Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2013, Kolo: podzimní, Téma: Muži

Muži s.r.o.

Věra Attner, věk: 45 let

Nechci vypadat jako nepřítel mužů. Naopak, mám je ráda. Jsou mezi nimi i tací, kteří si obdiv nás žen zaslouží. A co ten zbytek? Jsou na odpis? Ne všichni! Někteří jsou přizpůsobiví, záleží jen na nás. Ale stále nám zbývá nebezpečný odpad...

Muži s.r.o.

Milé dámy, obyčejné tři souhlásky M, U, Ž, dohromady tvoří slovo. Psány jako zkratka, daly by se vyložit různě. Pokusila jsem se s jejich pomocí o výklad několika typů mužů, kteří mají společné to, že jsou nevyhovující pro život.

1/  Majetnický Uzurpátor, Žonglér: násilně nás ovládne, uchvátí a obratně s námi manipuluje. K takovému se ani nepřibližovat! Životu nebezpečné!

2/  Manažerský Utlačovatel Žen: řídí nás a kontroluje naši činnost. Běda, když se mu postavíme! Pro něj, jsme jenom podřadné ženy. P-n-s, ten má přeci On! Pryč od něj, dokud je ještě čas!

3/  Materialista, Utilitářský Žralok: Upřednostňuje hmotné zájmy ve svůj prospěch. Máme-li ho doma, spočítejme si, kolik nám ještě zbylo. Máme na stěhováky? Je vyhráno! Jinak nás spolkne jako dravá ryba. Jsme totiž návnada.
 
4/  Manýrista, Utlačovatel Životů: ustálený ve svých zvycích, nehodlá nic měnit. A když se nám konečně podaří ho trochu předělat, zjistíme, že už jsme v důchodu. To jsme prošvihly!

5/  Megalomanský Urputný Žvanil: až chorobně všechno zveličuje. Dělá z komára velblouda. Nedejbože, když dojde k malicherné hádce! Zboří barák a slyší ho až na Aljašce. Měl by se léčit, ale jak mu to vysvětlit? Raději si ho neberme. Že už se stalo? Upřímnou soustrast.

6/  Mondénní Utopistický Žovialista: světácký idealista usilující o nereálné cíle. Co na tom, že je dobrosrdečný a stále veselý, za to si nic nekoupíme. Takový potřebuje pořádně zaměstnat, nebo sbalit kufry a adijé!

7/  Majoritní Uhlazený Žádostivec: Sponzoruje většinovým podílem nejen nás, ale i mnohé další. Za to očekává obdiv, uznání, minimální odpor a výjimečný sex. Pokud možno, co nejčastěji. Nikdy nevíme, na jakém místě žebříčku jsme se právě umístily. Nevadí?

8/  Maminčin Umíněný Žabáček: co k tomu dodat. Nebrat! Tchýně se nezbavíme ani odstěhováním na druhou polokouli. Proměnu žabáka v prince, který myslí svou hlavou, jen tak nečekejme. Byť odvážnému štěstí přeje, za vraždu je kriminál. Pozor na to!

Opravdu to není jednoduché, najít toho pravého. Ale neztrácejme naději, svět je plný mužů. Nejdříve si však položme otázku: „Potřebuji ho teď hned a tak nutně, abych si mohla dovolit unáhlit se a zničit si život?“
Já ho našla! Je sice s ručením omezeným, jako ti předešlí, zato Multifunkční Universální Životní partner. Jinými slovy víceúčelový všestranný, poslouchá, neodmlouvá a on jediný umí být věrný, až do svého konce. Když mé prsty spočinou na jeho nejdůležitější funkční části, během chvíle se mi podlomí kolena. Dokáže mě dostat do varu a následné euforie. Je to můj notebook, dámy. Alespoň prozatím.freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Mateřství, aneb když už jste v „tom“, tak vám nepomůže už ani Bůh.

Beata Mareke, věk: 36 let

Přečíst

Krutá a upřímná realita, toho, co vám nikdo neřekne a nikdo vás na to nepřipraví, aneb 25 plus 11 kg neskutečné lásky

...

Téma: Rodina

Zase ti důchodci ...

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Již několik let převládá ve společnosti názor, že právě důchodci jsou přičnou všeho toho "zla" ve společnosti, že jsou to právě oni, kdo nám...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing