky, jej asi nikdy neprovozovali.

Samozřejmě i ty, které neustále hubnou, byť už nemají co a ty, co o tom pořád jenom mluví ale výsledek nikde.

A pak jsem tam já, která o hubnutí mluví ráda, má za sebou několik kurzů, jak správně jíst, sport zpravidla podporuje jen z dálky a fandí u televize. 

Taky mluvíte rádi nebo rády o hubnutí? Nekonečné téma. V jednom hubnoucím programu, nám například výživová poradkyně řekla, že hubené holky mají stejný pocit tloušťky, jako ty opravdu tlusté. Takže, když se tahají, za ten centimetr kůže, který horkotěžko našly…věřte jim, opravdu je to k smrti rmoutí.


Když jsem poprvé, holkám v práci oznámila, k čemu jsem se rozhodla, měla jsem již připravenu řeč, která vysvětlovala, o co se jedná a proč jsem se k tam radikálnímu činu vlastně dokopala. Čistě z praktičnosti, jsem chtěla předejít okamžiku, kdy bych nevěděla, na co se ptají a předešla dotazům typu “Ale přeci ještě nejsi tak tlustá!“ nebo „ A nemáš strach?!“

Odpovědi byly v souhrnu informací, který jsem jim předala. 


V „mojí“ kanceláři – tím myslím jednu část call centra (lidé volají nám, ne my jim), nás je celkem osm - od introvertky, která je mi nejbližší a mou ukecanou existenci fantasticky doplňuje, přes malou a mladou kočku z vesnice, která v sobě kombinuje vesničanku 

a hollywoodskou hvězdu, dvě ukecané kamarádky z dětství, jež si vyměňují mateřské zkušenosti, starší kočku, která je většinou tichá a klidná jak jarní deštík, třebaže v nutnosti (slovní) obrany se vyrovná Katrině, která zlikvidovala New Orleans.

A jako poslední jsou další dvě kamarádky, jsou v podstatě svými sousedkami. Jedna z nich je do programu proměn a druhá do vzdělávacího ústavu, kde by ji naučili neustále si na něco nestěžovat, odfrkávat jako kobyla a neházet otrávené obličeje. 

Řekla bych, že těmto sedmi tvářím, v několika sekundách proběhlo po obličeji několik desítek výrazů od nepochopení sdělené informace až po úžas, podporu a sdílené odhodlání. Proč odhodlání? Nevěřili byste, kolik hubených lidí, se mnou nakonec chce taky držet dietu. 

Bylo to srandovní. Fakt jo.V sousedících kancelářích je dalších minimálně 20 lidí. 

Neztrácím čas s obcházením zbylých kanceláří, do půl hodiny, mi začaly chodit maily, že se doslechly a že mi drží palce. 

Víte, mám své vrabčí kolegyně opravdu ráda – i když někdy s omezenou platností. 


 Asi půlhodinový maraton otázek a odpovědí, zakončila má odfrkávací kolegyně komentářem: „Tak to bych už asi fakt měla začít něco dělat, co?! Jinak tady budu nejtlustší!“ a otráveně se otočila zpět ke stolu. Je totiž jen o něco málo menší než já. Nese to opravdu těžce. Na její komentář, se člověk může jen usmát. 

Nebo ne? Měla jsem jí jednu vlepit? Nebo ji nějak slovně umístit na ona temná místa, kam moderní doba posílá všechno a všechny?


Nyní jsem už nějakou dobu doma, lítám po internetu a sháním inspiraci k jídelníčku a novému způsobu života. Otázka, Jak na to? - zůstává neustále se mnou. Jdu s ní spát, i se s ní ráno probouzím.


Odpověď i cestu, si nejspíš budu muset najít sama. Může mi pomoct i těch šest přátelských 

a jedna neustále se šklebící tvář z práce? Uvidíme, no ne?! 

Jak na to…mi vlastně ukáže, až sám čas. 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing