Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2018, Kolo: zimní, Téma: Muži

Pravá láska s tyranem

Kateřina Vojířová, věk: 30 let

Ve svém fejetonu jsem se inspirovala vlastní zkušeností. Kterou jsem si sama prošla asi před 8 lety. Krátký, ale bouřlivý vztah, který mě v tom negativním smyslu velmi ovlivnil. Sama občas podpořím centrum pro týrané ženy Rosa. Chtěla bych tímto článkem, psychicky podpořit ženy, které třeba tuší, že žijí s tyranem a nemají sílu a odhodlání jít dál.

Když se řekne „Pravá láska, láska na první pohled" většina z nás si představí, muž-žena. Nikdy se neviděli, jejich oči se setkají, čas se zastaví. Ona své srdce slyší tak nahlas tlouct, že si myslí, že ho musí slyšet i všichni kolem. Na ten jediný okamžik, kdy ho spatřila nikdy nezapomenete. Možná ji bude provázet celý život a při té vzpomínce, kdy se poprvé uviděli se pousměje a možná ji bude celý život děsit.
Hned v úvodu chci napsat, že pro mě samotnou je láska na první pohled je něco co mě celý život lákalo a těšila jsem se, kdy konečně i já ochutnám ten pocit z knih Lenky Lanczové a konečně zažiju to šimrání v podbřišku, budu se hloupě usmívat a mé tělo zavalí oxytocin to jest ten úžasný hormon lásky.
A jak mladý člověk čeká a očekává, že i jeho konečně zasáhne Amor, tak i na mě se usmálo „štěstí".
To pobláznění smyslů. Ohluchnutí a oslepnutí všeho kolem. Protože ta vaše druhá polovička, která je vám zcela jistě určena na celý život, je prostě abnormálně nejkrásnější, nejdokonalejší, nejvtipnější a přitahuje vás ně něm i to, že do kina nosí tepláky, které by jste jinak dovolila jen doma. Hypnoticky tlačit ručičky hodin a nakonec stejně předčasně odejít z práce. Aby vás líbal hned mezi dveřmi, vzal do náruče a vaše žhavá těla milenců propojila všechno to své těšení a zápal do bouřlivého vášnivého sexu. A pak druhé kolo.
Společnosti jsou tyto páry k pousmání, někteří závidí a milenci se stále letmě dotýkají, při každé příležitosti líbají a veškeré dění jde mimo ně.
Postupem času i tato „láska na první pohled" vystřízliví. No a najednou zjistí, že je to ona, kdo táhne domácnost, ona je ta, která si odříkává, platí za něj dluhy v hospodě, kdy se předchozí den vrátil a ve 4h ráno a křičel na ni„svině, kde mám jídlo". A ona mu ho nachystala. Vzápětí vám jídlo hodí na zem a řve „tohle ti žrát nebudu". Že se vám to stát nemůže, že by jste natolik hrdá a takhle by jste nikdy neklesla. Byla jste někdy „opravdu" zamilovaná? Já sama se mu ještě omlouvala, protože každý chlap si přece zajde občas na pivo a já opravdu zase tak dobře nevařím a zítra mu to vynahradím.
Co když taková láska vyvrcholí k týrání a mlácení. Jedete za ním domů, tak moc se těšíte, ale zároveň máte strach jestli jste doma něco nepokazila. Přijdete domů s plnými nákupními taškami a on se dívá na porno blondýna vs. kůň. Ona mu nic neřekne protože, on přece není impotent a občas ho baví si „to" udělat sám. Proč už ani teď ta žena neuteče? Třeba mu to pomáhá v posteli ve které je opravdu dobrý. Že se stále vrací z hospody k ránu a jen tak pro zábavu z vás strhne peřinu a vyhodí vás v pyžamu na ulici a směje se na vás z okna a říká „co si v životě dokázala". On ho stále v duchu omlouvá, vždyť se přece tolik milují.
Vztah se stále vyvíjí dál ona se dozvídá o svatbách a přírůstcích kamarádek a přemýšlí, jestli ji to ON může dát. Začne ji docházet, že nemůže, protože manipulátor a tyran ani nechce. Chce se jen bavit a on sám rozhodne jestli můžete jít také, ale ještě ji nezapomene říct „zase tak hezká nejsi, už to není co to bývalo". A když dovolí tak se předvádí a je lvem salónů. Ženy ho milují.
K ní přijde úplně cizí muž. Povídá si sní. Jde z něho klid. Nevnucuje se. Mile si povídají. Pozve ji na ryby. Jediné co ona potřebuje je se vypovídat a být poslouchána. Rybář jí to může nabídnout a tak nastupuje na jeho bárku a rybaří spolu a klidným tempem proplouvají život. S úctou, klidem a vzájemným porozuměním. Každopádně ona nelituje ničeho, protože díky této zkušenosti je tam, kde je a váží si toho, co má.
Z velké vášně nic nezůstává. Rychlý oheň, rychlý popel.
Pravá láska to není pobláznění citů. Není to zbláznění smyslů a chaos. Pravá láska sebou nese klid a vyrovnanost. Pravá láska se totiž vyvíjí roky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing