Home Fejetony
2020
Chci si
stáhnout román
Podmínky Vyhodnocení
2020
Kontakt Naše
spisovatelky
Finále
2013 - 2020
Archív fejetonů
2013 - 2020

Archív - soutěžní příspěvek

Ročník: 2016, Kolo: jarní, Téma: Kamarádky

Sňatky mojí Zlatky

Slávka Frančíková, věk: 37 let

Pokud si myslíte, že jedna svatba je v životě až dost, jste na omylu. Do chomoutu potřetí a s noblesou!Lásky totiž není nikdy dost!

Sňatky mojí Zlatky

Jaká nevýslovná čest být svatebním svědkem své kamarádky, která (ne) poučena z krachů dvou předešlých manželství se rozhodla vstoupit do chomoutu potřetí. Moc jsem jí fandila a věřila, že do třetice všeho dobrého vše dobře dopadne. 

Moje kamarádka Zlatka je nenapravitelná romantička se skálopevným přesvědčením, že svět je jedna velká pohádka, ve které hraje hlavní roli princezny čekající na svého udatného, šlechetného, bohatého, krásného a laskavého prince v pozici následníka trůnu. Mít tak své velké království, po boku svého moudrého vládce a milující a oddané poddané. S touto vidinou vstupovala do každého svého vztahu a následně pak i manželství. Jenže realita byla ve všech případech jiná. Z představy rozlehlého království zůstal podnájem bytu v panelovém domě o velikosti 1+KK, místo udatného a láskyplného prince prohánějícího se na bílém hřebci po svém panství tu byl despota povalující se tak akorát na kanapi s lahví dvanáctky v ruce, z vyznání lásky a obdivu se vyklubalo pohrdání a truhlice plná diamantů se proměnila v několikastránkový výpis dluhů a závazků. 

S princem (v pořadí třetím), se kterým Zlatka hodlala zpečetit žhavou lásku slibem manželským, se potkala na farmářském trhu. I když farmáře svým zjevem a způsobem chování připomínal, byl zde, stejně jako ona zákazníkem co neumí žít jinak než zdravě a podle pravidel. Muž v džínách a texaskách, na hlavě kožený kovbojský klobouk, jí učaroval a jeho pozvání na drink do nejbližšího baru neodmítla. Po třech hodinách nezávazné konverzace a pár skleničkách whisky zjistili, že se hledali celý život. Dobře vypadající šedesátník se živil jako taxikář. Ve svém volnu trénoval dostihové koně, dokázal ušít sedla a okovat snad i kozu. Vlastnil automobil značky Porsche a malé sídlo na okraji vesnice. Výborně vařil, rybařil a pytlačil v sousedním revíru. Tak tenhle skvost splňoval všechny Zlatiny sny o perfektním a téměř stoprocentním muži. Navíc: 

- z mini bytu se stěhovala na venkovské panství,

- starého Favorita vyměnila za nové Porsche,

- stání u plotny vystřídalo pohodlné sofa před televizí,

- frontu v řeznictví nahradil čerstvý úlovek štiky z přehrady

- dovolenou v kempu kompenzoval letecký pobyt s All Inclusive na Kanárských ostrovech

- a dluhy s kontokorentem se proměnily v nabitou kreditku s neomezeným čerpáním.

Až jsem se zastyděla, že jí závidím (jen malou chviličku). A tento pan úžasný a dokonalý navíc s tělem Arnolda Schwarzegnera si chtěl mojí kamarádku vzít za ženu, zavalit ji nechutně pohádkovým bohatstvím a milovat až do smrti. 

Ocitla jsem se ve svatební síni jako svědek jejich nehynoucí lásky. Abych nedělala Zlatce ostudu, zakoupila jsem si pro tuto výjimečnou příležitost šaty od Versaceho spolu s doplňky a lodičkami v jednom stylu a barvě. Při pohledu do zrcadla jsem musela uznat, že vypadám více než dobře. Den „D“ nastal. Dokonalá nevěsta v šatičkách barvy Champagne s dlouhou vlečkou, sandály s kamínky, perfektním účesem schovaným pod jemným závojem a romantickou kytičkou rudých růží vystoupila z kočáru taženého dvěma bílými lipicány. Princ vystoupil a podal Zlatce ruku, aby mohla bezpečně vystoupit. Celý dav přihlížejících úžasem ani nedýchal a pak se odebral spolu s hlavními aktéry dne do svatební síně. Ohromením koukali i oddávající s matrikářkou. Až později jsem pochopila proč.

Postavila jsem se způsobně za Zlatku tak, abych nezakrývala její krásu a půvab před objektivem fotoaparátů. Je to přeci její Velký den. Když se průvod usadil, dveře do zámeckého sálu se uzavřely a jemnými tóny se rozezněla hudba, pan starosta v roli oddávajícího se nadechl a… čekala jsem slova o štěstí, radosti a velké lásce. Zatím jsem se dozvěděla, že panu ženichovi stále chybí dodat rozsudek o rozvodu předešlého manželství. Bez toho snoubence oddat opravdu nemůže. Zlatin kovboj se pousmál a přidrzlým zbarvením svého hlasu pronesl (a to prosím před padesáti svatebčany):

„Žádný problém, včera nabyl právní moci, razítko ještě nestačilo zaschnout“ a s hrdostí si vykročil vpřed a mával před očima starosty přeloženým papírem. Podívala jsem se na oddávajícího, matrikářku, okem jsem pohlédla na druhého svědka, co postával v mdlobách vedle mě a nakonec nakoukla do síně, kde by se vzduch dal krájet. Podívat se na Zlatku mě stálo dávku kuráže. Předpokládala jsem, že se při své nátuře zhroutí nebo propukne v hysterický pláč. Ale kdepak. Nic takového se nedělo. Stála klidně na svém místě, láskyplně pohlížela na svého milého a čekala, až starosta přelouská předložený dokument a už konečně zahájí svatební proslov.

Svatba se konala. (Novo) manželé si slíbili věrnost, vyměnili prstýnky a vše zpečetili polibkem. A já to odsvědčila, podepsala a popřála mnoho štěstí a Zlatce hlavně spoustu pevných nervů. Láska může nabývat opravdu nekonečně mnoho podob!

 


freeSATcz

Satelitní televize bez kompromisů, zábava pro celou rodinu, více než 70 programů

Prémiový balíček HBO MaxPak

6 kanálů za super cenu

Právě probíhá jarní kolo soutěže! Ročník 2020, 1.4. až 30.6.

Další nejnovější soutěžní fejetony čekající na Vaše hlasy!

... všechny soutěžní fejetony

Home | Soutežní příspěvky | Chci si stáhnout román | Pravidla literární soutěže | Napsali nám | Vyhodnocení | Kontakt

© 2012 Global Publishing