Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2018, Kolo: zimní, Téma: Muži

Pravá láska s tyranem

Kateřina Vojířová, věk: 30 let

Ve svém fejetonu jsem se inspirovala vlastní zkušeností. Kterou jsem si sama prošla asi před 8 lety. Krátký, ale bouřlivý vztah, který mě v tom negativním smyslu velmi ovlivnil. Sama občas podpořím centrum pro týrané ženy Rosa. Chtěla bych tímto článkem, psychicky podpořit ženy, které třeba tuší, že žijí s tyranem a nemají sílu a odhodlání jít dál.

Když se řekne „Pravá láska, láska na první pohled" většina z nás si představí, muž-žena. Nikdy se neviděli, jejich oči se setkají, čas se zastaví. Ona své srdce slyší tak nahlas tlouct, že si myslí, že ho musí slyšet i všichni kolem. Na ten jediný okamžik, kdy ho spatřila nikdy nezapomenete. Možná ji bude provázet celý život a při té vzpomínce, kdy se poprvé uviděli se pousměje a možná ji bude celý život děsit.
Hned v úvodu chci napsat, že pro mě samotnou je láska na první pohled je něco co mě celý život lákalo a těšila jsem se, kdy konečně i já ochutnám ten pocit z knih Lenky Lanczové a konečně zažiju to šimrání v podbřišku, budu se hloupě usmívat a mé tělo zavalí oxytocin to jest ten úžasný hormon lásky.
A jak mladý člověk čeká a očekává, že i jeho konečně zasáhne Amor, tak i na mě se usmálo „štěstí".
To pobláznění smyslů. Ohluchnutí a oslepnutí všeho kolem. Protože ta vaše druhá polovička, která je vám zcela jistě určena na celý život, je prostě abnormálně nejkrásnější, nejdokonalejší, nejvtipnější a přitahuje vás ně něm i to, že do kina nosí tepláky, které by jste jinak dovolila jen doma. Hypnoticky tlačit ručičky hodin a nakonec stejně předčasně odejít z práce. Aby vás líbal hned mezi dveřmi, vzal do náruče a vaše žhavá těla milenců propojila všechno to své těšení a zápal do bouřlivého vášnivého sexu. A pak druhé kolo.
Společnosti jsou tyto páry k pousmání, někteří závidí a milenci se stále letmě dotýkají, při každé příležitosti líbají a veškeré dění jde mimo ně.
Postupem času i tato „láska na první pohled" vystřízliví. No a najednou zjistí, že je to ona, kdo táhne domácnost, ona je ta, která si odříkává, platí za něj dluhy v hospodě, kdy se předchozí den vrátil a ve 4h ráno a křičel na ni„svině, kde mám jídlo". A ona mu ho nachystala. Vzápětí vám jídlo hodí na zem a řve „tohle ti žrát nebudu". Že se vám to stát nemůže, že by jste natolik hrdá a takhle by jste nikdy neklesla. Byla jste někdy „opravdu" zamilovaná? Já sama se mu ještě omlouvala, protože každý chlap si přece zajde občas na pivo a já opravdu zase tak dobře nevařím a zítra mu to vynahradím.
Co když taková láska vyvrcholí k týrání a mlácení. Jedete za ním domů, tak moc se těšíte, ale zároveň máte strach jestli jste doma něco nepokazila. Přijdete domů s plnými nákupními taškami a on se dívá na porno blondýna vs. kůň. Ona mu nic neřekne protože, on přece není impotent a občas ho baví si „to" udělat sám. Proč už ani teď ta žena neuteče? Třeba mu to pomáhá v posteli ve které je opravdu dobrý. Že se stále vrací z hospody k ránu a jen tak pro zábavu z vás strhne peřinu a vyhodí vás v pyžamu na ulici a směje se na vás z okna a říká „co si v životě dokázala". On ho stále v duchu omlouvá, vždyť se přece tolik milují.
Vztah se stále vyvíjí dál ona se dozvídá o svatbách a přírůstcích kamarádek a přemýšlí, jestli ji to ON může dát. Začne ji docházet, že nemůže, protože manipulátor a tyran ani nechce. Chce se jen bavit a on sám rozhodne jestli můžete jít také, ale ještě ji nezapomene říct „zase tak hezká nejsi, už to není co to bývalo". A když dovolí tak se předvádí a je lvem salónů. Ženy ho milují.
K ní přijde úplně cizí muž. Povídá si sní. Jde z něho klid. Nevnucuje se. Mile si povídají. Pozve ji na ryby. Jediné co ona potřebuje je se vypovídat a být poslouchána. Rybář jí to může nabídnout a tak nastupuje na jeho bárku a rybaří spolu a klidným tempem proplouvají život. S úctou, klidem a vzájemným porozuměním. Každopádně ona nelituje ničeho, protože díky této zkušenosti je tam, kde je a váží si toho, co má.
Z velké vášně nic nezůstává. Rychlý oheň, rychlý popel.
Pravá láska to není pobláznění citů. Není to zbláznění smyslů a chaos. Pravá láska sebou nese klid a vyrovnanost. Pravá láska se totiž vyvíjí roky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing