Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Kamarádky

Překročit její stín

Alexandra Soldánová, věk: 25 let

Pamatujete si na tu dokonalou a klukama obletovanou holku ze střední? Kde je jí dneska konec? Nikdo neví. Ovšem Vy jste úspěšná manažerka, matka dvou dokonalých dětí a manželka nejúžasnějšího chlapa na světě. Nebo ne?


Asi každá z nás to zná. 

Bez ohledu na to, zda jste blond, zrzka nebo bruneta, všechny se ráno učešeme, abychom nevyděsily souseda sotva vyjdeme z bytu. Většina z nás přidá k dobru i trochu řasenky nebo rtěnky, popřípadě zakryje nedokonalosti pleti korektorem, navzdory faktu, že jsme v presu, máme už pět minut zpoždění a cestou do práce musíme ještě vysadit dítě ve škole nebo školce. Úzkostlivě dbáme na to, abychom byly hezky oblečené, a snažíme se schovat flíčky od snídaně, které nám na blůzce nebo sukni, stačilo vytvořit naše dítko zrovna, když máme důležitou poradu.

Ovšem jsou dny – a připusťme si dámy, není jich úplně málo - kdy  bez ohledu na to, zda jdeme pozdě nebo ne, z různých důvodů věnujeme svému zevnějšku trošku víc pozornosti než obvykle. A příčinou není skutečnost, že máme důležitou schůzku v práci nebo, že ten nový kluk z recepce je zatraceně sexy. Ne. 

Naše pohnutky jsou v tomto případě daleko přízemnější.

A pro muže tolik nepochopitelné.

My ženy, se daleko snáze smíříme s tím, že nejsme dokonalé, když potkáme svého bývalého přítele, než se skutečností, že jsme nedokonalé a potkáme bývalou spolužačku ze střední. 

Samozřejmě nejde o to úžasnou holku, která nám pravidelně šeptala anglická slovíčka, zatímco jsme se nervózně potily u tabule.  Tu totiž jako na potvoru nikdy nepotkáme, ačkoliv bychom rády. 

Zato ta protivná a namyšlená káča, která měla vždycky dokonalou manikúru, pravidelně navštěvovala solárko a její značkový outfit byl perfektně sladěný podle poslední módy, ta se vždycky umí zjevit odnikud, když se to nejmíň hodí. A navíc častěji, než bychom si přály.

Jen si to představte.

Míjíte ji na chodbě základní školy, kde se vaše stejně staré dcery nějakou osudovou náhodou sešly jedné třídě a usilovně zatahujete břicho, přičemž doufáte, že nemáte někde rozmazanou řasenku.  Potřeba vypadat přitažlivě, spokojeně a úspěšně nikdy nebyla větší, než právě tady, mezi těmi stěnami pokrytými dětskými výkresy. Zářivě se usmějete, zdravíte ji, jako kdybyste ji viděla ze všech lidí na světě nejradši, a předstíráte absolutní štěstí.

Doma jste si musely vyslechnout rýpavé poznámky typu - Jdeš na třídní schůzku nebo za jinym chlapem? - a stejně jste si oblékly nejlepší šaty a kromě obvyklé řasenky nanesly na tvář ještě vrstvu make-upu a oční linky. Proč?

Protože tam přece bude ona! Ta dokonalá holka ze střední.

Od školních dob, uběhly už celé roky a vy si stejně nemůžete pomoct a na facebooku šmírujete, jestli má hezčí auto, manžela, děti…

Svým způsobem, to může být celkem dobrá motivace do života. Ne jedna z nás si určitě díky takovým slečnám vybudovala slibnou kariéru, vystudovala výběrovou vysokou školu, vymodelovala si dokonalou postavu, a co já vím, co všechno jsme schopny udělat, abychom byly úspěšnější, popřípadě hezčí, spokojenější než ona. 

Ta oblíbená holka ze střední!

Až sem, je to vlastně v pořádku.

Ano, závist je sice smrtelný hřích, ale v rozumné míře, může být užitečná. Problém nastává, když nás ona touha svůj stín z minulosti předčít naprosto pohltí a my místo, abychom si plnily své vlastní sny, překonáváme ty její.

V extrémním případě se nám stane, že místo oblíbené chemie, vystudujeme nenáviděnou literaturu a přesto, že je z nás úspěšná šéfredaktorka renomovaného časopisu, zatímco ona slečna dělá jen podřadnou práci copywritera, cosi nám v životě schází. Nejsme spokojené. 

Na rozdíl od ní.

Ale čím to je?

Máme úspěch, manžela, děti… ale nenávidíme svou práci. Nebaví nás.

A co z celé věci plyne?

Někdy je lepší mít tričko upatlané od džemu. Je lepší mít na hlavě rozcuch, který po ranním chvatném a neplánovaném sexu z naší hlavy fén ne a ne vyhnat nebo jezdit ojetou fábií, která nás už tolikrát dovezla, až k rozpáleným pískům slunné Itálie i s celou rodinou, než se hnát za prázdnými sny. 

Protože ruku na srdce.

Která z nás, se při vzpomínce na původce těch zdánlivých nedokonalostí, ať už je to partner, dítě nebo špatně placená práce, spokojeně neusměje?

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing