Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: podzimní, Téma: Móda, nákupy, záliby

2v1 aneb kdo šetří, má za tři

Zdeňka Frnková, věk: 53 let

Ušetřit je vždycky dobré. Fejeton si humornou formou dělá legraci ze všech možných slev a ukazuje, že ne vždy to co je levné tak ušetří.

2 + 1 aneb kdo šetří, má za tři.

Už naše babičky říkaly, že je dobré pro pírko i přes plot skočit. A tak šetříme, kde se dá. I já se snažím co nejvíce ušetřit. Začíná to hned ráno v koupelně. Vlasy si umyji šamponem 2v1 s dobrým pocitem, že jsem ušetřila za další přípravek. Použiji krém na obličej, ze kterého mám obzvlášť radost. Má prý hned pět účinků. Ani nestačím spočítat, kolik jsem vlastně ušetřila? S chutí vypiji svou první ranní kávu.
Chutná výborně, nápis na obalu 3v1 je pro mou šetřivou dušičku pohlazením. Nedávno se mně podařil náramný kousek. Cestou do zaměstnání jsem narazila na úžasnou akci. Na dveřích do informačního centra mě už z dálky lákal obrovský plakát 2+ 1 zdarma. Několik lidí už čekalo na otevření a moje srdíčko se zatetelilo blahem. Zase ušetřím. Vystála jsem tedy frontu a koupila 2+1 lístek na houslový koncert a těšila se, jak manžela večer doma překvapím. Co na tom, že ani já ani on housle přímo nesnášíme. Hlavní věc, že jsem ušetřila za jeden lístek. A co teprve letáky ze supermarketů. To je přímo ráj pro všechny šetřílky.
Dá se tam ušetřit za uvěřitelné i neuvěřitelné věci. Jen namátkou jmenuji moje výhodné nákupy: dvě láhve rumu a k tomu jednu zdarma.
Nevím, co s nimi budu dělat, pijeme doma s manželem jen občas víno. Chlazené kuře, zlevněno o 50%. Koupila jsme hned 10 kousků. Museli jsme kvůli tomu koupit ještě jeden mražák, aby se kuřata nezkazila.
Moc dobrá sleva byla na salám pro psy. To se nedalo obejít, prodávali pět kusů za cenu jednoho. Nakoupila jsem a těšila se, jak mě doma pochválí, že jsem ušetřila. Psa sice nemáme, ale co, sleva je sleva. A děti už dávno pejska chtěly.
Doposud jsme jim to vždycky rozmluvili, ale teď, když máme ty salámy…Koupila jsem noviny s inzercí a v rubrice zvířata jsem objevila úžasnou nabídku. Prodám štěňata, při koupi dvou třetí daruji zdarma. To si nemohu nechat ujít. Děti budou mít radost, ušetřím za jedno štěně a ještě upotřebím nakoupené salámy. Hned jsem zavolala na uvedené telefonní číslo a štěňata zamluvila. Děti jásaly, manžel se mračil a tři rozkošné chlupaté kuličky se pletly všude pod nohama. A kde zrovna nebyla štěňata, zůstala po nich loužička. Konečně jsem si mohla přijít na své. Začala jsem pátrat po slevách na samé užitečné věci. Sláva! Hadry na podlahu prodávali v tuplovaném balení, ponožky, které štěňata soustavně likvidovala, jsem nakupovala se slevou ve velkém. Jen sežrané kožené boty ne a ne najít dvoje za jednu cenu.
Nevadí, budeme chodit v bačkorách, ty prodávají na tržnici dvoje plus jedny zdarma. Jenom musím přesvědčit manžela, že růžové bačkory se srdíčky jsou teď v módě. Teda jestli se nám ještě vrátí. Minulý týden někam odešel s velkým kufrem a ještě se navrátil. Nevíte někdo, kam mohl jít?


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing