Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: letní, Téma: Rodina

A vtom jsem v tom

Denisa Fukalová, věk: 20 let

Naplánujete si život do puntíku, malujete si růžovou budoucnost, ale plány vám překazí dvě čárky na těhotenském testu, růžové, stejně jako vaše vysněná budoucnost, která rázem naskakuje do rychlíku a mizí kdesi na Sibiř.

Naplánujete si život do puntíku, malujete si růžovou budoucnost, ale plány vám překazí dvě čárky na těhotenském testu, růžové, stejně jako vaše vysněná budoucnost, která rázem naskakuje do rychlíku a mizí kdesi na Sibiř. Ano, taková je realita. Mnohé ženy navštěvují šarlatány, kouzelníky, za otěhotnění by daly půlku zahrady i se skleníkem, spolkly žabí nohu a ty otrlejší by si daly špagety z myších ocásků. To vše jen aby se to konečně povedlo a ony byly „v tom“. Já se ani nestihnu nadát a vtom jsem v tom. A v čem to vlastně jsem? V prapodivném stavu, který se špatně popisuje. V jednu chvíli vás rozčílí ponožka na podlaze, po pár vteřinách dokážete dojetím fňukat nad neskutečně nádherným flekem ve tvaru slona na oné ponožce. Když zrovna nezvracíte, chce se vám zvracet, a přesto je vám svým způsobem divně hezky. Asi mi při těch nevolnostech musejí odumírat mozkové buňky, jinak bych se nemohla usmívat jak cukrová vata při pomyšlení, že mi v břiše cosi roste, nemohla bych se dojetím topit, jak zmrzka na asfaltce v srpnu, nad prvním portrétem té malé fazolky z ultrazvuku. 

Znáte to. Zpozdí se vám menstruace, tak čekáte, ujišťujete se, že se nic nemůže stát, měli jste přeci ochranu. Je to asi tím vedrem, možná stresem. Měla jsem teď nějaký stres? Nevím, nepamatuji si… no ale jo. Přeci zrovna teď! Čekáte 2 dny a už je vám to jaksi podezřelé. Kamkoli se podíváte, všude jsou dráždivé podněty, které vás nutí na to myslet. Usmívající se batolata, jejich spokojené prdelky v reklamě na plíny, najednou se ve vašem okolí vyrojí armáda těhotných žen, že nevíte kam uhýbat před jejich bříšky a aby toho nebylo málo, čekání na autobus vám zpříjemní náklaďák převážející dětský sunar, který ochotně zastaví přímo před vámi. Ráno se vzbudím s očekáváním, jestli jsem to nedostala a místo toho nám na zahradě trůní čáp! A mám toho dost. Letím si koupit těhotenský test a netrpělivě očekávám výsledek. Popravdě ani nic moc očekávat nemusím, výsledek se zobrazí hned. Je pozitivní. Co teď? Hele, jedna čárka je světlejší, to určitě něco znamená, asi byl vadný. Fotografie těhotenských testů, které pořídily nadšené maminky na internetových diskuzích mě však vyvedou z omylu. Jsem v tom.

Já se tedy nadšeně necítila, a to už vůbec ne mateřsky. Přítel, který už otrnul z každé mé zpožděné menstruace a věčného plašení, že jsem těhotná, mi nechtěl věřit. Sotva jsem se uklidnila já, začal to jeho (poněkud pomalejší) mužský rozum zpracovávat a představa, že bude za pár měsíců tátou, se stala nejhorším scénářem tohoto životního dramatu odehrávající se v jeho myšlenkách. Chvílemi jsem brečela já a on mě utěšoval, pak zas křísila já jeho. Tak jsme se prostřídali až do večera a samou únavou se uklidnili. No tak co. To zvládneme, za prospěchové stipendium ze školy pořídíme kočár a nějak vyžijem. Teď jsme na to tři a na zvykání přeci máme ještě 9 měsíců. V myšlenkách jsem to brala jako ohromnou smůlu, teď jsem ale moc šťastná, a to se přeci obvykle při smůle nekoná, ne?

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing