Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Rodina

O lásce

Mgr.Rozálie Tesárková , věk: 49 let

Fejeton o tom, jak můžeme ve svém životě s láskou naložit a jak v nás pravá láska zůstává navždy. Lásky není nikdy dost....


O lásce se říká, že je slepá. Zda tomu tak je, mohou posoudit všichni, kteří byli nebo jsou zamilovaní a je jen na nich, budou - li s tímto rčením souhlasit. Pro mě je láska korálek, který mi někdo blízký vložil do dlaně. Je v něm ukryta touha, porozumění, jiskření, souznění duší i těla, prostě vše, co k lásce patří.

     Je jen na nás, jak s korálkem naložíme. Můžeme jej přijmout s důvěrou a lehce ho v dlani zahřívat. Pocity, které v nás vyvolá, budou příjemné a uchovají se nám v mysli navždy. Někdo jiný může korálek pevně svírat, v obavě aby o něj nikdy nepřišel. Dlaň se začne potit a to pevné sevření korálku v dlani nebude příjemné ani jednomu z nich. Pak jsme rádi, když můžeme korálek upustit a zůstat bez něj. V neposlední řadě můžeme korálek držet v otevřené dlani, nechat si ho jen tak poskakovat po hebké ručce s rizikem, že ho musíme stále hlídat nebo ho ztratíme a bude nenávratně pryč.

      Přicházejí v životě okamžiky, kdy nám někdo  korálek z dlaně vezme nebo ho ztratíme a máme pocit, že v nás láska umřela a my se s ní už nikdy nesetkáme. Čas mnohé vyřeší a my čekáme nebo už v dlani máme jiný korálek, který se snažíme držet v dlani lépe a pečovat o něj, jak nejlépe umíme, aby se situace neopakovala.

     Pravá láska je jiná. Byla možná tou naší první velkou láskou nebo již několikerou v pořadí. Byla - li pravá, zůstala v nás. Ač zraněna, schoulená v  ústraní dřímá v nás a čeká na svou příležitost. Někdy dostaneme druhou šanci, může to být náhoda, hříčka osudu, prostě chvíle, kterou jsme neplánovali, ale dá nám šanci naložit se životem jinak. Možná, že láska, která v nás zůstala, bude  stejná, nebo se zahalí do jiného roucha a ve chvíli, kdy nastane ten pravý čas, vyplave na povrch jako kachnička v mělké vodě. Je velkorysá, naučí nás odpouštět, být  tolerantní, chápaví a ocenit kvality člověka, kterého jsme už nikdy nechtěli potkat. Vede nás po schodech nahoru a ukazuje nám svá podobenství.

     A svět je rázem barevnější, veselejší a umožní nám hledat a nacházet nové cesty, jak jít dál čestně,  se vztyčenou hlavou. Jsme - li vedeni osudem, Bohem či jinou vyšší mocí, poděkujme za tento dar, dar poznat  a ocenit lásku, která nás životem doposud provázela. Mějme náruč otevřenou a rozdávejme lásku plnými doušky. Jen tu jednu jedinou, která zůstala  a řídí náš život, si nechme sobecky pro sebe, chraňme ji a držme jako korálek v dlani. Ten, který nás bude v dlani hřát a vytvářet střípky mozaiky, která se nám vybaví při vyslovení toho kouzelného slovíčka LÁSKA.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Past na tchýni.

Miloslava Černá, věk: 80 let

Přečíst

Pro seznámení s rodinou mého bratra jsme vybrali nabídku společného víkendu na chalupě, kterou si náš táta na penzi zrekonstruoval. Všichni...

Téma: Rodina

Šílená Pejskařka

Lenka Staníčková, věk: 27 let

Přečíst

Pes nejlepší přítel člověk, ale největší nepřítel přítele. O tom, jak se z normální obyčejné holky stane šílená...

Téma: Rodina

Konečně společný výlet

Dagmar Tomášková, věk: 55 let

Přečíst

Jak se nám podařilo ušetřit čas na výlet a jak dopadl s nezvaným společníkem...nebo spíš společnicí...

...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing