Home Fejetony
2018
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2018
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2018
Archív fejetonů
2013 - 2018

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2015, Kolo: jarní, Téma: Rodina

O lásce

Mgr.Rozálie Tesárková , věk: 49 let

Fejeton o tom, jak můžeme ve svém životě s láskou naložit a jak v nás pravá láska zůstává navždy. Lásky není nikdy dost....


O lásce se říká, že je slepá. Zda tomu tak je, mohou posoudit všichni, kteří byli nebo jsou zamilovaní a je jen na nich, budou - li s tímto rčením souhlasit. Pro mě je láska korálek, který mi někdo blízký vložil do dlaně. Je v něm ukryta touha, porozumění, jiskření, souznění duší i těla, prostě vše, co k lásce patří.

     Je jen na nás, jak s korálkem naložíme. Můžeme jej přijmout s důvěrou a lehce ho v dlani zahřívat. Pocity, které v nás vyvolá, budou příjemné a uchovají se nám v mysli navždy. Někdo jiný může korálek pevně svírat, v obavě aby o něj nikdy nepřišel. Dlaň se začne potit a to pevné sevření korálku v dlani nebude příjemné ani jednomu z nich. Pak jsme rádi, když můžeme korálek upustit a zůstat bez něj. V neposlední řadě můžeme korálek držet v otevřené dlani, nechat si ho jen tak poskakovat po hebké ručce s rizikem, že ho musíme stále hlídat nebo ho ztratíme a bude nenávratně pryč.

      Přicházejí v životě okamžiky, kdy nám někdo  korálek z dlaně vezme nebo ho ztratíme a máme pocit, že v nás láska umřela a my se s ní už nikdy nesetkáme. Čas mnohé vyřeší a my čekáme nebo už v dlani máme jiný korálek, který se snažíme držet v dlani lépe a pečovat o něj, jak nejlépe umíme, aby se situace neopakovala.

     Pravá láska je jiná. Byla možná tou naší první velkou láskou nebo již několikerou v pořadí. Byla - li pravá, zůstala v nás. Ač zraněna, schoulená v  ústraní dřímá v nás a čeká na svou příležitost. Někdy dostaneme druhou šanci, může to být náhoda, hříčka osudu, prostě chvíle, kterou jsme neplánovali, ale dá nám šanci naložit se životem jinak. Možná, že láska, která v nás zůstala, bude  stejná, nebo se zahalí do jiného roucha a ve chvíli, kdy nastane ten pravý čas, vyplave na povrch jako kachnička v mělké vodě. Je velkorysá, naučí nás odpouštět, být  tolerantní, chápaví a ocenit kvality člověka, kterého jsme už nikdy nechtěli potkat. Vede nás po schodech nahoru a ukazuje nám svá podobenství.

     A svět je rázem barevnější, veselejší a umožní nám hledat a nacházet nové cesty, jak jít dál čestně,  se vztyčenou hlavou. Jsme - li vedeni osudem, Bohem či jinou vyšší mocí, poděkujme za tento dar, dar poznat  a ocenit lásku, která nás životem doposud provázela. Mějme náruč otevřenou a rozdávejme lásku plnými doušky. Jen tu jednu jedinou, která zůstala  a řídí náš život, si nechme sobecky pro sebe, chraňme ji a držme jako korálek v dlani. Ten, který nás bude v dlani hřát a vytvářet střípky mozaiky, která se nám vybaví při vyslovení toho kouzelného slovíčka LÁSKA.


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá letní kolo soutěže! Ročník 2018, 1.7. až 30.9.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

Téma: Rodina

Sárinka

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

Rodina je dobrá, když ji máme, ale čas od času je docela zdravé si od ní odpočinout a pak jsme si vzácnější.

...

Téma: Kamarádky

Psí velmoc

Jana Kořánová, věk: 71 let

Přečíst

O tom, že jsme se stali častými majiteli psých mazlíčků, které nahrazují i kamarády a kamarádky mnohým z nás. A nejen to, ale i cit...

Téma: Rodina

Sucho

Dana Beňaková, věk: 60 let

Přečíst

Možná si řeknete, že problém sucha pod téma rodina nepatří. Jenomže - jenomže nedostatek vody a nutnost šetření z ní se dotýká úplně...

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing