Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2018, Kolo: zimní, Téma: Muži

Žena v domácnosti

Pavlína Váchová, věk: 29 let

Ráno se budím s pocitem, že mám před sebou celý dlouhý den, během něhož stihnu obrovskou spoustu věcí a ještě mi zbyde dostatek času na příjemnou relaxační zkrášlující sprchu, přečtení několika článků v oblíbeném časopise a vychutnání šálku lahodné kávy při sledování ruchu na ulici pod naším oknem.


Muži
Ráno se budím s pocitem, že mám před sebou celý dlouhý den, během něhož stihnu obrovskou spoustu věcí a ještě mi zbyde dostatek času na příjemnou relaxační zkrášlující sprchu, přečtení několika článků v oblíbeném časopise a vychutnání šálku lahodné kávy při sledování ruchu na ulici pod naším oknem.
Náhlá ranní nevolnost značně zmírní moji pozitivní představu dne. Dvouletá dcerka, která - omluvte ten výraz - vytvoří tři hromádky - nikoliv do připraveného nočníku, nýbrž na koberec kolem něj -odstartuje sérii překážek, které je nutno překonat, než-li se vůbec pustím do činností, které mám naplánované. Jde to ráz na ráz - rozdrobený vanilkový rohlíček v jídelní židličce, pokreslená zeď na chodbě, rozházené hračky v obývacím pokoji, o něž sama málem zakopává - vše je nutno vyřešit okamžitě.
Kouknu na hodiny - čas svačiny. Bohužel ne té mojí. Ta se omezí na rychlé zhltnutí banánu a už slyším: „ Mami, pohádku! ... Budu něco papat." Rozmačkávám tedy ještě banán - přidávám piškotky a trochu horké vody. Minimálně patnáct minut, než to do ní při sledování televize natlačím. Nikdy nebyla jedlík. Od malička u nás vyžaduje veškerá strava - až na čokoládu, lentilky a kyselé žížalky - přemlouvání. Zvedám se z pohovky a s pohledem na hodiny konstatuji, že je třeba začít připravovat oběd.
Při každé vhodné příležitosti zdůrazňuji, jak ráda bych někdy poobědvala v klidu. Bohužel pokud obědvám, činím tak synchronně s dcerou a více dbám na to, abych do ní dostala dostatek teplé stravy, přičemž mé jídlo pomalu chladne na talíři.
Po obědě slýchám známou větu: „Já spinkat nechcu. Já budu hrát." Snažím se při společných hrách vždycky odskočit a: opláchnou nádobí, vyčistit záchod, zapnout pračku, ustlat postele, vysát chodbu, vyskládat prádlo z pračky, zalít kytky, utřít stůl, pověsit prádlo, sundat ze šňůry nové... Mezitím samozřejmě připravuji nové pitíčko, vynáším nočník, hledám vysvlečené ponožky po bytě a nutím dceru k jejich opětovnému nazutí.
Slunce pomalu zapadá. Chystám něco malého na večeři - konzumujeme ji samozřejmě velmi zdlouhavě při zapnuté televizi. Přeběhnu s povzdechem očima byt a zrak mi ulpí na ne zrovna čerstvě umytém okně a zapatlané kuchyňské lince. To byly mimochodem věci, kterým jsem si dnes naplánovala věnovat. Kolem sedmé večer přichází manžel z práce. Dostává ohřátý zbytek oběda a zamíří do vany, kde hodinu relaxuje a kouká přitom do svého mobilního telefonu. Poté co „vyleze" z koupelny, rozhodne se dát dceři na noc plenku - zamíří s ní tedy k přebalovacímu pultu. Bohužel zde obvykle ležící plenky došly a tak jen suše konstatuje: „Stačilo by, aby se tu doma dělalo, co se má."
A tady můj dnešní příběh končí. Dál totiž nemám slov.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing