Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: letní, Téma: Móda, nákupy, záliby

Nakupování muži versus ženy

Věra Neckářová, věk: 30 let

Fejeton vyvrací díky velmi kvalitnímu výzkumu obecně rozšířený mýtus, že ženy rády nakupují zatímco muži nikoliv.

Nakupování: muži versus ženy

Obecně se o mužích říká, že jsou nepřátelé nakupování a o ženách, že nakupování milují. Toto tvrzení šíří 99% dnešních módních i jiných časopisů a blogů. 

Systematickou empirickou studií tzv. pozorováním jsem ale zjistila, že jde o velký mýtus, který je potřeba vyvrátit. 

Do svého výzkumného projektu jsem zařadila několik náhodně vybraných osob z mého okolí bez rozdílu pohlaví, výšky, váhy, barvy pleti, očí a vlasů, tak, aby byl vzorek co nejvíce reprezentativní a výsledek výzkumu bylo možné aplikovat na celou světovou populaci. 

Pustila jsem se do toho s velkým nasazením. Na projekt jsem bohužel nedostala žádnou dotaci a nebyla jsem placena žádnou výzkumnou ani PR agenturou, ale to mě neodradilo. Ano, i v dnešní době jsou blázni, kteří, když se pro něco nadchnou, tak dělají věci zdarma, jen tak pro společnost a pro svůj dobrý pocit. Chtějí vyvrátit mýty, chtějí, aby společnost nežila ve lži a s klapkami na očích vůči realitě. Byla jsem na sebe hrdá. Nejsem jako ovce, která jde tupě se stádem, ale nad informacemi, které mi média podsouvají, přemýšlím a pokud mám nějaké pochybnosti o pravdě daného tvrzení, tak jdu a ve svém volném čase jsem ochotná informace ověřovat a vyvracet. Jsem ale i ochotná se o výsledky svého bádání s ostatními podělit a poučit je.

Možná si říkáte, že bych mohla být skromnější a neměla bych sama sobě takto pochlebovat, ale mýlíte se. Opak je pravdou. V dnešní společnosti je sebepochlebování nutností a bez něj se neprosadíte v žádném oboru. Skromnost a pokora jsou pasé, a kdo je uznává, není chladný čili cool. A kdo by v letošním nadprůměrně horkém létě nechtěl být alespoň trochu chladný? 

Ale teď už k výzkumu. První osoba, kterou jsem pozorovala, byl muž, jistý mediálně známý lékař a bývalý politik a troufám si tvrdit, že je jeden z největších sebopochlebovačů na světě. Má teď sice nějaké nepříjemnosti kvůli úplatkům, ale to se vyřeší. I přes to, že svým jednáním porušil morální zásady slušného člověka, je cool a ví to o sobě. Tento muž s iniciály D. R. (bohužel z důvodu své profesionality nemohu uvádět celá jména osob zapojených do výzkumu, aby nebylo možné je identifikovat) je dle mých pozorovacích schopností posedlý nakupováním. Vlastní mnoho nemovitostí a i spoustu movitého majetku, s kterým se rád chlubí. Co se týče módy, potrpí si na bílých pláštích, ve kterých se rád ukazuje před kamerou a kolem krku má vždycky takový pěkný módní doplněk, který vypadá jako stetoskop.

Druhá osoba, kterou jsem zahrnula do svého výzkumu, byla žena s iniciály A. L. B., cizinka z jihozápadní Asie, která Českou republikou pouze projíždí a směřuje do Spolkové republiky Německo. Tato žena cestuje pouze s jediným zavazadlem a o nakupování, módu a podobné věci se vůbec v posledních letech nezajímá. Má naprosto jiné priority, což je vzhledem k informacím, které se společností šíří, že všechny ženy jsou doslova „posedlé“ nakupováním, zarážející. 

Na základě tohoto mého výzkumu si tedy dovoluji vyvrátit obecně rozšířený mýtus, že ženy rády nakupují, zatímco muži nikoliv. Jde totiž o holý nesmysl. 

Na závěr svého výzkumu bych chtěla apelovat na všechny, kdo tuto moji odbornou studii budou číst. 

„Lidi, otevřete oči a nevěřte všemu, co vám média podsouvají.“


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing