Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: zimní, Téma: Muži

Manželka versus milenka

Jitka Kubešová, věk: 56 let

Fejeton o tom, jaké chvíle prožíváme, když zjistíme, že manžel si našel milenku. O tom, jak je složité to ustát, jak situaci přežít ...

Milujete ho. On miluje vás. A přesto … Co myslím přesně tím „přesto“? Přesto má milenku.  Vy to nevíte určitě. Vy to jen tak nějak tušíte. Přijde chvíle, kdy už to víte.  Kdy „ona“ dostane jasné obrysy. Kdy se zhmotní v elegantní dámu v kostýmku z firmy, se kterou váš manžel právě navázal spolupráci. Nebo v nevycválaného diblíka v minisukni,  se kterým se seznámil v baru, když jeho kamarád z veslování slavil narozeniny. Toto zjištění ochromí téměř všechny vaše životní funkce. Nemůžete jíst, nemůžete spát, pláčete … Pláč a zoufalství nakonec vystřídá vztek. Nejprve se chcete zabít.  Pak chcete zabít ji a nakonec zoufale toužíte zabít jeho. 

Někdy se to tak v životě prostě stane. Máte manžela a manžel má zase milenku. Vy mu vaříte a žehlíte. On si užívá s milenkou a pak občas zase žehlí on. Ten průšvih doma, když se všechno jednoho dne provalí. 

Dáte mu „za vyučenou“, třeba mu dáte ještě šanci. On slibuje :  “Miluji  jen tebe“ a úpěnlivě prohlašuje ono obligátní : „Nic to neznamenalo“. Nechcete ty prožité roky jen tak zahodit.  Nechcete zůstat sama. Nechcete být rozvedená. V tom okamžiku vám připadá přijatelnější být vdova. Nechcete o něho přijít. Možná ho ještě milujete. Určitě ho ještě milujete. Věříte mu, že to skončilo. Věříte mu, že to nic neznamenalo. Že to byl jen sex (to slovo vám najednou připadá zlověstné a sprosté a je vám na zvracení). Že to bylo jen ojedinělé klopýtnutí. Rozhodne se šanci využít. Všechno funguje jako dřív. Vy vaříte, on nosí domů nákupy a tahá tašky. Občas vás vyvede na dobrou večeři do restaurace nebo na výlet lanovkou na Lomničák, občas vám koupí nový svetr a taky s vámi sleduje nový seriál…

Jenže pak zjistíte, že je to všechno tak trochu jinak. Chcete se rozvést. Už vám to slovo „rozvedená“ v občance nepřipadá tak hrozné. On se brání : „Není to tak, jak to vypadá“. Tato věta vás už ani nerozčílí, naopak, připadá vám směšná. Přísahá, že je to naposledy, že neví, co se vlastně stalo … Nebo taky zapírá. Ale vy ho znáte za ta léta dobře. Vy už víte, kdy mluví pravdu a kdy lže. Když mu začne cukat pravé víčko, máte zcela jasno. A taky toho máte už plné zuby. Když mu dáte nůž na krk, přísahá, že to ukončí. Možná to opravdu ukončit chce. Jenže ona mu neustále píše a volá. On nemá sílu na to, aby to ukončil, nemá ani sílu na boj s vámi. Říká si, že nebude brát její telefony, nebude odpovídat na zprávy. Že to zkrátka tak nějak „vyšumí“. Zbabělec. Nejraději by si totiž nechal vás obě. Možná vás miluje obě.

Proč se muži pouští do nebezpečných her zvaných nevěra? Když se zamiluje žena, většinu za sebou pálí mosty. Stane-li se to muži, zachová se, jak bych to jen řekla – harémově. Muži dokáží milovat více žen najednou a neradi, opravdu neradi, mezi ženami volí jednu. Chtějí totiž všechny. Dokáží v paralelním vztahu žít spoustu let. 

Kdo je v tomto boji vítězem?

Rozhodnutí nechám na vás. Statut milenky z pohledu většiny vdaných žen znamená, že milenka je mrcha, rozvracečka manželství, zlatokopka a potvora. A manželka je ta chudinka podváděná a opuštěná. Ale i manželka může být mrcha. I manželka totiž může být milenka.

Tak si to přeberte … 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing