Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2014, Kolo: zimní, Téma: Muži

ACH JO! Aneb osud moderního muže

Zuzana Holmanová, věk: 21 let

Opravdu nemám ráda, když muž vypadá jako androgení modelka v převleku. Vždycky jsem si myslela, že hladce oholené (nejen) nohy a upnuté džíny jsou výsadou žen. Ach, jak jsem se mýlila…

Opravdu nemám ráda, když muž vypadá jako androgení modelka v převleku.
Vždycky 
jsem si myslela, že hladce oholené (nejen) nohy a upnuté džíny jsou výsadou žen. Ach, jak jsem se mýlila…

Přistihla jsem se, že čím dál více pozoruji v ulicích moderní muže. Tedy, spíše to, co z nich zbylo. Mám na mysli tu věkovou kategorii 18-35 (přibližně). Zkrátka muže, kteří o sebe až moc pečují. Ano, upravené vlasy a čisté nehty jsou v pořádku. Ale co je moc, to je moc. Ano, jsem zklamaná! Když se kolem sebe rozhlédnu, je mi chvílemi až k pláči. Tohle že mají být MUŽI?
Ach ne. Proč si ti dnešní chlapi musejí tak moc načesávat a gelovat vlasy? Jak některé vůbec může napadnout oholit si nohy? (Že by dominantní přítelkyně s vášní pro všechno hladké?). Tedy, u plavců bych to ještě pochopila. Ale jinak…
To mě přivádí k další věci, které s těmi moderními osobami mužského pohlaví souvisí. Ta věc by se dala zkráceně nazvat narcismem. Ono se to začala objevovala už v minulosti, ale tehdy ještě nebyl internet. Nevím, co je to za módu, dávat své polonahé fotky na všechny ty facebooky, asky a podobné sr… kraviny. Prostě mi nepřijde normální publikovat na síti fotku, na které je polonahý muž (fotí se sám v zrcadle) s oholeno hrudí, "pekáčem buchet", totálně namaštěnou kšticí (jak říká jedna starší paní) a kapičkami potu po těle. Vše je nakonec korunováno tupým úsměvem (pokus o hollywood). A mě napadá - ACH JO!

Tak schválně, jak si vy představujete chlapa? Teď to tedy myslím totálně povrchně. Víte co, vzhled je prostě pořád to první, čeho si na člověku všimnete. No, schválně, jak zapracovala vaše představivost?
Možná budu působit jako nějaké děsná konzerva, ale přiznávám, že mám ráda, když chlap vypadá jako chlap. Děsně se mí líbí když mají muži chlupaté ruce, lehce zarostlou tvář a husté, ležérně (ne)upravené vlasy. Oni ty chlupy, a vůbec porost těla, jsou takovým symbolem mužství. Nebo spíše byly, kdysi za dávných časů… vlastně ještě před pár lety. Potom se módní návrháři a podobní lidé spolčili, kolektivně se opili, zfetovali, praštili do hlavy a vytvořili trend dokonale hladkých těl. Ano, i u mužů!
A abych nezapomněla na ono záhadné, často omýlené, osobní kouzlo. To je něco, co se prostě nedá koupit ani v tom nejlepším a nejdražším kosmetickém salonu. Bohužel. Nebo spíše možná bohudík. Takové to nepojmenovatelné charisma je… prostě sexy.
Když jsem loni na podzim navštívila dvě módní přehlídky, čekací mezidobí jsem si krátila pozorováním svého okolí. Ano, byla tu spousta dívek oblečených a nalíčených podle posledních trendů. A ano, byly tu takové, které kašlou na diktát a mají vlastní vkus. Ale to jsem zase odbočila od tématu. Součástí krácení nudy při čekání bylo též pozorování osob mužského pohlaví. Tedy, upřímně řečeno, tím pohlaví bych si asi byla stoprocentně jistá až po nahlédnutí do jejich občanských průkazů. No a tím se dostávám k jádru celé věci. Všude kolem byla spousta mužů i chlapců. Ale ruku na srdce, kolik normálních chlapů podle vás dobrovolně chodí na přehlídky v rámci týdnů módy a evidentně je to baví? Nevíte? Tak já vám to tedy povím! Jediným normálním mužem, na kterého jsem tu narazila byl…fotograf. Lehce zarostlý tmavovlasý sympaťák v košili. Věk kolem pětatřiceti. No jo, on jako jediný opravdu působil jako muž i ze vzdálenosti několika (set) metrů.
A já si v tu chvíli uvědomila, že je s naší společností něco špatně. To, že se chlapi chtějí hezky oblékat, je úplně v pořádku. Pokud však mají potřebu soukat se do tak těsných džínů, že jim škrtí… no, ty orgány, žehlit si vlasy, načesat si patku rádoby elegantně padající do čela a polévat se těžkými parfémy (vlastně vůněmi vůbec), je to poněkud zarážející.

Já jen doufám, že nejsem jedinou ženou, které se to zdá proti přírodě. A zároveň mě ani neopouští naděje, že po světě stále ještě chodí ti normální muži, kteří nosí volné kalhoty, pěstují účes ve stylu lehce zkroceného vrabčího hnízda, diktát módních návrhářů je úspěšně míjí a hlavně… vypadají jako opravdoví muži!


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing