Home Fejetony
2023
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2023
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2023
Archív fejetonů
2013 - 2023

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: letní, Téma: Muži

Zrcadlení partnerské

Zdeňka Rumlová, věk: 40 let

Výběr partnera ovlivňujeme svým myšlením. O nás samotných. Vysíláme do světa naše niterné pocity. A řekněme si. Ne vždy jsou pozitivní. A to je vějička pro nebezpečné muže. Vstoupído vašeho života. A doslova ho obrátí naruby.Ani nevíte jak. Na které muže si dát pozor se dočtete.

Jak se rozejít? Pokud možno. Ve vší slušnosti. Bez zbytečných scén. Hádek. Naschválů. Prostě jako civilizovaní lidé. V úctě. V pochopení. Taky Vám to zní jako „fantasmagorie". Výmysl chorého mozku.
„Absolutní nesmysl." Kříčí každá druhá z Vás. Tolik.Tolik,by mohly vyprávět. Bezpočet zápletek. Léček. Pomst. „Já ti ukážu, ty....."
Dramatické situace prožité. Neporazitelná konkurence. Kdejakému akčnímu filmu.Kilometry filmu. Těžko zdokumentuje. Co ženy prožívají. A je úplně jedno zda jsou opouštěné. Či opouštějící.
Lze tomu bolestnému konci předejít? A jako v pohádce žít šťastně a spokojeně. |Znáte tu frázi „A pokud neumřeli. Žijí tak dodnes." Sci fi.
Vezmeme to od začátku. Od selekce. Co,si vybereme to máme. Tak se může stát. Že své Ano. Řekneme muži. Nosící masku. Pana Ideála. A uvnitř je prohnilý. Novodobý Jeckyl a Hyde. Ženoucí se za svým cílem. Ulovit! Přisát se! A vysát.Ze své oběti.Maximum.
A než se nenadějeme. Místo úspěšného, elegantního, pozorného, bezchybného, bohatého partnera.Jak se prezentoval. Vám doma leží troska. Zadlužená až po uši. Přežívající na Vašem gauči. Plenící lednici. Fňukající parazit. Achich ouvej! Jsem to, ale chudák. A ty, ženo má,se starej. Vymanit se z pavučiny. Zákeřného pavouka. Z jeho pracně vybudované sítě. Je těžké.
To se vám nemůže stát?! No, dobrá. Přitahujete třeba?!
Třeba mamánky. Zprvu Vám imponuje. Starat se. Miláček ujíždí na řízečkách. Proč ne? Vybavit za něj to či ono. To není problém. Běháte. Staráte se. Pečujete o něj. A on. Prostě je hračička. Rozumí si s Vašim náctiletým závazkem. Do noci hrají střílečky na počítači. Zakopou si spolu fotbálek. Drandí na čtyřkolce. Zkrátka a dobře! Páni kluci! Jenže s tím věkově starším. Sexujete. A to je ten jediný rozdíl.
Ale „díky bohu za tuto variantu."Hrozí horší varianty. Třeba závislák. Alkoholik. Feťák. Slibotechna v rauši. „Já přestanu." Kdykoliv budu chtít. Uvěřit mu. To je jízdenka do pekel. A fofrem. K tomu ženský samaritánský postoj! Kdo, ale pomůže Vám? Z toho rozjetého vlaku?
A úplně nejhorší. Násilník. Pro pár pohlavků nejde daleko. A ani nemusí mít důvod. Jen tak! Z jeho vůle. Nejste milovaná žena. Ale boxovací pytel. Fackovací panák. Zkrátka a dobře. „To" na čem si pán tvorstva zchladí žáhu.Vybije své stresy. Zvýší si své ego.
Uznávám. Rozchod jsme nevyřešili. Za to otázku. Předejítí vztahu. S nebezpečným mužem. Ano!
Už víme!Začít si s ním.Jest jízdenkou do maléru. Z něj sotva vyjdete. Jako zdravá sebevědomá žena. Spíše jako troska. Toužící po záchraně.
Jenže tento signál. Je návnadou. Pro dalšího predátora. Opětovná zkouška. S mamánkem. Nebo s přísavkou. Taky možná nalákáte závisláka. A nemusí být pod vlivem. Závislostí je mnoho. Chorobného žárlivce. Popřípadě mix všech dohromady.
Takže žádné léčení vztahu vztahem. Problém jako bumerang. Se vrátí. I do nové love story. A on. Nás opětovně učí. Dle nás mučí. Přesně s tím samým jako ex.
Moje rada na závěr: využij času mezi vztahy. Zvyšuj si sebevědomí. Pronikni do zákonů Vesmírů. Medituj. Pracuj na sobě. Uč se. Zdokonaluj se. Buď soběstačná. Mysli pozitivně. Co vysíláš. To i přitahuješ. Partner zrcadlí tebe. Skrze sebe. Miluj sama sebe.A on Tě zahrne láskou. Zcela stejnou.

 

 

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá zimní kolo soutěže! Ročník 2023, 1.1. až 31.3.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing