Home Fejetony
2020
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2020
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2020
Archív fejetonů
2013 - 2020

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Rodina

Veď mě dál, cesto má

Zdeňka Rumlová, věk: 40 let

Být milována. Která z nás, netouží po lásce?! Té pravé. Ale, k ní je dlouhá cesta. Co, nám dává život v nefunkčním vztahu? A co bere? Pro záchranu partnerství se obětujeme. Je to správné? A cesta k rozchodu bývá trnitá a těžká. Rozhodnutí je na každé z nás. I já si vyšlapávám pěšinu ke štěstí.

Stojím na rozcestí. Za mnou se klikatí pěšina. Našeho vztahu. Dlouhá cesta. Zprvu zdobená květy lásky. Z jejich omamné vůně. By se, nejednomu, zatočila hlava. Břeh omývaný teplým mořem. Jehož vlnky vášně. Hrající si na vodní hladině. Lákají k hrátkám. Lehoučký vánek. Skotačící kolem hlavy. Dělá divy. Všechny pochybnosti. Otázky. Ano či ne? Je to ten pravý? Pan Božský? Odvane. Neznámo kam. Hřející sluneční paprsky. Rozpalují srdce. A zatemňují mozek. Může být něco krásnějšího?
O kousek dál. Tu a tam přelítne obláček. Láska nehněvaná. Není milovaná. Pobrukuji si. Známý evergreen. S lehkou naivitou se vyhřívám na Slunci. A přehlížím. Schválně. Hada. Jeho. Jenž uštkne. Mou duši. Nevěrou. A pak jako by nic. Bez pocitu viny. Přitulí se ke mně. Pošeptá. Slova sladká. Plná jedu. „ Miluji jen tebe." Jak silně a rychle působí. Ten dryják. Srdce rozdrápané na kusy. Přestává bolet. Šrám však zůstává. Z mozku se mi jeho zálet vykouřil. Idylka červené knihovny.
Ale, je to jízda. Jako na horské dráze. Nahoru a dolů. Šup sem a šup tam. Ta situace je nám v patách. Opakuje se. Chronická nevěrnost. Ani jednu příležitost si nenechá ujít. Dovolenou. Rodinnou oslavu. V pracovní době. Mé, euforie střídají deprese. „Miláčku, jsi má jediná." zase chlácholí. Lže! Zní mi v uších. Vím to. Přesto absolvuji. Dlouhý, náročný výstup. K výšinám. „No, co jsme si. To jsme si. „ Na vrcholu čeká slunečno. Jsme spolu. Úžasný pár. Milujeme se. Naše srdce buší ve stejné tónině. Jing a jang.
Jenže! Sotva se doškrábu do Ráje. A vydechnu si. Poryv větru. Dalšího románku. Žárlivosti. Či jiného názoru. Smete naše štěstí. A kutálí nás dolů. Přes kameny. Výmoly. Roští všeho druhu. Vyhnout se nelze. Bolí to.
A dole. Div neutonu. V slzavém údolí. Dusím se bolestí. Puká mi srdce. A on. Z poslední jiskřičky. Svým zaklínadlem. Dokáže vznítit oheň vášně. Pobláznit mě. Donutit k výstupu. Aby svět byl jen náš. Jen my.
Jako myš v kolotoči. Stokrát dokola. Nebe. Peklo. Láska. Nenávist. A já zapřela sama sebe. Podřídila se. Přešla nevěry. Odpustila mu. Nechala vinu na sobě. Vyslechla si: „Co blázníš." nebo „Slyšíš i trávu růst:" S otiskem rtěnky na límci. A ani se nezačervenal.
Stojím na rozcestí. Opět! Jiná. On už vyčerpal celý slovník lásky. Jsem imunní. I prosby. Domluvy. Mně jdou jedním uchem sem. Druhým tam. Neslyším, ani na udobřovací, notu.
Naše cesta se rozdvojuje. Vzdálenost je čím dál tím širší. Jeho se táhne tam. Má onam. Každá má jiný směr. A jiný cíl. Začátek mé nové pěšiny sice odstřelují kulomety výčitek. Nenávisti. Pomluv. Slz. Výčitek. Ale tam vzadu. Za mraky. Vykukuje sluníčko. Jen pár lekcí. „Jak se postavit na vlastní nohy." Jak žít sama a přežít." „Sebevědomá samostatná žena." i jiné. A budu jím odměněna.
On je vlastně můj učitel. Anděl seslaný z nebe. Aby mi ukázal, kudy jít. Jak důležité je milovat sama sebe. A nebýt závislá na berličce. Rádoby milujícího. Až, budete milovat sama sebe. Přijde ta pravá láska i od muže. Věřte nebo nevěřte?!
Zbývá mi tedy jen vykročit. A pravou nohou.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2020, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing