Home Fejetony
2019
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2019
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2019
Archív fejetonů
2013 - 2019

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Rodina

O lásce

Mgr.Rozálie Tesárková , věk: 49 let

Fejeton o tom, jak můžeme ve svém životě s láskou naložit a jak v nás pravá láska zůstává navždy. Lásky není nikdy dost....


O lásce se říká, že je slepá. Zda tomu tak je, mohou posoudit všichni, kteří byli nebo jsou zamilovaní a je jen na nich, budou - li s tímto rčením souhlasit. Pro mě je láska korálek, který mi někdo blízký vložil do dlaně. Je v něm ukryta touha, porozumění, jiskření, souznění duší i těla, prostě vše, co k lásce patří.

     Je jen na nás, jak s korálkem naložíme. Můžeme jej přijmout s důvěrou a lehce ho v dlani zahřívat. Pocity, které v nás vyvolá, budou příjemné a uchovají se nám v mysli navždy. Někdo jiný může korálek pevně svírat, v obavě aby o něj nikdy nepřišel. Dlaň se začne potit a to pevné sevření korálku v dlani nebude příjemné ani jednomu z nich. Pak jsme rádi, když můžeme korálek upustit a zůstat bez něj. V neposlední řadě můžeme korálek držet v otevřené dlani, nechat si ho jen tak poskakovat po hebké ručce s rizikem, že ho musíme stále hlídat nebo ho ztratíme a bude nenávratně pryč.

      Přicházejí v životě okamžiky, kdy nám někdo  korálek z dlaně vezme nebo ho ztratíme a máme pocit, že v nás láska umřela a my se s ní už nikdy nesetkáme. Čas mnohé vyřeší a my čekáme nebo už v dlani máme jiný korálek, který se snažíme držet v dlani lépe a pečovat o něj, jak nejlépe umíme, aby se situace neopakovala.

     Pravá láska je jiná. Byla možná tou naší první velkou láskou nebo již několikerou v pořadí. Byla - li pravá, zůstala v nás. Ač zraněna, schoulená v  ústraní dřímá v nás a čeká na svou příležitost. Někdy dostaneme druhou šanci, může to být náhoda, hříčka osudu, prostě chvíle, kterou jsme neplánovali, ale dá nám šanci naložit se životem jinak. Možná, že láska, která v nás zůstala, bude  stejná, nebo se zahalí do jiného roucha a ve chvíli, kdy nastane ten pravý čas, vyplave na povrch jako kachnička v mělké vodě. Je velkorysá, naučí nás odpouštět, být  tolerantní, chápaví a ocenit kvality člověka, kterého jsme už nikdy nechtěli potkat. Vede nás po schodech nahoru a ukazuje nám svá podobenství.

     A svět je rázem barevnější, veselejší a umožní nám hledat a nacházet nové cesty, jak jít dál čestně,  se vztyčenou hlavou. Jsme - li vedeni osudem, Bohem či jinou vyšší mocí, poděkujme za tento dar, dar poznat  a ocenit lásku, která nás životem doposud provázela. Mějme náruč otevřenou a rozdávejme lásku plnými doušky. Jen tu jednu jedinou, která zůstala  a řídí náš život, si nechme sobecky pro sebe, chraňme ji a držme jako korálek v dlani. Ten, který nás bude v dlani hřát a vytvářet střípky mozaiky, která se nám vybaví při vyslovení toho kouzelného slovíčka LÁSKA.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2019, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Když člověk zestárne

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Jak to v nevěřících rodinách dnes vypadá. Jak kariéra vládne nad citem a úctou! A jak tím pádem přibývá nemocí...

Téma: Rodina

Křtiny

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Někdy nám život nadělí spoustu neočekávaných nebo i "očekávaných" situací. Někdy se jim dá zasmát, ale někdy jsou spíše...

Téma: Erotika

Noční představy

Martina Peřestá, věk: 32 let

Přečíst

Noční představy moje nebo všech žen? Většina z nás občas přemýšlí, čím oživit dosavadní vztah nebo manželství. Nabízí...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing